Gruusia 2022

Gamarjoba, Kahheetia, veinimaa!

Saagikoristus ja veinivalmistamise hooaeg.

Reiside ajad:

16.09-26.09.2022

26.09 – 07.10.2022

07.10-17.10.2022

Sind ootab kuni 15-liikmelises seltskonnas reis ida-Gruusiasse, Kahheetia piirkonda. Päikeseline Alazani org, iidne Bodbe klooster, armastuse linna Sighnaghi Itaalia stiilis tänavad, paganlik Uplistsikhe, Mtskheta ja Kutaisi kristlikud kirikud, Prometheuse koopad.
Aga Gruusia köök ja selle imelised maitsed!
Ja – Kahheetia ilma selleta pole Kahheetia – vein. Kujutage ette, me korjame viinamarju, purustame need ja loomulikult joome Kahheetia veini! Aga mitte ainult veini… kuulsat mineraalvett saab juua otse allikast, olgu selleks Borjomi või Narzan. Võimalus on isegi ujugda Borjomi tervendavates vetes!Gruusia sõjatee annab Teile täieliku pildi selle imelise maa ajaloost. Loomulikult on selle reisi põhieesmärk hiiglane Kazbek. Ja Thbilisi – Gruusia süda, moodne ja iidne linn.

Üldiselt olge valmis imetlema, kuulama, proovima ja palju pilte tegema!

Ja ärge unustage: oma südame peate siia jätma!

16.09.22.

20.30 Õhtune lend Tallinn – Kutaisi.

Saabumine kell 02:00, transfeer lennujaamast hotelli.

17.09.22. Colchis. Prometheuse koobas.

11:00 Hiline hommikusöök

12.00 Transfeer Kahheetiasse. Teel teeme peatuse ja laskume Colchise maa-alusesse maailma –  Prometheuse koopasse

Jätkame teed Telavisse – Kahheetia peamisse linna. Teel teeme peatuse, et maitsta magusat Gruusia leiba nazukebi.

Hotelli majutus. Õhtusöök.

 

18.09.22 Telavi. Viinamarjasaak, veini valmistamine, degusteerimine.

Hommikusöök.

⦁ Ekskursioon Telavisse. Telavi linn, kus Mimino teadaolevalt elab, on kuulus oma veinide ja kauni arhitektuuri poolest, mida on eriti meeldiv imetleda pärast seal tehtud restaureerimist.

Aga peamine on ees!

⦁ Miks valisime reisimiseks just selle aastaaja? Kahheetias pole lihtsalt midagi tähtsamat kui VIINAMARJADE KORJAMINE.
Korjame viinamarju.Purustame viinamarjad, seda muidugi paljajalu. Ning muidugi töövaeva lõpetuseks tegeleme degusteerimisega.

19.09.22 Kahheetia

Hommikusöök hotellis, ekskursioon Kahheetias.

⦁ Külastame Bodbe kloostrit, kuhu on maetud Gruusia valgustaja, apostlitega võrdne püha Nino, tänu kellele sai Gruusia 319. aastal kristlikuks. Soovi korral võimalus karastada ennast otse pühas allikas.

Siis satume armastuse linna Sighnaghi, mis näib olevat muinasjutust välja tulnud, jalutame mööda kindluse müüri, kust avanevad imelised vaated Alazani orule ja Kaukaasia peaaheliku mägedele, ning  siis liigume edasi mööda vanalinna romantilisi tänavaid.

Lõunasöök restoranis, vaatega Alazani orule /lisatasu eest/.

Teel: leiva ja Churchkhela tegemine.

Saabumine Thbilisisse. Hotelli majutus. Õhtusöök.

20.09.22. Thbilisi

Hommikusöök.

⦁ Ekskursioon Thbilisis.
Thbilisi hoonete särav arhitektuur, Thbilisi sillad kui eri ajastute sümbolid, linna vanim tempel ja ajaloomälestised, majesteetlik Narikala kindlus, mis on sama vana, kui Thbilisi linn ise. Kõike saadavad lood ja legendid.

Vabal ajal saate külastada kuulsaid väävlisaunasid.
Õhtusöök.

 

21.09.22. Gruusia sõjatee. Kazbek.

Hommikusöök.

Täna reisime Kaukaasia mägede südamesse.

Teel peatume khinkali meistriklassis, kus sööme hommikusööki. Kuna Gruusia külalislahkus on teada-tuntud, siis kõik khinkalid, mis jäävad üle pakitakse Teile meeleldi kaasa.

Seejärel jätkame teekonda mööda Gruusia sõjateed.

Mäed, kurud, mineraalveeallikad ja jälle mäed!

