Rabamatk Ohepalus

Rabamatkad | www.onnela.ee

Hind: 45 eurot reisija (algus Tartust)

* Reis väljub, kui on min 5 reisijat.

* Peredele sooduspakkumine.

* Bussis olemas des. vahendid.

 

 

Väljasõit Tartust kell 9:00 Vanemuise alumisest parklast.
Bussisõit kestab ca 2h.

Ekspeditsiooni kirjeldus:
Matk algab Linnumäe Loodustalu hoovilt peale paikkonna ja talu ajaloo lühitutvustust. Kulgeme looduslikus olekus rabapinnasel. Iga matka marsruut on erinev ja unikaalne ehk, et korduvat matka ei ole olemas. Matkajad tunnetavad igal sammul rabapinnase erinevat iseloomu, käime ära õõtsikualadel, vaatleme älveid ja laukaid. Retk on tõeliselt looduslik ja erineb kardinaalselt laudtee rabamatkast. Võimalus käia laukas ujumas. Matka kulminatsiooniks jõuame Lääne- Virumaa suurima järve, Ohepalu Suurjärve äärde. Vaatleme seal soostumise protsessidest tulenevat järve veepinna tõusu ja otsime muinasaegse vaiküla jäänuseid, kuulame matkajuhi ettekannet arvukatest muistenditest jne. Tagasiteel kohtame mitmeid raba taas soostumise jälgi ja arutame rabade taas rabastumise vajalikkuse ja mõttekuse üle.
Tagasi Linnumäel ootab matkajaid taimetee, ühepajatoit (mitmekümneaastase ajalooga salajase retsepti järgi valmistatud spetsiaalne matkatoit) ja paar toekat tükki vanaema kohupiimapõhist plaadikooki.
Koerailma korral toimub söömine Õnnela külalistemaja suures kaminasaalis põleva kaminatule paistel.

Matka kestus ca. 3 tundi+ toitlustus 1,5-2 tundi.

Matkaliste riietus: Vastavalt ilmale. Kihiline riietus, vastavalt ilmale ja väljas valitsevale temperatuurile. Jalga pikad püksid ja veekindlad matkasaapad või kummisaapad.

Matk on sobilik pea kõigile kes on suutelised liikuma 3 km. vahelduval maastikul, noortele vanadele, peredele sõpruskondadele. Kõigile kes kodumaa looduse ja pärandkultuuri vastu huvi tunnevad.

Grupi maksimum suurus on kuni 20 inimest ja minimaalselt 5 inimest.

Toitlustuse printsiibid on meil paigas: Kõik külalisele pakutav valmib ettevõtte oma heatasemelises köögis valvsa peakoka silme all. Meil ei kasutata külmutatud tooraineid ega poolfabrikaate. Au sees on oma metsa, raba ja aia saadused.

Hind sisaldab:
* Bussitransporti Tartust matkale ja tagasi
* kogemustega matkajuhti
* kahekäiguline toitlustus