Maaliline Toscana – Elba saar

Kestvus:  26.05 – 05.06.2015
Hind alates: 490 EUR
Transport: Buss

Kohanimed:

Ceske Budejovice – Innsbruck – Verona – Garda järv – Sirmione – Viareggio – Elba saar – Pisa – Firence – Lucca – Chianti maakond – Siena – San Gimignano Eksklusiivne reis kultuurisõpradele

Reisikava:

1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast.. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõit läbi Leedu. Öömajale jõuame Poola  umbes kell 23.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad)..

2. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub reis Poolas  ja  Tšehhimaal. Teel söögipausid ja ostukeskuse külastus. Õhtul võimalus omal  käel tutvuda České Budějovice vanalinnaga, mille arhidektuur pärineb 19 saj. gooti, renessansi ja barokki ajastust. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

3. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub sõit Austrias mööda kõrgmäestikuteid ning naudime kauneid loodusvaateid..Peale lõunat jõuame mägedest ümbritsetud Tiroli pealinna – Innsbrucki, mille vanalinn on kuulus keskaegsete ajalooliste hoonete poolest. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Majutus  Itaalias, hotell **(2-sed. toad).

4.päev
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Verona vanalinnaga..Verona on üks Itaalia vanimaid keskaegseid linnu, mis on tuntud Shakespeare teose „Romeo ja Julia“ tegevuspaigana.  Jätkub sõit mööda Garda järve maalilist kallast – Itaalia suurim järv, looduslikult kaunis kohas, ümbritsetud mägede ja kaunite kuurortlinnadega, Veedame aega Catulluse kodulinnas Sirmiones, võimalusel supleme ja võtame veidi päikest. Jätkame sõitu Vahemere äärde ning õhtuks jõuame kohale Montecatini Termesse.. Montecatini Terme on Toskaana linnake, kus elab umbes 20 000 elanikku, kuid tänu oma soodsale asukohale, soojaveeallikatele ja paljudele spadele võtab linn igal aastal vastu tervelt 2 000 000  turisti. Linnas on 230 hotelli ja nende põhieesmärgiks on pakkuda puhkust ja kultuuri ning muidugi ka kuulsaid toskaana roogasid. Seda kõike naudime ka meie. Majutus 5 ööd kohapeal hotellis  Puccini **** (www:hotelpuccini.net). 2 inimese tubades.

5. päev   

Hommikusöök hotellis (buffet).   Teeme väljasõidu Viareggiosse. Via Regis, kuninga tee, on üks kuulsaim ajalooline kuurortlinn. Väljasõit  Luccasse ning veinide degusteerimisele.  Lucca  on  kuulus siidikaupmeeste linn, mis tänapäevalgi säilitanud oma sulni ja rahuliku õhkkonna. Majutus samas hotellis **** (2-sed toad).

6. päev
Hommikusöök (buffet). Ekskursioon Elba saarele. Elba (ladina keeles Ilva) on 224 ruutkilomeetrit suur, tema kõrgeim tipp ulatub 1 018 m üle merepinna. Saar on rikas rauamaagi poolest ja seetõttu asustasid ta kõigepealt etruskid ja seejärel peale 480. a. eK roomlased. Meie teame Elbat eelkõige kui Napoleoni asumisele saatmise paika. Napoleon oli sunnitud seal veetma 9 kuud ja 21 päeva enne kui tal õnnestus põgeneda ja Prantsusmaale naasta. Võimalus nautida rannamõnusid. Öö samas hotellis.

7.päev
Hommikusöök (buffet). Pisa külastus.. Pisas jalutame kuulsal Imede väljakul, soovijad saavad ronida kuulsasse viltusesse torni või külastada monumentaalsurnuaeda. Väljasõit Toscana pealinna Firenzesse – linn on maailmas ainulaadne oma ajaloo, kunsti ja arhitektuuri tõttu Firenze ekskursioon.. Käia Toskaanas ja mitte näha renessansi hälli oleks patt. Laskume Arno kaldaile, jalutuskäik vanalinnas. Santa Croce kirik, kus on maetud Micheangelo, Marconi, Macchiavelli ja paljud teised ning , mille seinu kaunistavad suure Giotto freskod; Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, jne. Chianti maakonna  veinide degusteerimine Sõidame mööda maagilist maastikku Toscana südamesse. Chianti on veini- ja oliivipiirkond, mis pakub ainulaadset maastikku, ning on kaetud viinamarja väljade, oliivisaludega ja väikeste kivimajakestega. Chianti maastik on nii romantiliselt kaunis, et see inspireerib paljusid fotograafe just seal postkaartide ja kalendrite jaoks pilte tegema Öö samas hotellis.

8.päev
Hommikusöök  (buffet). Hommikupooliku naudime mere ääres rannamõnusid. Väljasõit Chianti maakonda. Külastame Sienat ja San Gimignanot.Siena – keskaegse linna võrdkuju. Jalutame Piazza del Campol ja kindlasti külastame Itaalia uhkeimat gooti katedraali Duomot.San Gimignanot peetakse võluvaimaks Itaalia mägilinnaks. Seal on hästisäilinud linnasüda, kus kunagi oli üle 70 torni, mille küll Firenze valitsejad käskisid juba 14. saj. lammutada. Linna lähedal asub Cartaldo küla, kus asus „Dekameroni” autori Giovanni Boccaccio kodu ja seal on ka kirjaniku viimne puhkepaik.. Öö samas hotellis.

9.päev
Hommikusöök (buffet). Sõit läbi Austria  ja Tshehimma. Teel söögipausid ja ostukeskuse külastus. Majutus Brnos, hotell *** (2-sed. toad).

10.päev
Hommikusöök hotellis. Ostukeskuse külastamine.Jätkub sõit Poolas. Majutus hotellis ** (2-sed. toad).

11.päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Õhtul saabume Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

 • Elba saar  (transfeerid, laevapiletid, kohalik giid). 80 €
 • Firenze, Santa Croce katedraal (kohalik giid ja pilet) 35  €
 • Pisa  külastus (pilet torni, kohalik giid)   30 €
 • Toscana õhtusöök/degusteerimine  35 €

Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab:

 • mugavustega buss (wc, audio-video,  kuum vvesi)
 • majutus(hotell**-****) + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • giid-reisijuhi teenus
Lisatasu eest:

 • tervisekindlustus al.15 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • reisitõrkekindlustus  al. 20 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • muuseumi-  ja  muude tasuliste objektide pääsmed
Soodushind:al. 470 eurot (kehtib varajastele broneerijatele kuni 01.03.2015,  korduvsõitjatele, pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed    6 – 15 a.   440 eurot
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume tutvuda reisikorraldaja Eurotraveli reisitingimustega.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.

NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.

Head reisi!