Poola ringreis

Kestvus:  10.07 – 15.07.2015
Hind alates: 285 EUR
Transport: Buss

Kohanimed:

Varssav – Czestochowa – Krakow – Wieliczka soolakaevandus – Malborki loss – Gdansk

Reisikava:

1. päev 
Väljasõit kokkulepitud kohast.. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame Varssavi lähistele umbes kell 21.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad).

2. päev
Hommikusöök hotellis.
Varssavi külastus ( linnaekskursioon, vanalinn, kuningaloss, Sigmundi monument, jpm.)
Varssavis sulavad kokku ajalugu, omapärane nõukogude pärand ja kaasaegse turumajanduse õied. Imeline Varssavi vanalinn on keskaegse arhitektuuri musternäidis. Vanalinnast ei puudu ka vilgas ööelu trendika muusika, arvukate festivalide ja kultuurisündmustega, mis toovad kohale hulganisti linna taassünnivõimest hämmastunud turiste.
Järgmiseks sihtkohaks on Warta jõe kallastel laiuv Czestochowa, mis on tähtsuselt ja külastatavuselt teine palverännakute sihtkoht Euroopas. Teeme peatuse Jasna Gora kloostris (rajatud 14.saj), imetleme Jumalaema kabelis asuvat Musta Madonna ikooni, samuti on võimalus jalutada ja tutvuda kloostri ümbrusega ning osta suveniire.Ostukeskuse külastus. Õhtune jalutuskäik ning võimalus omal käel tutvuda Krakowi vanalinnaga. Majutus Krakowi lähistel hotellis*** (2-sed. toad).

3. päev
Hommikusöök hotellis.
Zakopane väljasõit,  Kasprowy mäe kaunid vaated.
Zakopane piirkond on laialt tuntud oma puutumatu looduse ja majesteetliku maastikku poolest. Linn pakub väga ainulaadset arhitektuuri, ajalugu, muuseumeid, kunstigaleriisi, toitlustust igale maitsele ja turgu täis suveniire.
Kaunite Tatra mägede jalamil asuv imeline Zakopane on tuntud ühe parima talvespordikeskusena Poolas. Maaliline Zakopane on igaastaselt suusahüppe MK etapi toimumiskohaks, samuti on siin kolmel korral peetud suusatamise maailmameistrivõistlused. Saa osa kauni loodusega alpilikust Poola talve- ja turismipealinnast. Võimalus sõita  rippvagonetiga ligi tuhande meetri kõrgusele Kasprowy mäe tippu ning seejärel sooritada jalgsimatk kaunis mägises looduses (piirkonnas asub ligi 250 km matkaradu). Samuti võimalik pidada piknikku ja veeta aega looduslikult kaunis kohas. Majutus Krakowi lähistel hotellis*** (2-sed. toad).

4. päev
Hommikusöök hotellis.
Wieliczka soolakaevandus ja Krakowi külastus (linnaekskursioon, turuplats, vanalinn, St.Mary basiilika jne).
Külastame üle 700 a. tegutsenud Wieliczka soolakaevandust, mis on Euroopa vanim ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kaevandus asub 64–135 m sügavusel maa all ning koosneb 3 km pikkusest tunnelite labürindist, kus leidub kauneid kabeleid ja maa-aluseid järvi. Muuseumis on võimalus jälgida näitust ja toimub ekskursioon (ca 2,5 tundi)..
Kraków on Poola üks suuremaid, vanemaid ning suursugusemaid linnu – endine Poola kuningriigi pealinn. Krakow on üks paremini säilinud gooti ja renessansi stiilis linnu terves Euroopas. Legendi järgi rajas asula müütiline valitseja Krak draakoni koopa kohale. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

5. päev
Hommikusöök hotellis.
Väljasõit Malborki asuvasse lossi.1406 aastast üks maailma suurim tellistest UNESCO kaitse all olev keskaegne linnus.
Peale lõunat külastame keskaegset huvitava ajalooga Gdansk´i, mis on tuntud nii majandus-, teadus- kui kultuurikeskus.. Gdanskis asub Poola suurim sadam. Peamiseks vaatamisväärsuseks on vanalinn, mida peetakse Läänemere kaunimaks. Soovijatele laevasõit . Majutus hotellis*** (2 in. toad).

6. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Hilisõhtul saabumine Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

 • Wieliczka soolakaevandus  ca 70 PLN (kohaliku giidi teenus)
 • rippvagonett edasi – tagasi ca 60 PLN (broneerimisega)
 • Varssavi kuningaloss (Royal Castle) 20 PLN
 • laevasõit Gdanskis ca  40 PLN
 • Malborki loss/muuseum  ca 50 PLN (kohaliku giidi teenus)


Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab:

 • sõit  mug. bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid  / reisijuhi teenus
Lisatasu eest:

 • muuseumi- ja  muude  tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus  al.  10 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil reisitõrkekindlustus  al.13 eurot (sõltuvalt vanusest)
Soodushind: al.  270 eurot
(kehtib broneerijatele kuni 01.04.2015, korduvsõitjatele ja nende kaaslastele, lastega peredele,  pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed    6 –  15 a.  240 EUR.
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart  (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume  tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.

Head reisi!