Krimm – tervendav kliima ja imeline loodus

Hind alates: 480 EUR
Transport: Buss

Kohanimed:

Alushta – Jalta – Pääsupesa – Niktiski – Alupka – Ai-Petri – Bahtšisara – Tšufut-kale koobaslinn – Sevastoopol – Balaklava

Tutvustus:Krimm on Ukraina suurim kuurort, mis on kuulus oma tervendava kliima ning Musta mere vee poolest. Krimmi lõunarannik asub lähistroopilises kliimavöötmes, kus päikesepaistelisi päevi on aastas ca 280. Kasvavad piiniad, küpressid, orgudes laiuvad viinamarjaväljad, kõikjal on näha palme.  Krimm on tuntud oma kaunite kuurortite, suurepäraste veinide, ajalooliste monumentide, kunsti ja kultuuri poolest ning säilinud on palju arhitektuurilisi ning ajaloolisi mälestisi erinevatest ajastutest nagu koobaslinn, klooster mägedes, Kreeka kolooniate jäänused jpm.
Mahe kliima, õhk, mis on küllastatud meresoolaga, soe  Must meri (veel sept/okt on vesi kuni 26 kraadi), maaliline maastik, ideaalne ilm, puuviljade arvukus – kõik see aitab taastada vaimset ja füüsilist jõudu.  Erinevate looduslike ja ajalooliste vaatamisväärsuste külastamine puhkuse ajal teeb selle veelgi rikkalikumaks ja informatiivsemaks.
Kindlasti on  Krimm oma slaavi kultuuri ja kommetega Egiptusele ning Türgile  värskendavaks vahelduseks. Kuna põhiliselt suheldakse vene keeles, sobib Krimm ideaalselt puhkuseks ka vanemale, vene keelt hästi rääkivale põlvkonnale.

Reisikava:

1. päev  
Väljasõit varahommikul kokkulepitud kohast.. Läbime Eesti ja Läti. Lõunapeatus 19 km peale Läti-Leedu piiri. Edasi läheb sõit Poola suunas. Majutus hotellis **(2-sed toad)

2. päev 
Hommikusöök hotellis. Jätkub teekond läbi Poola.  Öömajale jõuame Ukrainasse Majutus hotellis **(2–sed toad)

3. päev 
Hommikusöök. Jätkame teekonda läbi Ukraina. Õhtul oleme kohal Alushtas, kuhu jääme 7 ööks. Kuurortlinn Alushta asub suurimas Krimmi lõunakalda orus. Seda kaunist ala ümbritsevad Demergi mäe nõlvad kolmest küljest, mistõttu linnal on ainulaadne võlu. Majutus hotellis Alushta (2-sed toad, dušš,  tv, konditsioneer).

4. päev 
Hommikusöök. Puhkepäev. Randa on jalutada umbes 600 meetrit. Rannas ootab veidi nõukogulik nostalgia – müüakse suitsukala, -kalmaari ja õlut. Tasulised rannad on rahulikumad, kuid samuti kivised. Rannarajoonis on lugematuid restoranikesi ja muid söögikohti, mis avatud hiliste õhtutundideni.

5. päev 
Hommikusöök. Väljasõit Jaltasse. Pääsupesa, Niktiski botaanikaaia ja delfinaariumi külastus. Botaanikaaed oma varjuliste alleedega pakub avastamisrõõmu ja silmailu, delfinaariumis saab peale delfiinide vaatamise ka nendega ujuda. Maksab see kordades vähem kui Türgis või Egiptuses  Krimmi sümbol Pääsupesa on muinasjutuliselt kaunis lossike kaljueendil ning selle rõdult avaneb võrratu vaade Ai-Petri mäele ja Mustale merele ning sama võrratu  ja  kaunis vaade avaneb ka mere poolt  Pärastlõunal vaba aeg.

6. päev 

Hommikusöök. Vaba hommikupoolik. Kella 14.00 ajal suundume Alupkasse, et tutvuda krahv Vorontsovi lossiga- mis ühendab keskaegse rüütliromantika ja inglise luksusliku mitmetasandilise pargi. Mauri stiilis terrassid laskuvad mööda lõunakülge mere äärde, avades kauni vaate kaljusele rannikule, loss on üks kaunemaist Krimmis. Peale lossi külastamist sõidame bussiga Ai-Petri platoole, näeme krimmitatarlaste elu-olu, mekime krimmi veine, sööme tatari toitu (lisatasu eest) ja soovijad saavad vallutada Ai-Petri tipu, kust avaneb hingemattev vaade ümbritsevale.

7. päev    
Hommikusöök. Sellel päeval sõidame Bahtšisaraisse. Meid ootab khaanipalee pma õuedega, mošeega, haaremiga ja muidugi kuulsa purskkaevuga. Peale khaanipaleed külastame Tšufut-kale koobaslinna (siin võib näha kõikjale uuristatud koobaskortereid, kus ka mööbel on kivist ja paikne) ja jalutame läbi mungakloostri, mis ka kaljusse raiutud. Õhtusöök Tšufut-kales (lisatasu eest)..

8. päev
Hommikusöök.. Väljasõit Sevastoopolisse ja Balaklavasse. Sevastopol on Krimmi üks olulisemaid kultuurilisi ja ajaloolisi keskusi ning aktiivselt arenev mereäärne kuurort. Linnaekskursioon ja välja sõit Balaklavasse, kus saab näha peale imelise looduse ka allveelaevade baasi. Lõunasöök lisatasu eest.

9. päev
Hommikusöök.. Vaba hommikupoolik. Soovijaile lisatasu eest laevareis piki rannikut kirik-majaka juurde, vaba aeg väikelinnas. Kirik-majakas on majakakujuline kaunis pühakoda, mis on pühendatud merel hukkunuile. Ta asub kaljunukil ning tema umber on väike katastroofimuuseum

10. päev
Hommikusöök. Alustame tagasiteed. Teel teeme kindlasti peatuse ka mõnel kohalikul teeäärsel turul. Majutus hotellis Ukrainas** (2-sed toad)

11. päev
Hommikusöök. Jätkame  sõitu läbi Ukraina Poolasse. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis** (2-sed toad).

12. päev
Hommikusöök. Õhtul  saabume Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

 • delfinaarium
 • botaanikaaed
 • lossi külastus
 • laevareis
 • Ai-Petri rippvagonett

Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab:

 • sõit kõigi mugavustega bussis
 • majutus (11 õõd hotellis**, 2-sed toad)  +  hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid/reisijuhi teenus
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
Lisatasu eest:

 • tervisekindlustus al. 15 eurot (sõltuvalt vanusest)
 • reisitõrkekindlustus al 20 eurot (sõltuvalt vanusest
 • muuseumide-  ja  muude tasuliste objektide pääsmed
 • õhtusöögid
 • viisa
Soodushind:

al. 480 eurot, hind kehtib, juhul kui grupis on vähemalt 40 maksjat.. Toimumiseaeg: vastavalt valitud ajale.
Vajalikv EV pass  (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume tutvuda reisikorraldaja Eurotraveli reisitingimustega.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB!  Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide, lennupiletite ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Head reisi!