Põhja-Itaalia, Alpid ja Prantsuse Riviera

Hind alates: 470 EUR
Transport: Buss

Kohanimed:

Salzburg – Garda järv – Milano – Cannes – Grasse – Eze – Monaco – Monte-Carlo – Nizza – St. Tropez – St. Marguerite saar – Vence – Verona – Viin

Reisikava:

1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast.. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõit läbi Leedu. Öömajale jõuame Poola  umbes kell 23.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad)..

2. päev
Hommikusöök.. Sõit läbi Poola  ja  Tšehhimaa. Ostukeskuse külastus. Õhtul võimalus omal käel tutvuda České Budějovice vanalinnaga, mille arhidektuur pärineb 19 saj. gooti, renessansi ja barokki ajastust. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

3. päev
Hommikusöök hotellis. Saabumine Austriasse, mis oli peaaegu terve eelmise aastatuhande vältel Habsburgide impeeriumi keskuseks. Peatus Mondsee järve ääres. Enne lõunat saabumine Salzburgi, kus aastasadu on resideerunud Austria-Ungari keisririigi peapiiskopid (Euroopa kauneimaid ajaloolisi linnu, Mozarti sünnilinn). Linn on tuntud ka filmi “Helisev muusika” tegevuspaigana. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Sõit üle Euroopa silla ja seejärel jätkub reis Põhja-Itaalias mööda Garda järve maalilist kallast. Itaalia suurim järv (sügavaim koht 346 m), looduslikult kaunis kohas, ümbritsetud mägede ja kaunite kuurortlinnadega. Majutus Põhja-Itaalias (hostel, 2-4 in. toad).

4. päev
Hommikusöök hostelis. Milano külastus – mitte ainult moeloojate paradiis, vaid tuntud ka unikaalsete vaatamisväärsuste poolest (La Scala Ooperimaja, gooti stiilis toomkirik, Castello Sforzesco loss). Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Õhtuks saabumine Provence´i ja Cote d`Azur´i piirkonda – siin on nii mägesid kui madalikke, laiu jõgesid ja kitsaid kanjoneid, suuri ja väikseid keskaegseid linnu ning künkatippudele klammerduvaid mägikülakesi. Majutus Prantsuse Rivieras äärelinna  hotellis Formule 1 (2-sed / 3-sed toad).

5. päev
Ekskursioon Prantsuse parfümeeriapealinna Grasse Parfümeeriamuuseumis (kvaliteetlõhnaõlide proovimise – ostmise võimalus). Parfümeeriatööstus on linnas tegutsenud juba alates 18 saj. lõpust.. St. Marguerite külastus – saar on kuulus seal asuva kindlus-vangla (Fort Royal) poolest, kus tuntud A. Dumas` musketäride romaani viimases osas  raudmaskiga mees vangis oli.. Võimalus ujuda ja rannas päikest võtta.. Õhtu veedame tuntud filmifestivalilinnas Cannes’is (vanalinn, kaubandustänav jpm). Lühitutvus linnaga ja vaba aeg  Majutus  äärelinna  hotellis Formule 1  (2-sed / 3-sed toad).

6. päev
Prantsuse Rivieras asuva kuulsaima kuurortlinna St. Tropez’i külastus (puhkus rannas ja vaba aeg). Linn saavutas ülemaailmse kuulsuse osaliselt tänu 1950datel valminud filmile „Ja jumal lõi naise“, mille üks osatäitjatest oli Brigitte Bardot. Veinikeldri külastus (degusteerimine). Ostukeskuse külastus.  Majutus  äärelinna  hotellis Formule 1  (2-sed / 3-sed toad).

7. päev
Hommikul alustame sõitu mööda kaunist Moyense Corniche rannikuteed Monacosse. Peatus Eze mägikülas, kust avaneb kauneim vaade Prantsuse Rivierale. Küla on rajatud 12 saj. pärit lossi varemetele. Vaba aeg. Monaco – 1,92 km2, ca 60 000 el. mägedes asuv Vürstiriik (Printsi palee, Püha Nikolause katedraal, vanalinn, okeanograafia muuseum, jahtklubi, Jaapani aed, õnnemängurite paradiis Monte-Carlo, rongituur/ekskursioon jpm). Monaco on pindalalt väiksuselt teine riik ning kõige tihedamini asustatud riik maailmas. Puhkus rannas ja vaba aeg. Majutus äärelinna  hotellis Formule 1  (2-sed / 3-sed toad).

