PURJEREIS HORVAATIAS

Hinnaks 490 eurot 

26.05-02.06

 

1. päev
Teeme lühema ca 16 miilise otsa saarele Solta ja sadamasse Maslinica. Maslinica on väike idülliline sadam, väga hästi välja arendatud ja heade sadamateenustega. Õhtu veedame saare parimas restoranis, kust avaneb vaade 7 saarele korraga. Naudime suurepärast musta riisi risottot ja Peka`t (Horvaatia kohalik ühepajatoit).

2. päev
Purjetame ligikaudu 22 miili saarele Vis. Sellel saarel rendime rollerid ja teeme saarele ringi peale, uudistame oliivi- ja viinamarjaistandusi, kõrgeid pankrannikuid ja ajaloolisi ehitisi, külastame ka merd mööda allveelaevabaasi. Oli ju saar veel kuni 1990ndate aastateni suletud ja sõjaväe kasutuses. Horvaadid naljatavadki, et neil ei ole lennukikandjaid vaja, neil on niipalju saari… Õhtu veedame kohalikus restoranis – “Konobas”, teada tuntud headuses koht, kohanimi on saladus!

3. Päev
Purjetame Vis saare teisele poole, kus külastame Bisevo saart, ca 12 miili. Ankurdame lahele ja jullaga aerutame Sinisesse koopasse. Pärast koopa külastamist purjetame sadamasse Komiza, kuhu on Bisevo’lt ca 6 miili. Kuna sadam on väike, siis tõenäoliselt jääme lahele poi peale ankrusse. Maale saame siis, kas oma jullaga või kohaliku taxopaadiga. Naudime kohalikku väikest sadamat ja teeme vahelduseks õhtusöögi jahil, kus kõik saavad arendada oma koka oskusi.

4. päev
Suundume maalilisele Cove Stivina lahele, kus kahe kalju vahel on väike laht ja rand, lõunasöök ankrus olles. Edasi liigume tuntud saarele Hvar, ca 20 miili, teel möödume kuulsatest Pakeni saartest, mis on kõige maalilisemad seal kandis. Osalejate soovi korral jääksime sinna lahele ööseks ankrusse.

5. Päev
Hvar’il püüame saada vanalinna sadamasse, kui see on hõivatud, siis saame ankurdada kuulsaima rannaklubi ette Hula-Hula Hvar või sadamasse Palmizana. Sealt saab Hvar linna taxopaadiga.

6. päev
Kuuendal päeval purjetame Trogir saarele, ca 28 miili. Trogir vanalinn ja sadam on samuti, nagu paljud teised Horvaatia vanalinnad, UNESCO kultuuripärandi nimekirjas. Kindlasti proovime ära hõrgud kalmaarid ja kaheksajalasalati!

Kapten jätab endale õiguse teha muudatusi graafikus vastavalt ilmastikutingimustele, kohalikele oludele ja arvestades meeskonna soove!

Osalustasu 490/1 inimene kaheses kajutis

Jaga sõpradega ja broneeri privaatlaev!

 

Reisikorraldaja: Puhkusmerel.ee