Unustamatud ilumaastikud avanevad teile kogu aeg.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

22.09.22. Jvari, Mtskheta, Uplistsikhe, Gori

Hommikusöök.

⦁ Jvari – 7. sajandi kuulus tempel. Pärast templi nägemist ja ajaloo õppimist saate aru, miks seda nimetatakse Gruusia sümboliks.

⦁ Mtskheta on Gruusia esimene pealinn. Siin saate imetleda panoraami, mille Lermontov jäädvustas oma poeemi  “Mtsyri” – Aragva ja Kura “õejõgede” ühinemiskoht. Siit näete ka 11. sajandist pärit Svetitskhoveli templit.

Uplistsikhe –  Lühike maa loodesse ja leiate end II lõpu – I aastatuhande eKr alguse koobaslinnast. Elu- ja majapidamisruumide kivilabürinte uurides kujutate ette paganate elu ja nende usulisi riitusi. Saate teada Uplistsikhe kaubandusest iidsete Urartu ja Media osariikidega, selle tõusust ja langusest. Siin avanevad ka imelised panoraamid Kura orule.

Stalini muuseum Goris.

Gori linnas saab külastada Stalini muuseumi, gooti stiilis Stalini palee, kompleksi peahoone – ehitati 1951. aastal kohaliku ajaloo muuseumiks, kuid algusest peale oli see mõeldud mälestusmärgiks Stalinile

Transfeer Bakuriani. Hotelli majutus.

Õhtusöök.

23.09.22. Rabat, Vardzia

Hommikusöök.

⦁ Rabati keskaegne kindlus

Tutvutakse Gruusia ühe ilmekama ja värvikama monumendiga, mis neelas sõna otseses mõttes mõlema kultuuri energiat: kindlus oli tähtsaim ühenduspunkt kristliku ja moslemimaailma vahel.

Vardzia – iidne kompleks, mis ei ole ainult kaljusse raiutud ruumid, vaid see koobaslinnus on 12. sajandil Thbilisi lähedale ehitatud klooster. Erakordses linnas on 13 tasapinda ja üle 500 ruumi: kirikud, kabelid, elamisruumid, laoruumid, vannid, söögikojad, varakambrid, raamatukogud. Ruumid ulatuvad 50 meetri sügavusele ja tõusevad kaheksa korruse kõrgusele, lisaks on säilinud ruume ühendavad salakäigud, veevärgi ja kastmissüsteemi jäänused.

Transfeer Borjomisse. Hotelli majutus.

Õhtusöök.

 24.09.22. Borjomi

Hommikusöök. Ekskursioon:

⦁ Ekskursioon Borjomisse. Jalutate kesklinnas, külastate parki, kus igal aastal puhkasid keiser Nikolai II ja tema pere, näete Prometheuse monumenti ja kaunist juga, aga ka Eiffeli silda. Räägime muidugi kuulsast “mineraalveest”, mida kaevandatakse Borjomi-Kharagauli rahvuspargi territooriumil asuvas samanimelises orus, arheoloogiliste väljakaevamiste tulemustest, mis valgustavad kohalikku ajalugu. i. Saate maitsta maailmakuulsat mineraalvett otse allikast.

Kuninglike vannide külastus. Arvan, et inimene, kes on vähemalt korra väävlivanne võtnud, ei jäta sellist võimalust uuesti kasutamata.

Õhtusöök.

25.09.22 Kutaisi

Hommikusöök. Transfeer Kutaisisse. Hotelli majutus.

⦁ Kutaisi ekskursioon. Naudite linna kaunist loodust ning saate teada olulisi ja huvitavaid fakte piirkonna ajaloo ja kultuuri kohta, Kutaisi kohta Colchise ajast, Abhaasia-Imeretia kuningriigist ja meie päevist.

Hüvastijätu bankett.

26.09.22. Kutaisi

Hommikusöök. Vaba aeg.

13.00 Transfeer lennujaama.

16.00 Lend Tallinna.

Programmi maksumus 749 €/in

Hinna sees

⦁ majutus 3* hotellides / 10 ööd

⦁ kohalik giid, kas eesti või vene keeles, vastavalt grupile

⦁ hommiku- ja õhtusöögid

⦁ vein ja chacha maiused

Ei sisaldu hinnas

⦁ Lennupilet*

⦁ Sissepääsutasud

⦁ Igal ekskursioonipäeval on ette nähtud lõunasöögiks aeg.

Lennupileti hind on 250€ edasi-tagasi. Hind sisaldab käsipagasit (10 kg) pluss äraantavat pagasit (20 kg sinna ja 32 kg tagasi). Lennu opereerib WizzAir. Pileti hind võib muutuda ja mitte odavama suunas! Tasub kiirustada!

