Vahemere pärl Horvaatia, Istra

Kohanimed:

Viin – Postojana koopad – Rovinj – Vrsar – Plitvička rahvuspark – Porec – Pula – Krk saar – Budapest

Kestvus:  13.09 – 23.09.2017
Hind alates: 480 EUR
Transport:
Tutvustus:
Aadria mere rannikul asuv Horvaatia on üks Euroopa  kaunemaid riike, kus rannikuala koos saartega (kokku ca 1185 saart) on mägine ja imekaunis.
Üks kaunimaid ja populaarsemaid  piirkondi  Horvaatias on  Aadria mere äärsed alad. Euroopa turiste meelitavad siia kaunid rannad, sõbralikkus ja külalislahkus, maitsvad kohalikud tooted ning vein.
Horvaatias, Aadria mere rannikul Istra poolsaarel Vrsaris  asub hotel Vista*** (www:hotelvista.hr), kuhu jääme  ööbima 5 ööks (rikkalik hommikusöök, kahene majutus, toas wc, dušš, telefon, SAT tv, konditsioneer).
Reisikava:
1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame  umbes kell 22.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad).
2. päev
Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Poola ja Tšehhi, teel puhke-ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Õhtuks jõutakse Austriasse. Bussiekskursioon Viinis: Hofburgi, Ringstrasse tänav maailmakuulsa ooperimaja, parlamendihoone, raekoja ja ülikoolihoonetega. Ööbimine.hotellis** (2-sed toad).
3. päev
Hommikusöök. Jätkub sõit läbi Austria Sloveeniasse  Postojna koobaste külastus – nende ilu ja vägevus sundis Euroopa suurimate koobaste avastajat ütlema, et ta on näinud paradiisi. Õhtuks jõuame Aadria mere rannikule Horvaatia, kus veedame järgmised 5 ööd. Järgnevatel  kõikidel päevadel on hommikusöök  ja  toad on kahele inimesele. Majutus Vrsaris hotellis Vista *** (2-sed toad).
4. päev
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik, võimalus meres rannamõnusid nautida. Tutvumine ja jalutuskäik Poreči linnas, võimalus külastada akvaariumit või Poreči vaieldamatult kuulsaimat vaatamisväärsust, 6. sajandist pärit Euphrasiuse basiilikat ning 1473 a. pärit gooti stiilis lossi. Veedame mõnusalt aega rannikul asuvas Vrsaris, mis on kindlasti üks kaunimaid väikelinnu Istras. Majutus samas hotellis.
5. päev
Hommikusöök. Väljasõit Rovinj, kus tutvume vanalinnaga ja jääb vaba aega omal käel ringi vaatamiseks ning võimalus meres rannamõnusid nautida. Rovinji on pika ja rikkaliku ajalooga keskaegne linn ning üks olulisemaid turismikeskuseid Istria poolsaarel Järgmise peatuse teeme Istra poolsaarel hr. Guido Bernobici veinikeldris. Just tema Malvaasia veini eelistas paavst Johannes Paulus II. Proovime meiegi paavsti lemmikveini.  Saame degusteerida kolme erinevat veini koos väikeste suupistetega. Võimalus veini ja oliiviõli ka kaasa osta.  Majutus samas hotellis.
6. päev
Hommikusöök. Väljasõit  Krk saarele, kus naudime rannamõnusid ning veedame aega rannikul asuvas keskaegses Vrbniku linnas, mis on olnud maalikuntsnike meelispaigaks. Majutus samas hotellis.
7.päev
Hommikusöök. Soovijatel võimalus veeta päev kalapiknikul. Kalapiknik – piknik saarel kala, veini ja merekarpidega. Kalapiknikule sõidame Aadria mere saarestikku. Päeva jooksul võimalus  nautida hingematvaid  vaateid dramaatilistele mägedele, päevitada ja muidugi kuulda kaunist muusikat. Kalapiknik lahutab meelt näidates ja pakkudes kõige iseloomulikumat – merd, saari, kajakaid, veini ja nukraid lõuna-slaavi laule. Majutus samas hotellis.
8. päev
Hommikusöök. Päeva  veedame keskaegses Pula vanalinnas, taas tutvume vanalinnaga ning jääb vaba aega omal käel ringi vaatamiseks.. Pulas asub üks kõige paremini säilinud  ja turistide poolt külastatumaid  1.saj. pärit amfiteater. Majutus Plitvicka lähistel hotellis *** (2-sed toad).
9. päev
Hommikusöök. Suundume  Dinaari mägedes asuvasse Plitvička rahvusparki (kantud UNESCO nimekirja kui üks kaunimatest loodusobjektidest Euroopas). Kaitsealal asub 16 helesinist järve ja ca 140 juga ning arvukalt koopaid ja kärestikke. Järvi ühendavad omavahel loendamatud ojad ning sügavaim järv on 46 m ja kõrgeim juga on 70 m. Meid ootab rongisõit koobastesse ja 1 km pikkune jalutuskäik koobastikus, mis on jõukohane kõigile ning jalutuskäik kaitsealal  võtab umbes 3 tundi. Ojad, kosed, kaskaadid ja absoluutselt puutumatu loodus – see ootab teid Plitvices. Õhtuks jõuame Budapesti, kus ööbime (hotell***, 2-sed toad).
10.päev
Hommikusöök. Ületame maalilised Tatrad, teel puhkepausid ja ostukeskuse külastus, naudime kauneid loodusvaateid ja teele jäävaid väikseid romantilisi külasid. ning u.22.00 jõuame ööbima. Majutus hotellis*** (2-sed toad).
11. päev
Hommikusöök. Baltimaad. Õhtul  saabumine Eestisse

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

 • Plitvička rahvuspark ja järved 14 eurot
 • Postojna koopad – 20 eurot
 • sõit Krk saarele – 30 eurot
 • kalapiknik – 26 eurot
 • Poreči akvaarium – 5 eurot
 • Euphrasiuse basiilika – 4 eurot
 • Guido Bernobici veinidegustatsioon – 12 eurot


Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab:

 • mugav buss (wc, audio-video, kuum vesi)
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • giid/reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

 • tervisekindlustus al. 15 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • reisitõrkekindlustus  al. 20 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • väljasõidud ja muude tasuliste objektide pääsmed
Soodushind:
al. 480  eurot / Tavahind 515 eurot.
(kehtib broneerijatele kuni 20.04.2017, korduvsõitjatele, pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed  6 – 15 a.   450 Eur
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Kaasas peab olema pass, mis kehtib vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
Palume tutvuda Hansareiside reisitingimustega.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB!  Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Reisikorraldaja on Eurotravel.
Head reisi!