Rumeenia-Bulgaaria (koos puhkusega)

Kestvus:  17.08 – 28.08.2015
Hind alates: 475 EUR
Transport: Buss

Kohanimed:

Cluj-Napoca – Sighisoara – Medias – Brasov – Brani – Bukarest – Veliko Tarnovo – Sofia – Plovdiv – Kazanluk – Burgas – Nessebari – Varna – Sibius

Reisikava:

1. päev
Varahommikul väljasõit. Baltimaad  ja  Poola. Majutus hotellis** (2-3 in. toad).

2. päev
Hommikusöök hotellis. Reis läbi Poola, Slovakkia ja Ungari. Teel puhkepausid , naudime loodust ja teele jäävaid väikseid armasid külasid. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis ** (2-sed  toad).

3 päev  Cluj-Napoca – Sighisoara –  Medias –  Brasov
Hommikusöök hotellis. Teeme põgusa peatuse maalilise Transilvaania pealinnas Cluj-Napocas. Vanalinna vaatamisväärsuseks on väljakul asuv Püha Miikaeli katedraal, Väljak on ümbritsetud 18.sajandist pärit suursuguste hoonetega.  Seejärel sõidame läbi Rumeenia rikkaima piirkonna ning külastame vampiiride ülema krahv Dracula sünnilinna Sighisoara´t, mille keskaegsete ja baroksete ehitiste vahel ning kitsastel tänavatel jalutades tundub, et oled sattunud ajas tuhat aastat tagasi. Tuntuimad vaatamisväärsused on endine raekoda teravatipulise torniga ja mägikirik. Tutvume keskaegse Mediase vanalinnaga, mille sümboliks on hästi säilinud linnamüür ning teeme põgusa peatuse kuurortlinnas Baznas, kus asuvad kuumaveeallikad ja kindluskirik. Õhtuks jõuame tuntud  keskaegsete losside, kauni looduse ja heade suusakuurortide linna Brasovisse.. Majutus hotellis ** (2-kohalised toad).

4. päev  Brasov –  Brani –  Bukarest
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Brasovi vanalinnaga,, peatänav,  raekoda koos väljakuga, linna sümbol Must Kirik. Sõidame Brani linnakesse, kus asub  gooti, romaani ja renessansi stiilis muinasjutuline Dracula loss, mida on võimalik ka külastada (lisatasu eest).  Õhtuks jõuame Bukaresti. Öhtul võimalus osa võtta rahvuslikust õhtusöögist (lisatasu eest).  Majutus i hotellis ** (2-kohalised  toad).

5. päev  Bukarest –  Veliko Tarnovo – Sofia
Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon idamaa väravaks nimetatud  Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park,  parlamendipalee, ca 3 km pikkune kaubandustänav. .Seejärel sõidame kauni arhitektuuri ja ajalooliste vaatamisväärsuste rohkuse poolest tuntud Veliko Tarnovosse, mis on üks Bulgaaria ilusamatest linnadest., kus vanalinna kõrged ja kitsad majad asuvad paljastel kaljudel. Õhtuks jõuame Sofiasse, Bulgaaria pealinna, Balkani südamesse. Soovijatele rahvuslik   õhtusöök (lisatasu eest) rikkaliku bulgaaria toiduvalikuga, kohalik õlu ja vaadivein.  Majutus hotellis ** (2-kohalised  toad).

