Prantsusmaa ringreis, Pariis ja Brüssel

07.07 – 12.07.2015

PARIIS – CHAMBORD – CHENONCEAU – DINAN – MONT-SAINT-MICHEL – BEUVRON EN AUGE – HONFLEUR – ETRETAT – FECAMP – MONET AED – AMIENS – BRÜSSEL

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali keskel) kl. 04.50. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.20-07.50, Frankfurt-Pariis kl. 09.35-10.45 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aegu paar päeva enne reisi). Pariis – meie unistuste linn. Ajalugu, kirjandus ja tänapäev põimuvad siin kokku igal nurgal. Pariis on miljonite võimaluste linn, naudime osakestki sellest, sest ühe külastusega kõike haarata ei olegi võimalik. Pariisi modernne linnaosa La Defense, Triumfikaar, Champs-Élysée. Jalutuskäik Pariisi “südames” Cité saarel, see on Pariisi vanim osa. Saare ajalugu ongi Pariisi ajalugu. See on olnud poliitilise võimu keskuseks, kiriku ja seadusandluse kantsiks. Mitte ükski teine ehitis pole Pariisi ajalooga nii läbipõimunud kui Notre-Dame. Suurejooneline Jumalaema kirik, gootika meistriteos, on rajatud endise Rooma templi kohale. Kõrged kesklöövi võlvid, kaunid roosaknad ja vitraažid…. Suur harmoonilinePompidou keskuse rahutu segadik klaasist ja terasest nn. pahupidi pööratud maja oma värviliste torudega. Selle kõrval asub Stravinski purskkaev. Vaba aeg lõunasöögiks.Linnaekskursioon bussiga. Ooperiväljak on Pariisi liikluse sõlmpunkt. Garnier’ ooperimajakaunis välimus – sambad, friisid, skulptuurid. Concorde’i väljak oma Luxori obeliski, purskkaevude ning kaheksat Prantsusmaa linna sümboliseerivate kujudega. Õhtunelaevasõit Seine’il. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinnas Bastille’i kvartalis *** IBIS hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Sõit Eiffeli torni juurde. Imetleme Pariisi linnapanoraami kõrgusest, torni ülemiselt platformilt (274 m). Chaillot’ palee, Invaliidide Toomkirik – üks 17.saj. ehituskunsti uhkemaid näidiseid. Pantheon. Jalutuskäik Ladina kvartalis, mis on alati olnud üliõpilaste, boheemlaste ja kunstnike meelispaik ning nimegi saanud sellest, et omal ajal toimus õppetöö ladina keeles. Luxembourgi aed on omamoodi rahusadam kaasaegse linna südames. Vaba aeg lõunasöögiks. Soovijatele Louvre’i külastus. Õhtune Montmartre. Öömaja samas hotellis.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Sõidame Loire’i oru lossidesse. Prantsuse kuningad leidsid siin pelgupaiga pealinnas ähvardavate ohtude ja rahutuste eest. Ent ka nendes säravates ehitistes kihas võimuvõitlus, punuti intriige ning lõbutseti ohjeldamatult. Kõik see on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele romaanikirjanikele. Tihedas pargis asub 31 km pikkuse kõrge müüriga ümbritsetud säravvalge Chambord. See on kõigist Loire’i kuninglikest residentsidest kõige ekstravagantsem. Katusel asub üllatavalt harmooniline segu elegantsetest kuplitest, tornikiivritest, tornikestest ja kaunistatud kaminakorstnatest. Maailma suurim ja ebatavalisem jahiloss, kuningliku hiilguse näitamise koht. Kaunis renessanss-stiilis daamide loss Chenonceau on ehitatud risti üle jõe. See on naiseliku näoga loss, kus 400 aasta jooksul mängisid tähtsat rolli paljud Prantsusmaa kuulsad naised. 18. saj. kujunes lossiomaniku Madame Dupin’i ja tema juures töötanud koduõpetaja Jean-Jacques Rousseau ümber üks oma aja kuulsamaid kirjanduslikke salonge. Siin käis koos tuntud prantsuse intellektuaale. Lisaks aedadele vaatame seda kaunist daamide lossi ka seestpoolt. Sõit Bretagne’isse. Öömaja Dinanis kesklinna ***IBIS hotellis  (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Päev Bretagne ja Normandia maakonnas – omapärane piirkond oma tüüpilise arhitektuuri, roheliste põldude ja õunaaedadega. Dinan – kena keskaegne linnake, mille kitsad tänavad on ääristatud armsate vahvvärkmajadega. Vanasse jõeäärsesse sadamasse viiva munakivisillutisega tee äärde jäävad kunagiste käsitööliste tibatillukesed majad. Võtame suuna Normandia ja Bretagne’i piiril merest kerkiva ilmutuse, 80 m kõrguse hiigelsuure graniitkalju tipus oleva Mont-Saint Micheli kloostri poole. See taeva ja mere vahel asuv 13. saj. “gooti ime” on kauneimaid oma ajastust. Klooster on olnud ka kindlus, sellest annavad tunnistust võimsad müürid ja kolmekordsed väravad. Kloostrist allapoole jääb nn. all-linn, kus iga ruutmeeter on hinnas. Saart ümbritseva merelahe tõusude ja mõõnade vahe on Prantsusmaa kõrgeim, ulatudes kuni 14 meetrini! Hästi tähistatudNormandia siidritee on heaks teejuhiks siinkandi linnadesse ja küladesse, nii ka maalilisseBeuvron en Auge. See on üks ilusamaid külasid Normandias. Enamus peatee ääres asuvaid maju on 15-17.saj. ja normandiale omases vahvvärk-stiilis, värvikad ning rohkete lilledega kaunistatud. Seine’i deltas asuv sadamalinn Honfleur on näinud paljude mereseikluste algust ning on tänini purjetajate meka. See on atraktiivne kitsaste kõverate tänavatega linn, mis ümbritseb ilusat väikest 17.saj. vana sadamat, mille kohal kõrguvad lubjakivist ja puidust fassaadid. Honfleur’i õhustik ja tema pidevalt muutuv valgus on inspireerinud kunstnikke, kirjanikke ja heliloojaid. Sel ajal, kui Normandia rannik oli moes romantikute seas, hakkas linnake täituma kunstnikest, kes olid siin tavalised külalised. Impressionistid said esmakordselt kokku Mére Toutain´is St. Simeoni kõrtsis. Claude Monet ja Eugene Boudin on maalinud palju siinseid imelisi vaateid. Linnakese Ste. Catherine puukirik on Prantsusmaa suurim. See rajati linnaelanike poolt tähistamaks 100-aastase sõja lõpu eest. Sõit üle elegantse Normandia silla. Le Havre – suur sadamalinn Euroopa suurima Raekoja väljakuga. Öömaja kesklinnas ***Mercure hotellis  (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Suundume Alabasterrannikule. Étretat – kõrged kaljud, mille värvide mäng olenevalt ajast ja valgusest on nõiduslik. Väike vanalinn ilusate vahvärkmajade ja rohkete lilledega. Võimalus ujuda. Kuulsa benediktiini likööri sünnipaik Fécamp. Palee, kus on kõrvuti kunstimuuseum ja liköörivabrik. Monet’ aiad Giverny’s. Tema rajatud aiad ja vesiroositiik jaapani sillakesega olid ta maapealseks paradiisiks, siit ammutas ta inspiratsiooni oma loominguks. Aed koosneb kahest osast. Majalähedane värvikirev lilleaed, kus kasvavad roosid, moonid, tulbid, iirised, mungalilled… Ja teine, vabaplaneeringuga aed, kus on tiik koos wisteriate, pajude ja vesiroosidega. Just siin maalis Monet oma kuulsa vesiroosiseeria. Pikardia pealinn Amiens on kuulus oma monumentaalse Notre-Dame’i katedraali poolest, mis on prantsuse gootika tõeline meistriteos. See on suurim Prantsusmaal ning kuulus oma kujude, bareljeefide ja nikerdiste tõttu. Õhtul efektne värviline valgusetendus katedraali fassaadil. Öömaja kesklinnas ***IBIS hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Sõidame Belgiasse. Linnaekskursioon Brüsselis – mitmed kuulsad arhitektuuriväärtused: St. Michael’i Katedraal, Kuningapalee, Kohtupalee, Parlamendihoone. Jalutuskäik kesklinnas: Grand Place – suurejooneline barokne väljak, eri ajastute ja mitmete põlvkondade meistriteos, ümbritsetud pisikeste tänavate labürindist lugematute restoranide, poekeste ja pubidega. Transfeer lennujaama. Lend Brüssel-Frankfurt kl. 17.05-18.10, Frankfurt-Tallinn kl. 20.50-00.10 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennu aegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
799 € korduvreisija soodushind

