SANKT-PETERBURG

Sankt-Peterburg Sankt-Peterburg

1. päev  Reisi algusest peale saadab Teid meie suurte kogemustega eestikeelne giid-grupijuht. Peale piiriületust algab Venemaa, kus on palju teistmoodi kui ollakse harjunud Euroopas. Külad Narva-Peterburi maantee ääres on ehk natuke ajahambast puretud, kuid ikka samasugused nagu aastaid tagasi – pisut viltu vajunud majakesed oma kolme aknaga fassaadil. Peterburile lähemale jõudes märkab silm mitmekorruselisi uusrikaste maju, mis on valdavalt tornikeste ja kaartega, igaüks isemoodi. See-eest St Peterburg pakub Neeva kallastel ainulaadset baroki ja klassitsistliku arhitektuuri ansamblit koos miljonilinna võlude ja varjudega. Kogu linn on üks suur vabaõhumuuseum. Iga hoone ja tänav on täis ajalugu, legende ja suursugususe hõngu. Peeter I poolt 1703. aastal asutatud linn on läbi elanud suurriigi tõuse ja mõõnu ning olnud seotud nii Balti aadli kui Euroopa aristokraatiaga. Linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust loetakse linna asutamispäevaks. Õuel asuv katedraal on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Sädelevad lühtrid, roosad ja rohelised korintose sambad, kõrged võlvlaed – see on suurepäraseks fooniks Romanovite dünastia monarhide hauamonumentidele. Linnaekskursioon bussiga, tutvutakse ajaloo ja vaatamisväärsustega. Oma endises hiilguses seisev Iisaku katedraal, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-1922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Võimas Kaasani kirik, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirik “Spas na krovi”, mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881 a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Öömaja kesklinna**** hotellis.

2. päev Hommikusöök rootsi lauas. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi –Ermitaaži, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi. Parima ülevaate muuseumist ja selle aaretest saab ekskursioonil eestikeelse giidiga. Seejärel külastamePeterburi Okeanaariumi – Venemaa esimest okeanaariumi, mis asub võimsas vabaajakeskuses Neptun. On võimalik teha sisseoste, süüa lõunat, külastada okeanaariumi ja dinosauruste parki. Väljapanekutena Lõuna-Ameerika vihmametsade sektsioon, korallrifid ja palju muud salapärast, mida vee all võimalik näha ja kogeda. Lõpetuseks vaatame haide show´d, kus sukeldujad tõestavad, et ka haisid on võimalik dresseerida. Õhtune vaba aeg. Ööbimine samas hotellis.
3. päev Hommikusöök rootsi lauas. Esimese järgu ristleja ja Vene sõjamereväe muuseumlaev Aurora. Sõit Tsarskoje Selosse – Katariina palee, Peeter I kingitus oma naisele, mille ehitamist alustati 3 sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal. 18. sajandi keskel kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Barokkstiilis hoone sinivalge- kuldne fassaad on ligi 300 meetrit pikk. Hoone ümber laiub prantsuse-inglise stiilis park. Selle keskel olevat järve kaunistavad arvukad paviljonid. Lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Lossis olev kuulus Merevaigutuba mis taasavati 2003. aastal. Aleksander I valitsemisajal avati lossi suurvürstide tiivas aadlinoorukitele mõeldud õppeasutus – lütseum, mille kuulsaim kasvandik oli Puškin. Alustame tagasiteed koju. Eestisse jõuame hilisõhtul.

Hind sisaldab:

  • kõigi mugavustega buss (WC, video, kuumaveeaparaat, soojad joogid)
  • ööbimine hotellis
  • hommikusöögid
  • giid-grupisaatja kogu reisi vältel

Lisatasu eest:

  • kohustuslik viisa tervisekindlustusega ca. 73 EUR
  • sissepääsupiletid
  • lõunasöök
  • õhtusöök
reCAPTCHA is required.