8. päev
Nizza külastus (prantsusepäraselt Nice, Cote d`Azur`i pealinn ja pärl, vanalinn, lille- ja juurviljaturg, rannapromenaad, rongituur/ eksk.). Arvatakse, et linna rajasid kreeklased umbes 350 a. e.Kr ja algselt oli linna nimeks „Nikaia“. Vaba aeg ja puhkus rannas. Laevakruiis Vahemerel (Cap Ferrat, Villefranche, Beaulieu, jt). Tutvumine Vence`iga – keskaegne mägiküla, kus on tänapäevani säilinud Vana – Rooma aegne teelõik. Maaliline küla, mis on olnud koduks paljudele artistidele, skulptoritele ja kunstnikele. Majutus  Itaalias, hotell *** (2-sed toad).

9. päev
Hommikusöök.Jätkame tagasiteed Põhja-Itaalia kaudu, Verona vanalinna külastus. Verona on üks Itaalia vanimaid keskaegseid linnu, mis on tuntud Shakespeare teose „Romeo ja Julia“ tegevuspaigana. Verona vaimustavas vanalinnas näeme kuulsat Arenat, mis Rooma impeeriumi ajal oli suuruselt 3. Amfiteater ja kus tänapäeval viiakse läbi suurejoonelisi vabaõhuetendusi, ooperifestivale ning muidugi Shakespeare´I poolt surematuks kirjutatud noorte armastajate Romeo ja Juliaga seotud paiku. Casa di Giulietta rõdu all öeldud armusoovid pidavat alati täide minema! Garda järv  Lago di Garda on Itaalia suurim järv Alpide lõunajalamil, looduslikult kaunis kohas, ümbritsetud mägede ja kaunite kuurortlinnadega. Järves asub Sirmione poolsaar, mida lõunakaldaga ühendab kitsas maakael. Sirmionelt leiame Scaligeri kastelli jäänused. Antiikajal asusid Sirmiones (tollal Sirmio nime all) ülikute villad. Praeguse küla põhjaosas asuvad niinimetatud Catulluse grotid on rooma saunade e. termide jäänused. Tänapäeval asuvad Sirmiones kuulsate kirjanikest asukate nimesid kandvad Vergiliuse ja Catulluse spaad. Raviotstarbel kasutatakse ka poolsaare tipus asuvaid väävliallikaid..Ostukeskuse külastus. Majutus Padova lähistel hotellis ***  (2-sed.. toad).

10. päev
Hommikusöök. Viini külastus, bussiekskursioon (13 – 14. saj. St. Stephani katedraal- Viini sümbol, parlamendihoone, ooperimaja, raekoda). Kunst ja kultuur on olnud pikka aega Viini sümboliteks – teater, ooper, klassikaline muusika ja kaunid kunstid. Lühitutvus linnaga. Majutus Tšehhimaal  hotellis*** (2-sed  toad).

11. päev
Hommikusöök hotellis. Ostukeskuse külastus. Tšehhimaa ja Poola. Majutus hotellis *** (2-sed. toad).

12. päev

Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Hilisõhtul saabumine Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

 • Monaco Printsi palee           7 eurot
 • okeanograafia muuseum    15 eurot
 • laevasõit Vahemerel    ca   18 eurot
 • veinikeldri külastus     ca     5 eurot
 • rongituurid linnades  ca 2 x 8 eurot (Monaco ja Nice)
 • St.Marguerite saar ca 16 eurot
Pakett sisaldab:

 • mugavustega buss (wc, audio/ video, kuum vesi)
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid/reisijuhi  teenus
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
Lisatasu eest:

 • reisija soovil reisitõrkekindlustus  al.  20 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • tervisekindlustus al.15 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • muuseumi-  ja  muude tasuliste objektide pääsmed
 • reisija soovil  h/s-d  F-1    hotellides (4eurot  1 in. kohta)
Soodushind: al   450 eurot  (Formule 1,  3-sed toad).
al.  485 eurot  (Formule 1,  2-sed toad).
(kehtib broneerijatele,  korduvsõitjatele, pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed  6 – 15 a.   425 eurot
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi ).
Palume tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutudareisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.

Head reisi!