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele varajastele tellijatele kuni 15.02.2015


HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-Pariis, Brüssel-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 176 € (08.08.2014 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss (WC, soojad joogid, DVD mängija),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
  • pääse Eiffeli torni ülemisele platvormile 15.50 € piletid tuleb tellida ja maksta reisi broneerides,
  • ühene majutus 224 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided ja rannarätik.

 

* Mugavat transporti Tallinna lennujaamast Tartusse pakub AirportShuttle. Vaata lähemalthttp://www.tartaline.ee/
Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet või ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/atp/.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mōningad hinnad, tasumine kohapeal (2014. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Eiffeli torni pilet ülemisele platvormile 15 €
Laevasõit Seine`l 10 €, 5.50 € laps alla 12a
Louvre 12 € täisk, alla 26a tasuta
Invaliidide toomkirik ja Napoleoni haud 9.50 € täisk, alla 26a tasuta
Lõunasöök Pariisis al. 10 €
Chambord loss 9 € täisk, kuni 25a tasuta
Chenonceau loss 8.50 €
St. Michaeli klooster 7 € täisk, alla 26a tasuta
Benediktiini palee (Fecamp) 4.80 € täisk, 3.40 € 12-18a, alla 12a tasuta
Monet’ aiad 8 € täisk, 5.50 € alla 12a