Kaunid Eesti maastikud

Heidame pilgu Puhja lähistel Ulila turbarabale.

Ronime Võrtsjärve hoiuala vaatetorni. Jõesuu 15 meetrit kõrge puidust vaatetorn asub Võrtsjärve külastuskeskuse lähedal Emajõe alguses. Tornist avaneb hea vaade Võrtsjärvele ning Emajõe luhtadele.

Peatume Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses, kus uurime ekspositsiooni ja vaatama filmi. Mitmekesineloodus,omapäranekultuurilugu rippsildade ja ühepuulootsikutega ning üleujutused ehk viies aastaaeg on toonud sellele paigale populaarsust.

Seejärel läbime Ingatsi 3 km pikkuse õpperaja, mis algab Karuskoselt ja kulgeb piki metsasihti 8 m kõrgusele, Euroopa kõrgeimale, Kuresoo rabarinnakule. Raba serval asuvast vaatetornist avaneb kaunis vaade rabaavarustele ja üle raba paistvale Toonoja metsatukale. Edasi suundub laudtee maaliliste laugaste vahele, teeb väikese tiiru rabas.

Sõidame Suure-Jaani, mis on olnud kihelkonnakeskuseks ja uudistame sealset kirikut ja kalmistut. 13. sajandil ehitatud kirik on üks Viljandimaa ja Eesti vanemaid keskaegseid kirikuid, mis on mitu korda hävinud ja taastatud. Kirikus asuvad Anne Ratccsep’a ratasrist aastast 1598 ja J. Köleri matusepärjad aastast 1899.  Kalmistule on maetud teiste seas Artur Kapp, Johann Köler, Aleksander Mälton ja Mart Saar.

Võimalus lõunat süüa Suure-Jaani kohvikus „Arturi juures“.

Külastame Lõhavere Lembitu linnamäge. Muinaseestlaste vanema Lembitu järgi nime saanud linnus rajati XII saj. lõpul. Kasutusel oli see umbes 20 aastat. Keset metsa kõrguv järskude nõlvadega looduslik linnusemägi mõjub võimsalt tänapäevalgi.

Olustvere mõisapark on kaunis kultuurmaastik. Loomasõpru tervitavad hobused, kitsed, alpakad ja mitmed teised loomad. Tiigid ja sillakesed loovad mõnusa võimaluse nii pardiperega tutvumiseks kui veealuse maailma uudistamiseks. Olustvere mõisa leivakoja püsiekspositsioon tutvustab sulle maaharimist mõisaajal. Keraamika- ja klaasikoda asub mõisakompleksi endises viinaköögis. Sepikojas on võimalus tutvuda sepa tööga. Alustame koduteed.

Reisipäeva pikkus on ca 8 tundi.

SANKT-PETERBURG

 

 

Reisi alguskuupäev : 17.07.2020

Reisi lõppkuupäev : 19.07.2020

 

Hind: 260 eurot

 

1. päev
Reisi algusest peale saadab Teid meie suurte kogemustega giid-grupijuht. Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Külad Narva-Peterburi maantee ääres on ehk natuke ajahambast puretud, kuid ikka samasugused nagu aastaid tagasi – pisut viltu vajunud majakesed oma kolme aknaga fassaadil. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. Seeeest St Peterburg pakub Neeva kallastel ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Linna süda –Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust loetakse linna asutamispäevaks. Õuel asuv katedraal on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Sädelevad lühtrid, roosad ja rohelised korintose sambad, kõrged võlvlaed – see on suurepäraseks fooniks Romanovite dünastia monarhide hauamonumentidele. Linnaekskursioon bussiga, tutvutakse ajaloo ja vaatamisväärsustega. Oma endises hiilguses seisev Iisaku katedraal, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Võimas Kaasani kirik, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vene rahvusromanilises stiilis Lunastaja kirik“Spas na krovi”, mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881 a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Öömaja kesklinna hotellis.
2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi –Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi. Parima ülevaate muuseumist ja selle aaretest saab
ekskursioonil eestikeelse giidiga (lisatasu eest). Seejärel külastame Peterburi Okeanaariumi– Venemaa esimest okeanaariumi, mis asub võimsas vabaajakeskuses Neptun. On võimalik teha sisseoste, süüa lõunat, külastada okeanaariumi ja dinosauruste parki. Väljapanekutena LõunaAmeerika vihmametsade sektsioon, korallrifid ja palju muud salapärast, mida vee all võimalik näha ja kogeda. Lõpetuseks vaatame haide show´d, kus sukeldujad tõestavad, et ka haisid on võimalik dresseerida. Õhtune vaba aeg. Ööbimine samas hotellis.
3. päev
Hommikusöök rootsi lauas. Esimese järgu ristleja ja Vene sõjamereväe muuseumlaev Aurora. Sõit Tsarskoje Selosse – Katariina palee, Peeter I kingitus oma naisele, mille ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal. 18. sajandi keskel kuulsa itaalia arhiteti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sinivalge- kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Lossis olev kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaim kasvandik oli Puškin. Alustame tagasiteed koju. Eestisse jõuame hilisõhtul.

 

 

 

Hind 260 eurot reisija

 
Hind sisaldab:
• kõigi mugavustega buss

• ööbimine hotellis

• hommikusöögid

• giid-grupisaatja kogu reisi vältel

 

 Lisatasu eest:
• kohustuslik viisa tervisekindlustusega

• sissepääsupiletd (Okenaarium, Ermitaaž, Katariina palee jm)

• lõunasöök

• õhtusöök

 
Reisikorraldaja:

 
NB! Reisikorraldajal on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik eFe näha. Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi külastuste järjekorras. Seoses võimalike muudatustega Peterburist tellitavate külastuste osas on reisikorraldajal õigus teha muudatusi reisi päevakavas.

 

Uudised!

Uuenenud on meie reisikalender 2017!

Vaata kalendrit siit!

Sinu Hansareisid

 

Suusatama Slovakkiasse!

Kui sul on soov veel sel kevadel minna mägedesse suusamõnusid nautima, siis praegu on õige aeg oma unistus realiseerida, et nautida päikselist suusailma Jasna suusakuurordi mägedes.

Reisi maksumus sõltub perioodist ja reisijate arvust.

Reis sisaldab:

-sõitu mugavustega reisibussis

-majutust koos hommiku- ning õhtusöökidega

-mõnusat reisiseltskonda

-külastame soovi korral ka veeparki

Kui sul tekkis lisaküsimusi, helista 5011 833 või saada meil info@hansareisid.ee