San Blas`i saarestik

1.04-6.04.2017 (6 päeva)
Peaaegu Robinsonide puhkus!

San Blas on arhipelaag Panama ida ranniku lähedal, kus on iga päeva jaoks aastas oma saar. Saarestik on kaitse all ning koduks kuuna indiaanlastele, kes veel 90-ndatel kasutasid valuutana kookospähkleid :)

Reisi käigus tutvume ka Panama City koloniaalstiilis vanalinnaga, kuulsa Panama kanaliga ning naudime vaateid kontrastiderohkele linnapildile.

Sõidame läbi mägise rannikuala, et pääseda idüllilistele San Blasi saartele. Saarestikus elavad kuuna indiaanlased, kes kiivalt hoiavad kinni oma traditsioonidest ja maast. See saarestik ei ole täidetud  hotellide ja resortidega, ainult üksikutele saartele lubavad kuunad turiste ning sedagi limiteeritud koguses. Kuuna indiaanlased elatuvad peamiselt kalapüügist. Vesi on siin kristallselge ja kariibisinine ning saari ümbritsevad korallriffid.

 

Saarel  ei ole internetti ega telefonilevi, see on koht, kus end mõneks päevaks välja lülitada kõigest muu maailma saginatest ja uudistest ning ühenduda iseenda, oma kaaslase ja loodusega.

“Kui reisin läbi Kesk-Ameerika ja Lõuna-Ameerika, siis purjetasin Panamast Kolumbiasse. See oli parim hetk mu reisist kui järgi mõelda, siis need 5 päeva merel on siiani üldse üks eriliseim reisikogemus. Väga ilus, veidi seikluslik, unikaalne,” meenutab reisijuht Andra oma reisi läbi San Blasi saarestiku.

 

Iga päev saab teha saarelt väljasõite. Näiteks saame käia snorgeldamas asustamata saartel, külastada kuuna indiaanlaste küla, sõita nende pisikeste traditsiooniliste kaluri kanuudega, tutvuda nende käsitööga vmt. Kuunade poolt valmistatakse meile nii hommiku,-lõuna- ja õhtusöök. Peamine toit on mereannid, kel on toiduallergiad, palume ette teatada, siis valmistatakse neile eraldi söök.

 

Saarele tulles palun arvesta, et tegemist ei ole luksushotelliga, olemine on hubane ja võimalus sellisel saarel ja keskkonnas viibida on ise luksus. Siin on merekohin, linnulaul, kuunaindiaanlaste sõbralikud naeratused, värvilised kalad. Õhukonditsioneeri asendab mere briis, dushi all voolab vesi, mis on just nii soe kui päike seda parasjagu soojendanud on ja interneti asemel võid suhelda nendega, kes parasjagu sinu ümber! Elame kuuna indiaanlastele sarnaselt  bambusest otse liivale ehitatud  hüttides ehk cabanades (Cabanas´e põrand on valgest rannaliivast). Hüti juures on ka tualett ja dush, võrkkiiged.

Ilmast: Detsembrist maini on San Blasis suvi ning suure tõenäosusega päikesepaisteline ilm, õhuniiskus on siin pea aastaringi 80%. Ilma garantiid me siiski anda ei saa:-)

Puhkus saarel  3 päeva, neljanda päeva varahommikul pöördume tagasi Panama Citysse, kus on pealelõunal vaba aeg, et soovijad saaksid jalutada vanalinnas või näiteks ostelda Kesk-Ameerika suurimas ostukeskuses.

Sellele puhkusele võta kaasa avatus ja rõõmus meel. Kavas võib ette tulla väikseid muudatusi – kuunad on loodusrahvas ja alati pruugi kõik toimida nagu kellavärk, sellele vaatamata asjad sujuvad lõpuks ilusti :)

See reis on sobiv Costa-Rica ringreisi pikenduseks. Kel aga soov tutvuda ainult Panamaga ja soovib Panamas pikemalt ringi vaadata, siis saame pakkuda omalt poolt põnevaid ideid ja vajadusel ka reisisaatjat.