6. päev  Sofia – mägiklooster – Plovdiv
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Bulgaaria pealinnaga, Linna ajalugu ulatub ca 7000 aasta taha. Võimalus külastada Rahvusliku Ajaloo Muuseumit, kus asub Bulgaaria suurim ajalooliste esemete kogu.  Käime ära Bojana kirikus, mis on ehitatud Vitoša mäe jalamile ning on pärit 13.saj.  unikaalne arhitektuurimälestis. Linna suurimad vaatamisväärsused on Parlamendihoone, Banya Baši mošee, Vana- Rooma aegse Serdika varemed, Alexander Nevski memoriaalkirik ja  neo-baroklikus stiilis ehitatud Rahvuslik Teater. Seejärel jätkame teekonda läbi mägikülade ja Rila Rahvuspargi ning külastame kõrgel mägedes asuvat bulgaarlaste  mägikloostrit, mis on maa tähtsaim vaimne keskus ja kultuuritempel ning üks vanimaid Euroopas  Seejärel sõidame Traakia tasandikul asuvasse iidsesse Plovdivisse, mis on rajatud 340 a. eKr kolme mäe vahele Marica jõe kaldal. Jalutuskäik munakivisillutistega tänavatel romantilises vanalinnas., Heidame pilgu St. Konstantinuse kirikule, Rooma varemetele ning hästi säilinud Rooma Amfiteatrile.  Majutus hotellis **(2-sed toad).

7. päev Kazanluk – Burgas
Hommikusöök hotellis.  Sõidame edasi Kazanlukki läbi rooside oru, kus asub tuhandeid roosiistikuid ning siin toodetakse roosiõli. Bulgaaria on üks suuremaid roosiõli tootjaid maailmas. Külastame roosiõlitehast,  kus näeme õli valmistamise protsessi ja kasutusvõimalusi. Soovijad saavad tehase poest kaasa osta kohalikke roosiõli tooteid. Edasi suundume Burgasesse, Musta mere rannikule rannamõnusid nautima. Siin asuvad Bulgaaria tähtsamad kuurordid-  meri, liivarannad …. Majutus hotellis **(2-sed toad).

8.päev  Nessebari
Hommikusöök hotellis. Sõit ühte vanimasse  ca 3000-aastase ajalooga “Musta mere pärl” kivisel poolsaarel asuvasse Nessebari linna, kus erinevaist sajandeist  on põimunud ainulaadse puitarhitektuuriga. Jalutades  vanalinna kitsastel tänavatel ja tutvudes ajalooliste vaatamisväärsustega, tunnete siin  antiikaja vaimu. Edasine reis viib meid Pobiti Kamani kivimetsa.  Suurel hulgal maaalal asuvad kuni 10 m kõrgused seest õõnsad sambad ja kaljud.  Sõit Musta mere äärsesse Kuldsete Liivade kuurorti ning taas võimalus nautida rannamõnusid. Majutus hotellis **(2-sed toad).

9 päev Varna
Hommikusöök hotellis. Tutvume Musta mere ranniku pealinna ja  kuurortlinna Varna vaatamisväärsustega.  Kuldsed Liivad on üks Bulgaaria kuulsamaid ja populaarsemaid puhkepaiku. Kuldese liivarannad, puhas ja selge vesi,  päike … Taas naudime rannamõnusid. Majutus hotellis **(2-sed toad).

10 päev
Hommikusöök hoteliis. Alustame tagasisõitu .Rumeeniasse Teel puhkepausid, naudime kaunist loodust.  Peatuse ja jalutuskäigu teeme mägedest ümbritsetud keskaegses Sibius, Majutus hotellis ** (2-kohalised  toad).

11.päev
Hommikusöök. hotellis. Reis läbi Ungari, Slovakkia ja Poola.  Teel puhkepausid , naudime kaunist loodust ja  väikseid armasid mägikülasid. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis** (2-3 in. toad).

12.päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad.  Hilisõhtuks  saabumine Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid: 1 BGN = u 0,512 EUR

 • Dracula  loss    6 eurot
 • Sofia ajaloomuuseum ja Bojana kirik     12 BGN
 • Kloostri muuseum        6 BGN
 • Õhtusöök      22 BGN
 • Roosiõlitehas      13 BGN
Pakett sisaldab:

 • sõit  mug. bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid  / reisijuhi teenus
Lisatasu eest:

 • muuseumi- ja  muude  tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus  al.  15 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil reisitõrkekindlustus  al.20 eurot (sõltuvalt vanusest)
Soodushind: al. 450 eurot
(kehtib broneerijatele kuni 01.04.2015, korduvsõitjatele ja nende kaaslastele, lastega peredele,  pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed    6 –  15 a.  410 eurot.
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume  tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Head reisi!