Pariis – London, lisaks Canterbury ja Versailles

12.07 – 17.07.2017

1.päev Kogunemine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali vasakpoolses osas) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45, Frankfurt-Pariis kl. 09.30-10.40 (NB! kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda. Palun kontrollige). Sõit linna. Pariis – meie unistuste linn. Pariisil on tuhat palet. Ajalugu, kirjandus ja tänapäev põimuvad siin kokku igal nurgal. Pariis on miljonite võimaluste linn, naudime osakestki sellest, sest ühe külastusega seda haarata ei olegi võimalik. Linnaekskursioon Pariisis. Peatus Pariisi modernses linnaosas La Defense´is. Triumfikaar Täheväljakul, kust hargnevad igas suunas 12 tänavat. Muljetavaldava laiusega Champs-Élisée avenüü – suurte paraadide toimumiskoht. Suur harmooniline Concorde’i väljak oma Luxori obeliski, purskkaevude ning kaheksat Prantsuse linna süboliseerivate kujudega. Pariisi “süda” Cité saar, see ongi Pariisi vanim osa. Saare ajalugu ongi Pariisi ajalugu. See on olnud poliitilise võimu keskuseks, kiriku ja seadusandluse kantsiks. Conciergerie võtab enda alla Justiitspalee esimese korruse. Kunagi olid selle vaimustavad gooti saalid muudetud vanglaks. Mitte ükski teine ehitis pole Pariisi ajalooga nii läbipõimunud kui Notre-Dame. Suurejooneline Jumalaema kirik, gootika meistriteos, on rajatud endise Rooma templi kohale. Kõrged kesklöövi võlvid, kaunid roosaknad ja vitraažid… Pompidou keskus – nagu pahupidi pööratud maja, eskalaatorid, liftid, mitmevärvilised ventilatsiooni- ja veetorud asuvad kõik väljaspool ehitist. Selle kõrval olev Igor Stavinski väljak uhkustab Pariisi esimese kaasaegse purskkaevuga. Omapärased liikuvad, vettpritsivad kujud. Lõunasöögi paus. Laevasõit Seine’il. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinnas Campanile hotellis (2-sed toad).


2.päev
Hommikusöök rootsi lauas.
Jätkame linnaekskursiooni Pariisis. Sõit Eiffeli torni juurde. Imetleme Pariisi linnapanoraami kõrgusest, torni ülemiselt platformilt (274 m). Kahe kaarja tiivaga Chaillot’ palee esiselt terrassilt avaneb kaunim vaade Eiffeli tornile. Invaliidide Toomkirik, üks 17. saj ehituskunsti uhkemaid näidiseid. Pantheon. Luxembourgi aed on omamoodi rahusadam kaasaegse linna südames. Jalutuskäik Ladina kvartalis, mis on alati olnud üliõpilaste, boheemlaste, kunstnike meelispaik ning nimegi saanud sellest, et omal ajal toimus õppetöö ladina keeles. Lõunasöögi paus. Ooperikvartalis ja Suurtel bulvaritel elab edasi suur osa 19. saj hiilgusest. Endisaegset õhustikku on säilinud passaažides, kohvikutes, elegantsetes poodides. Ooperiväljak on Pariisi liikluse sõlmpunkt. Garnier’ ooperimaja kaunis välimus – sambad, friisid, skulptuurid. Soovijatele parfüümimuuseumi külastus (tasuta). Õhtune jalutuskäik Montmartre’il. Mäel kõrguv helevalge Sacré Coeur’i kirik, mille esistele treppidele kogunevad õhtuti noored. Kaunis vaade linnale. Piirkonna kõrgemas kohas asub Tertre’i väljak, kus sahisevad ööselgi tänavakunstnike söepliiatsid jäädvustamas poseerivaid turiste. Montmartre ja kunstnikud on juba 200 aastat lahutamatud. 19. saj lõpus oli siin kunstnike, kirjanike, luuletajate ja nende jüngrite meka. See paik on säilitanud oma võlu ja kunagine külaõhustik on tänagi äratuntav. Soovijad saavad minna Moulin Rouge’i, etendus kl. 23.00. Tagasi hotelli saab sealt taksoga.

