Loodusjutud Vitipalu matkarajal

Niipalju, kui ajalooallikatest teada, on siin ajast-aega olnud mets. Maastikukaitseala suuremateks väärtusteks on mitmekesine reljeef, Elva jõe ürgoru liivapaljand ja lammil säilinud taastatud luhaniidud. Maastikukaitseala moodustati 1992. aastal eelkõige selleks, et hoida Elva jõe ja puhtaveeliste Laguja, Illi, Varesepalu ning Ilusa oja ümbruse maastikke. Samuti säilitada sealsete lammorgude maastikuline terviklikkus ning kaitsta ohustatud elupaiku ja liike. Vitipalu maastik on hämmastavalt vaheldusrikas.

Teeme loodusgiidiga 2-tunnise jalutuskäigu ja räägime taimedest, lindudest, loomadest. Saame lahendada erinevaid vahvaid ülesandeid ning koguda teadmisi meid  ümbritseva looduse kohta. Elva maastikukaitsealal Vitipalu mõhnastiku ühel kõrgemal künkal asuvast vaatetornist avaneb kaunis vaade ümbruskonna vaheldusrikkale maastikule.

Matka järgselt on võimalus pikniku pidada, lõket teha ja grillida. Kas ja kuidas see toimub, sõltub kliendi soovist ja vastavatest kokkulepetest. Variante on mitmeid.

Pakume erineva istekohtade arvuga busse. Kohale saab tulla ka oma transpordiga.

Matkapäeva hind 14 eur inimene (20 maksvat reisijat, algus Tartust)

Lisatasu eest toitlustus 4.50 eur inimene (20 maksvat reisijat). Sisaldab liha (kana/sea)/toorvorstikesi/grillvorste, toorsalatit, mahla/vett, kohv/tee.

Kirjuta info@hansareisid.ee , helista tel. 7 420 521/ +372 5011833

Meeldiva kohtumiseni!