SUUR ITAALIA RINGREIS

Krakov – Viin – Veneetsia – Verona –  Pisa – Firenze – Rooma – Sorrento – Capri saar – Pompei – Vesuuv – Napoli – San Marino

29.09-9.10.2015

Pakume kõigile reisihuvilistele võimalust tutvuda mitme huvitava Euroopa riigiga ühe reisi käigus. Austria-Itaalia ringreis viib meid läbi kauni Tšehhimaa, imelise Viini ning sealt edasi juba tõeliselt maailmakuulsatesse linnadesse Itaalias nagu Veneetsia, Verona, Firenze, Rooma ja Napoli. Lisaks külastame veel San Marino väikeriiki!

Teel külastame ka ostukeskusi!

Reis toimub meie mugava reisibussiga, ööbimine 3* hotellides (hommikusöökidega) ja kogu reisi vältel on Teiega meie professionaalne giid-reisisaatja.

Programm:

1.päev

Väljasõit  varahommikul Tartust.

Sõidame läbi Baltimaade. Söögipeatus Leedus. Ööbimine Poolas

2.päev

Hommikusöök.

Sõidame Krakovisse. Linn, mis on hindamatu oma imekaunite ajalooliste kultuurimonumentide ja kunsti poolest. Kunagine kuninglik pealinn ning üks turistidele kõige atraktiivsemaid kohti Euroopas. Krakov pakub turistidele ka meelelahutust ja vabaaja veetmise võimalusi: teatrid, kabareed, klubid, kohvikud, baarid, veinikeldrid ja restoranid.

Õhtuks jõuame Brnosse.

3. päev

Hommikusöök.

Sõidame Austriasse.

Viinis tutvume vanalinna ja vaatamisväärsustega: Belvedere, Schwarzenbergi väljak, Hundertwasseri maja, Tantsiv maja, Oopera, Heldenplatz, Raekoda, Ülikool,Votivkirche, Hofburg, Graben, Stefandom – ja muidugi möödapääsmatu Doonau!!

Peale Viini külastust alustame sõitu Itaalia suunas. Majutus Veneetsia lähedal.

4. päev

Hommikusöök.

Sõidame Veneetsiasse, kus toimub linnaekskursioon. Näeme kõiki tähtsamaid vaatamisväärsusi – Püha Markuse väljakut ja basiilikat, “Ohete” silda, Rialto silda, Accademiat, Santa Maria della Salute kirikut, Doodzide paleed ning palju muud huvitavat! Peale lõunat hakkame sõitma Veronasse. Linnaekskursioon: Arena, Castel vecchio, Porta Borsari, Piazza Erbe, Piazza  dei Signori, Scaligeri majutuspaik, Romeo maja ja, muidugi, casa di Giulietta ehk  Julia maja. Öö Verona lähistel.

5. päev

Hommikusöök.

Väljasõit Pisasse. Piazza dei Miracoli. Sõidame Firenzesse, kus külastame Santa Croce kirikut, Uffizi galeriid, Ponte Vecchiot ja Mercato turgu. Ööbimine Rooma lähedal hotellis.

6. päev

Hommikusöök. Täna tutvume Rooma linnaga!

Külastame paavstiriiki Vatikani. Kindlasti näeme asendamatuid  Colosseumi, Foorumit, Veneetsia ja Hispaania väljakuid. Näeme ka ühte linna sümbolit Trevi purskkaevu ning läheme ajaloolisesse Pantheoni.  Õhtu poole sõidame Sorrentosse. Ööbimine hotellis Sorrento poolsaarel.

7. päev

Hommikusöök.

Külastame Capri saart ja linna (lisatasu eest). Veetlev kombinatsioon muinasjutulisest ilust on see linna paelunud Rooma keisreid, Vene revolutsionääre ning meelelahutustähti juba aastakümneid. Kindlasti külastame ka maailma üht tuntuimat parfümeeriatööstuse poodi ja degusteerime Capril toodetud Limoncello’t. Peale lõunat sõidame laevaga Sorrentosse.