 

Ekskursiooniprogrammi kuuluvate objektide sissepääsupiletite hind:

1 lari = 0,33 eurot

Püha kevad – 15 GEL

Prometheuse koopad – 23 lari või 41 lari koos paadisõiduga

Uplistsikhe – 15 GEL

Vardzia – 17 GEL

Rabat – 15 GEL

Stalini muuseum – 10 lari

Maksumus on arvestatud 15-liikmelisele grupile. Matk toimub väiksema osalejate arvuga, kuid väikese lisatasuga. Grupid – soodushinnaga!

Gamarjoba, Kahheetia, veinimaa!

Saagikoristus ja veinivalmistamise hooaeg.

26.09-7.10.2022

26.09.22.20.30 Õhtune lend Tallinn – Kutaisi.
Saabumine kell 02:00, transfeer lennujaamast hotelli.

27.09.22. Kutaisi, Prometheuse koobas, märtrite klooster.
Hiline hommikusöök / u. kell 11:00⦁ 12.00 laskume Colchise maa-alusesse maailma – Prometheuse koopasse.
Õhtul – õhtusöök.

28.09.22 KahheetiaHommikusöök.Transfeer Telavisse – Kahheetia peamisse linna.Teel teeme peatuse lõunaks ja maitseme magusat Gruusia leiba nazukebi.Hotelli majutus. Õhtusöök.

29.09.22 Telavi. Viinamarjasaak, veini valmistamine, degusteerimine.
Hommikusöök
.⦁ Ekskursioon Telavisse.
Telavi linn, kus Mimino teadaolevalt elab, on kuulus oma veinide, Kahheetia värvi ja kauni arhitektuuri poolest, mida on eriti meeldiv imetleda pärast seal tehtuid restaureerimistöid. Aga peamine on ees!⦁ Miks valisime reisimiseks just selle aastaaja? Jah, Kahheetias pole lihtsalt midagi tähtsamat kui VIINAMARJA KORJAMINE. Korjame viinamarju, purustame viinamarjad – muidugi paljajalu. Ja peale töö tegemist, tegeleme muidugi  degusteerimisega.Tagasi hotelli. Õhtusöök

30.09.22 KahheetiaHommikusöök hotellis, ekskursioon Kahheetias.⦁ Külastame Bodbe kloostrit, kuhu on maetud Gruusia valgustaja, apostlitega võrdne püha Nino, tänu kellele sai Gruusia 319. aastal kristlaseks. Soovi korral saab sulpsata pühasse allikasse / lisatasu eest ≈3 eurot /.⦁ Siis satute armastuse linna Sighnaghi, mis näib olevat muinasjutust välja tulnud, jalutate mööda kindlusmüüri, kust avanevad imelised vaated Alazani orule ja Kaukaasia peaaheliku mägedele ning siis mööda vanalinna romantilisi tänavaid.Lõunasöök restoranis vaatega Alazani orule /lisatasu eest/.Teel: leiva ja Churchkhela tegemine.Saabumine Thbilisisse. Hotelli majutus. Õhtusöök.

01.10.22. Thbilisi
Hommikusöök.⦁ Ekskursioon Thbilisis. Thbilisi hoonete särav arhitektuur, Thbilisi sillad kui eri ajastute sümbolid, linna vanim tempel ja ajaloomälestised, linnaga ühevanune on majesteetlik Narikala kindlus. Kõike saadavad lood ja legendid.Õhtul on võimalik külastada kuulsaid Thbilisi väävlisaunasid / lisatasu eest /. Õhtusöök.

02.10.22. Gruusia sõjatee. Kazbek.Läheme ilma hommikusööki söömata khinkali meistriklassi ja sööme seal hommikusööki.Seejärel jätkame oma teekonda läbi⦁ Gruusia sõjalise maantee. Mäed, kurud, mineraalveeallikad ja jälle mäed!Unustamatud ilumaastikud avanevad teile kogu aeg.Tagasi hotelli. Õhtusöök.