 

3.päev Hommikusöök rootsi lauas. Vaba aeg linnas. Soovijad saavad külastada Louvre’i või teisi muuseume. Peale lõunat sõidame Versaille’sse. Päikesekuninga Louis XIV meistriteos ja absoluutse monarhia sümbol Versailles’ loss pidi oma tohutute mõõtmete ja mõjukusega kujutama kuninga võimu võrdkuju. Üks suurejooneline ruum vaheldub teisega – eluruumid, magamiskambrid, salongid ja saalid tipnevad 70 m pikkuse kullast ja kristallist särava peegelsaaliga. Igal sammul leiab uusi pilkupüüdvaid detaile, värvilist marmorit, kivi- ja puitnikerdusi, seinamaale, sameti, hõbeda ja kullaga kaetud mööblit…. Pargis laiuvad mustriliselt kujundatud lillevaibad, purskkaevudega basseinid, roheluse taustal helendavad antiikainelised kujudegrupid. Kiirtevihkudena eemalduvad lossi juurest fantastiliselt geomeetrilisteks pöetud puudega alleed. Õhtul sõidame Calais’sse. Öömaja hotellis (2-sed toad).


4.päev
Hommikusöök.
Ületame praamiga La Manche’i väina. Jõuame Inglismaale. Külastame Canterbury’t – esimest ristiusu kantsi Inglismaal. Jalutuskäik linnas: aukartust äratav katedraal meie peade kohal kõrgumas, hulknurksed puitkaunistuste ja -nikerdustega ehitised kitsail tänavail külgi rõhumas. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Canterbury katedraal on Inglismaa kõige külastatavam koht, siia rändavad usklikud üle terve maailma. Sõit Londonisse. Ülevaatlik bussiekskursioon Londonis West-Endis, kus teele jäävad Buckinghami palee, Hyde park, Harrodsi kaubamaja, Victoria ja Alberti muuseum, Loodus-Ajaloomuuseum ja Teadusmuuseum, Royal Albert Hall, Alberti memorial. Majutus hotelli. Õhtune London. Jalutame õhtuses tuledesäras kesklinnas. Picadilly Circus. Linna õhtuse tuiksoone kiiskavad reklaamtuled on sildiks meelelahutuspiirkonnale. Siin asub hulk kinosid, teatreid, ööklubisid, restorane ja pubisid. Majutus 2 järgmist ööd Londoni kesklinnas (Oxford streeti ja Briti muuseumi vahel) ***hotellis (2-sed toad).

 

5.päev Hommikusöök. Põhjalik linnaekskursioon Londonis. Külastame üht kuulsaimat keskaegset kindlust ja vanglat Tower’it. See on olnud oma 900-aastase ajaloo jooksul kardetud paik, mille rõskete müüride vahele sattusid peamiselt monarhi solvanud inimesed. Tänapäeval on kindluse kuulsamad elanikud seitse ronka, kelle heaolu eest hoolitseb eraldi teenistuja nn. rongameister. Legendi järgi variseb kuningriik, kui need linnud peaksid Towerist lahkuma. Turismiobjektiks on kindlus olnud juba Charles II valitsusajast alates, kui nii kroonijuveele kui ka relvakogu esmakordselt rahvale näidati. Suur osa tänapäeva Londonist pärineb kuninganna Victoria ajast. Ka Toweri sild, üks Londoni sümboleid, on Victoria-aegse inseneri-kunsti lennukas näide. Silda kaunistavad nurgatornikestega sillasambad, mida ühendab käigutee. Laevade läbisõidu- või eriliste sündmuste puhul tõstetakse sild üles. Laevasõit Thamesil Toweri juurest Westminsterisse. Imetleme väljast Londoni südame kuulsaid vaatamisväärsusi. Westminster Abbey on Londoni kõige suurejoonelisema keskaegse arhitektuuriga pühakoda. Briti monarhide viimne puhkepaik. Siin on palju kuulsuste hauakive ja mälestustähiseid. Siin viiakse läbi ka kroonimis- ja teisi tähtsamaid tseremooniaid. Parlamendihoone on juba pooltuhat aastat olnud parlamendi kahe koja – Ülem ja Alamkoja asupaigaks. Maailmakuulus Big Ben – Inglismaa suurim numbrilauaga ajanäitaja 106-m tornis. Selle kella kumedaid lööke tuntakse kogu maailmas kui Suurbritannia sümbolit ning BBC kannab neid üle iga päev. Juba keskajast alates on Londonis olnud palju vabu rohelisi alasid. Tänapäevalgi on siinne kesklinn maailma kesklinnade hulgas üks rohelisemaid. Igal pargil on oma võlu. Tutvume ühega neist kuninglikest parkidest – St. Jamesi Park. Selles pealinna kõige uhkemate ja lopsakamate lillepeenratega pargis jätkub tegevust nii suveks kui talveks. Suviti naudivad kontoriametnikud ja riigiteenistujad lõunatunnil päikest, talvel jalutavad nad riigiasju arutades tiigikaldal. Kuninganna residents Buckinghami palee. See Briti monarhia peakorter on nii kodu kui kontor. Siin korraldatakse ka bankette välismaa riigipeade visiitide puhul. Jalutame läbi Whitehall’i piirkonna, mis viimased tuhat aastat on olnud usuliseks ja poliitiliseks keskuseks. Jõuame Trafalgari väljakule, see koht märgib valitsusasutuste piirkonna üleminekut meelelahutuskeskuseks. Siinse sümbolina kõrgub 50-meetrine sammas meenutades Briti kuulsaimat mereväejuhti ja rahvuskangelast admiral Lord Nelsonit. Väljakut piiravad muuhulgas Rahvusgalerii ja riigi esindushooned. Tänapäeval on tuvidest tulvik väljak peamine meeleavalduste ja rahvakoosolekute korraldamise paik ning siia kogunevad londonlased uut aastat vastu võtma. Vaba aeg linnas. Soovijatele Madame Tussauds’ vahakujude muuseumi külastus. Õhtune ringsõit bussiga London City´s: Kuninglik kohtumaja, Püha Pauli katedraal. Inglise Pank, Kuninglik börsihoone. Linnapea maja, Lloyds.