Uudistame Sorrento’t (linnaekskursioon) ning kõigile vaba aeg. Sisseostude tegemise võimalus. Sorrento asetseb Amalfi rannikul  ning veetleb turiste oma vana ajastu hõnguga. Pargid, villad, apelsini-, siduruni- ja oliivikasvandused, vaatemängulised kitsad külateed ja särav ilm, on ikka ja alati toonud külastajaid. Et seda kõike uskuda, peate seda ise nägema.

Ööbimine Sorrento poolsaarel.

8. päev

Hommikusöök. Sõidame Pompeij’sse ja tutvume varemetes linnaga, mis hukkus 79.aastal Vesuuvi purske tagajärjel.

Vesuuv.  Kraatrit on võimalik külastada aastaringselt, välja arvatud halva ilma korral. Jõudes 1000 meetri kõrgusel asuvale parkimisplatsile, jätkame teed mööda 860m kitsast ja järsku jalgrada (kõrguste vahe 135 m, kaldenurk 14%) ja umbes 20 min pärast oleme kraatri  serval (1180 m). Teile avaneb vaade 300m sügavusele ja 500m diameetrisele augule.  Jalgrada pidi edasi minnes jõuame kõrgemale Vesuuvi punkti (1281m). Soovitame Teil panna sobivad riided ja mugavad jalanõud. Sõidame läbi Napoli, kus teeme pisikese peatuse imeilusa looduse nautimiseks.

Sõidame Rimini’sse ööbima.

9. päev

Hommikusöök.

Sõidame San Marinosse, kus tutvume selle omanäolise linnriigiga. Tegemist on Euroopa vanima vabariigiga. Paavst tunnistas vabariigiks aastal 1291. San Marino tõelisteks pärliteks on kolm kantsi ehk kindlustorni. Tuntud on riik oma likööride poolest, San Marino pakub neid iga sammul ning loomulikult ka ostmiseks (enne küll kindlasti degusteerida!). Maksuparadiis San Marino on populaarsest kuurordist Riminist vaid paarikümneminutise bussisõidu kaugusel.

Sõit Brno’sse, kuhu jääme ööbima.

10. päev

Hommikusöök.

Tagasiteel koju külastame ilusat linna Olomouc Tšehhimaal. Olomouc’i linna abub Morava jõe kallastel, kus on elanikke 100 000 ringis. Olomouc on suuruselt viies Tšehhi linnadest ning eeldatavasti üks ilusamaid. Linna keskus on väljaspool Prahat suurim muinsuskaitseala, mille munakivi tänavatel kõrguvad imelised katedraalid ja suured paleed.

Ööbime toimub Poolas.

11. päev

Hommikusöögi järel sõidame edasi läbi Poola ja Baltimaade. Õhtuks jõuame koju.

Hind: 450 EUR

 • Hind korduvsõitjatele, pensionäridele ja grupile al. 6 inimest

Reisipakett sisaldab:

 • sõitu mugava reisibussiga
 • majutusi vastavalt reisikirjeldusele ning hommikusööke hotellis
 • giid-reisisaatja teenust

Lisatasu eest (täishinnad):

 • laevasõit Veneeziasse ja tagasi 15€
 • gondliga sõit 20€
 • Santa Croce kiriku külastus Firenzes ( toimub linnaekskursiooni käigus) 5€
 • Uffizi 9.50€
 • Püha Peetruse katedraal 7€
 • Roomas linnatranspordi kasutamine 1,50€
 • Colosseumi, Balatin ja Foorumi sissepääs 12€
 • laevasõit Caprile ja tagasi 40€
 • laevasõit ja bussiekskursioon Capril 30€
 • sinine koobas Capril 12€
 • Pompej kaevandused 11€
 • Vesuuv 10€
 • linnamaksud hotellides/ Rooma 2€, Veneezia 2€
 • tasulised sissepääsupiletid sihtkohtades
 • reisikindlustus

NB! Hinnad võivad muutuda, juhul kui öömajad, kütusetarnijad muudavad oma hindu või grupi suurus on alla normi! Eelbroneeringud teostatakse vaid ettemaksu alusel!

Reisikorraldajal on õigus teha reisiprogrammis muudatusi!