Riia ainult naistele

Kultuuri- ja arhitektuurireis ainult naistele Riiga päev

  1. Alustame varahommikul (väljasõidukoht kokkuleppel) heas seltskonnas sõitu Riia poole. Riiga saabudes joome hommikukohvi ja räägime sinna juurde Riia linna ajaloost. Lõunast külastame ülejõel asuvat puitarhitektuuri kvartalit KALNCIEMS, kus laupäeviti toimuvad ka öko- ja vintage-turud. Teele minnes kulub ära klaasike glögi. Edasi sõidame naabrite moodsaimat arhitektuuripärli Lati Rahvusraamatukogu uudistama. Teeme väikse ringkäigu futuristlikus hoones ja vaatame aktuaalseid näitusi. Arutame selle üle, kuidas rahvaste unistused teoks saavad? Õhtul jalutuskäik vanalinnas giidiga ja soovijatel võimalus külastada Läti Rahvusooperit ning näha imelist Johan Straussi operetti Nahkhiir (ettetellimisel, lisatasu eest). Majuhtus Tallink hotellis (2-sed toad).
  2. päev
    Pärast rikkaliku hommikusööki alustame päeva kunstiga ja külastame vastavatud Läti Rahvuslikku Kunstimuuseumit, kus saame ülevaata Läti kunstiajaloost kui ka kaasaegsest kunstist. Hiljem suundume juugendstiili keskusesse. Saame teada, mis vahe on art decol ja art nouveaul? Kust sai alguse juugendstiil ja mis Napoleonil sellega pistmist on? Tutvume ka juugenstiili muuseumiga ja teeme kohvipausi “Lendava konna kõrtsis”. Pärastlõunal alustame teed Eesti poole.

Võimalikus reisikuupäevad 14-15.01.2017 / 04-05.02.2017 / 11-12.03.2017

Hind: 95 EUR

Hind sisaldab:
* majutust Tallinki  4* hotellis kaheses toas koos rikkaliku hommikusöögiga
* mugavustega reisibuss kogu reisiks
* kvalifitseeritud giid-reisisaatja kogu reisi jooksul

Sissepääsud:
* Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi sissepääs (6 eur)
* Jugandstiili muuseumi sissepääs (10 eur)
* Ahitektuurimuuseumi pääsmed (3 eur)
* Rahvusraamatukogu külastus (tasuta)

Lisaks võimalik tellida:
* Riia rahvusooperi piletid – ooper “Nahkhiir” hind alates 18 eur (sõltuvalt istekohast)

Reisikorraldaja:logoJätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.