6.päev Hommikusöök. Vaba aeg muuseumide külastuseks või kaubanduseks. Valik on teie. Oxford street pakub laia valikut poode, siit leiab oma lemmiku igaüks. Briti Muuseum (tasuta) on maailma vanim muuseum aastast 1753, mille rikkalikele kogudele pani aluse Sir Hans Siloane. Muuseumi tohutud aarded katavad 2 miljonit aastat maailma ja tsivilisatsiooni ajaloost. Rahvusgalerii (tasuta) kunstikogule pandi alus 1824 aastal. Sellest ajast alates hakkas see jõudsalt kasvama rikaste annetajate toel. Oma rohkem kui 2200 maaliga on see Londoni juhtivaks kunstimuuseumiks. Transfeer lennujaama. Lend London (Heathrow)-Frankfurt kl. 16.30-19.05, Frankfurt-Tallinn kl. 20.55-00.10 (NB! kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega vahetult enne sõitu). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.


HIND: 829 € korduvreisija soodushind/
870 € tavahind


HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Pariis, London-Tallinn
 • lennujaamamaksud 137 € (võivad muutuda)
 • praamipiletid Calais-Dover
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad)
 • mugavustega buss
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid
 • käibemaks


LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest)
 • ettetellitavad sissepääsupiletid NB! piletid tuleb ette tellida juba reisi broneerides
  • Moulin Rouge’i pilet 112 €
  Versailles’ lossi ja pargi pilet 18 €, alla 26a tasuta
  Madame Tussauds’ vahakujude muuseumi pilet sissepääsuga eelisjärjekorras
  o 43 € täisk
  o 37 € laps 4-15a

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, eurod (€) ja inglise naelad (£), adapter (kolm haru) elektriliste aparaatide kasutamiseks Londonis (saab osta Eestist elektroonikapoodidest või kohapealt).

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55 x 40 x 23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Seine`il 10 €, lapsed alla 12a 6 €
Opera Garnier päevane külastus 11 € , üliõpilane ja 10-25a 7 €, alla 10a tasuta
Pariisis lõunasöök al. 9 €
Invaliidide toomkirik ja Napoleoni haud 11 €, alla 26a tasuta
Louvre 15 €, alla 26a tasuta
Canterbury katedraal £10.50, alla 18a £7, üliõpilane £8.50
Tower £20.50, £15.80 pensionär ja õpilane, £9 laps alla 16a
Thames’il laevasõit £10, £7 pensionär ja õpilane, £5 laps alla 16a
Westminster Abbey £20, £17 pensionär ja õpilane, £9 laps 6-16a, alla 5a tasuta
London Eye (Millenniumi vaateratas) £23.50, £18.50 pensionär ja õpilane, £17.50 laps 4-16a,
alla 4a tasuta
Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Hansareiside reisitingimustega!

Reisikorraldaja: Tensi-Reisid AS