03.10.22. Jvari, Mtskheta, Uplistsikhe, GoriHommikusöök.⦁ Jvari – 7. sajandi kuulus tempel. Pärast templi nägemist ja ajaloo õppimist saate aru, miks seda nimetatakse Gruusia sümboliks.⦁ Mtskheta on Gruusia esimene pealinn. Siin saate imetleda panoraami, mille Lermontov jäädvustas poeemi “Mtsyri” – Aragva ja Kura “õejõgede” ühinemiskoht. Siit näete ka 11. sajandist pärit Svetitskhoveli templit. Templi iidsetes müürides kuulete legende St. Sidonia ja elu andev sammas, saate “loe” iidseid freskosid ja Gruusia peamisi pühamuid puudutada. Uplistsikhe. Lühike tee loodesse – ja leiate end II lõpu – I aastatuhande eKr alguse koobaslinnast. Elu- ja majapidamisruumide kivilabürinte uurides kujutate ette paganate elu ja nende religioosseid riitusi. Saate teada Uplistsikhe kaubandusest iidsete Urartu ja Media osariikidega, selle tõusust ja langusest. Siin avanevad ka imelised panoraamid Kura orule.⦁ Stalini muuseum Goris.Gori linnas saab külastada Stalini muuseumi, gooti stiilis Stalini palee – kompleksi peahoone – ehitati 1951. aastal kohaliku ajaloo muuseumiks, kuid algusest peale oli see mõeldud mälestusmärgiks Stalinile.

Transfeer Bakuriani. Hotelli majutus.

Õhtusöök.

04.10.22. BorjomiHommikusöök. Transfeer Borjomisse.⦁ Ekskursioon Borjomisse. Jalutate kesklinnas, külastate parki, kus igal aastal puhkasid keiser Nikolai II ja tema pere, näete Prometheuse monumenti ja kaunist juga, aga ka Eiffeli silda. Räägime muidugi kuulsast “mineraalveest”, mida kaevandatakse Borjomi-Kharagauli rahvuspargi territooriumil asuvassamanimelises orus, arheoloogiliste väljakaevamiste tulemustest, mis valgustavad kohalikku ajalugu.. Saate maitsta maailmakuulsat vett otse allikast.Hotelli majutus.⦁ Kuninglike vannide külastus. Arvan, et inimene, kes on vähemalt korra väävlivanne võtnud, ei jäta sellist võimalust kasutamata.Õhtusöök

05.10.22. Vardzia, RabatHommikusöök. Ekskursioon:⦁ Vardzia iidne kompleks ei ole ainult kaljusse raiutud ruumid. See koobaslinnus on 12. sajandil Thbilisi lähedale ehitatud klooster. Erakordses linnas on 13 tasapinda ja üle 500 ruumi: kirikud, kabelid, elamukarbid, laoruumid, vannid, söögikojad, varakambrid, raamatukogud. Ruumid ulatuvad 50 meetri sügavusele ja tõusevad kaheksa korruse kõrgusele, lisaks on säilinud ruume ühendanud salakäigud, veevärgi ja kastmissüsteemi jäänused.

Rabati keskaegne kindlusTutvutakse Gruusia ühe ilmekama ja värvikama monumendiga, mis neelas sõna otseses mõttes mõlema kultuuri energiat: kindlus oli tähtsaim sõlm kristliku ja moslemimaailma vahel.Tagasi hotelli. Õhtusöök.

06.10.22 KutaisiHommikusöök. Transfeer Kutaisisse⦁ Kutaisi ekskursioon. Naudite linna kaunist loodust ning saate teada olulisi ja huvitavaid fakte piirkonna ajaloo ja kultuuri kohta, Kutaisi kohta Colchise ajast, Abhaasia-Imeretia kuningriigist ja meie päevist.Hüvastijätu bankett.

07.09.22. Kutaisi
Hommikusöök. Vaba aeg.13.00 Transfeer lennujaama.16.00 Lend Tallinna.  Programmi maksumus 799€Hinna sees⦁ majutus 3* hotellides / 11 ööd⦁ giiditeenused – kaasas kogu reisi vältel⦁ hommiku- ja õhtusöögid⦁ vein ja chacha maiused

Ei sisaldu hinnas
⦁ Lennupilet*
⦁ Sissepääsutasud
⦁ Igal ekskursioonipäeval on ette nähtudlõunasöögi aeg

*Lennupileti hind on 250€ edasi-tagasi. Hind sisaldab käsipagasit (10 kg) pluss ära antavat pagasit (20 kg sinna minnes ja 32 kg tagasi tulles). Lendu opereerib WizzAir. Pileti hind võib muutuda ja mitte odavamas suunas! Tasub kiirustada!

Ekskursiooniprogrammi kuuluvate objektide sissepääsupiletite hinnad:
1 lari = 0,33 eurot
Püha kevad – 15 GEL

Prometheuse koopad – 23 lari või 41 lari koos paadisõiduga

Uplistsikhe – 15 GEL

Vardzia – 17 GEL

Rabat – 15 GEL

Stalini muuseum – 10 lari

Maksumus on arvestatud 15-liikmelisele grupile. Matk toimub väiksema osalejate arvuga, kuid väikese lisatasuga. Grupid – soodushinnaga!