Pariis – igaühele midagi

06.07 – 09.07.2016

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali keskel) kl.12.15. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 14.05 – 15.35; Frankfurt-Pariis kl. 17.30-18.40 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Pariis – meie unistuste linn. Pariisil on tuhat palet. Teist sellist maailmakultuuri keskust vaevalt leidub. Pariis on midagi erilist, see on armastuse linn, kus ei sünni midagi tuimalt ja kiretult. Ajalugu, kirjandus ja tänapäev põimuvad siin kokku igal nurgal. Pariis on miljonite võimaluste linn, naudime osakestki sellest, sest ühe külastusega seda haarata ei olegi võimalik. Triumfikaar Täheväljakul, kust hargnevad igas suunas 12 tänavat. Muljetavaldava laiusega Champs-Élisée, avenüü, kus toimuvad suured paraadid. Laevaõit Seine’il. Öömaja ***hotellis Campanile (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Vaba päev muuseumide külastamiseks (Louvre, d’Orsay, Rodin jpm.) või väljasõiduks. I variant: Soovijatele väljasõit Euro-Disneylandi. Igaüks on kunagi laps olnud. Disney pargi ameerikalikel westernfilmi tänavatel toimuvad päev läbi etendused, paraadid ja kohtumised kõikide Walt Disney muinasjuttude kangelastega. Saab näiteks Peeter Paani kombel linnade kohal lennata, sõita läbi Lumivalgekese muinasjutu ja kohtuda seitsme pöialpoisiga. Mereröövlikoobastes saad aru, kuhu on peidetud tõeline rikkus ja pärast peadpööritavat sõitu Ameerika punastel mägedel võid vabalt veel ka Kuule lennata. Huvitavat ja põnevat igale eale. II variant: Soovijatele väljasõit Fontainebleau’sse (lisatasu eest). Juba 11. saj. ehitati paksu Fontainebleau laande kuninga jahiloss. 16. saj. laskis Francois I keskaegse lossi lammutada ja hakkas rajama uut, millest sai renessansiaegse ehituskunsti elegantne monument. Sajandite jooksul on hiiglaslikku lossikompleksi pidevalt ümber ehitatud ja laiendatud. Napoleon I armastas seda lossi kõigist oma valdustest enam. Siin, oma erasalongis, kirjutas ta 1814. a. alla esimesele troonist loobumise aktile. Hobuserauakujulisel paraadtrepil pidas ta hüvastijätukõne oma sõduritele enne Elba saarele vangistusse sõitmist. Ümber palee laiuvad pargid ja aiad, mis on pariislaste armastatumaid puhkepäevade veetmise paiku. Maaliline Barbizoni küla oli vanasti tagasihoidlik puuraidurite elupaik, mille 19 saj. avastasid kunstnikud ja neid kogunes siia igalt poolt maailmast. Nn barbizoni koolkonna esindajad (Millet, Corot, Rousseau jt), keda peetakse ka impressionistide eelkäijateks, maalisid siin lihtsaid maaelustseene ja võrratuid looduspilte. Tänapäeval on Barbizon nagu külake postkaardilt, siin on palju kunstigaleriisid, gurmeerestorane … Paljudes kunstnike ateljeedes on muuseumid. Soovijad võivad külastada Jeanes Francois Millet’ ateljeed (tasuta). Võimalus süüa lõunat vanas hubases külakõrtsis (lisatasu eest). Sõidame läbi Milly La Foret’ linnakese, kuhu paljud pariislased tulevad, et pääseda rahusse ja vaikusesse. Siin elasid ka Christian Dior ja Jean Cocteau. Linnakeses on säilinud keskaegsed hooned ja Louis XI aegne üldmulje. Kesklinnas oleva 15. saj. puidust turuhoone ümber asuvad väikesed poekesed, mis müüvad kohalikke talutooteid ning maitse- ja ravimtaimi ning mett. Milly on läbi ajaloo olnud kuulus ravimtaimekasvatuse piirkond. 12 saj. on pärit Saint-Blaise-des- Simples’ i kabel, mille interjööri kaunistas 1959. a. kunstnik-poeet ja filmimees Jean Cocteau, kes on ka siinsesse surnuaeda maetud. Tema haud on ümbitsetud maitsetaimede aiaga. Tagasisõit Pariisi. Öömaja samas hotellis.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Soovi korral viiakse lastega pered hommikul teiseks päevaks Disneylandi!Imetleme Pariisi kõrgusest, Eiffeli torni ülemiselt platvormilt (274 m) (meie sissepääsuaeg kl. …..). Invaliidide Toomkirik, üks 17. saj ehituskunsti uhkemaid näidiseid. Sõit piki Saint Germaini bulvarit. Ladina kvartal on alati olnud üliõpilaste, boheemlaste, kunstnike meelispaik ning nimegi saanud sellest, et omal ajal toimus siin õppetöö ladina keeles. Luxembourgi aed on omamoodi rahusadam kaasaegse linna südames. Jalutuskäik Pariisi “südames” Cité saarel, see ongi Pariisi vanim osa. Saare ajalugu ongi Pariisi ajalugu. See on olnud poliitilise võimu keskuseks, kiriku ja seadusandluse kantsiks. Mitte ükski teine ehitis pole Pariisi ajalooga nii läbipõimunud kui Notre-Dame. Suurejooneline Jumalaema kirik, gootika meistriteos, on rajatud endise Rooma templi kohale. Kõrged kesklöövi võlvid, kaunid roosaknad ja vitraažid…. Conciergerie võtab enda alla Justiitspalee esimese korruse. Kunagi olid selle vaimustavad gooti saalid muudetud vanglaks. Söögipaus. Pompidou keskus – nagu pahupidi pööratud maja, eskalaatorid, liftid, mitmevärvilised ventilatsiooni- ja veetorud asuvad kõik väljaspool ehitist. Selle kõrval olev Igor Stravinski väljak uhkustab Pariisi esimese kaasaegse purskkaevuga. Omapärased liikuvad, vettpritsivad kujud. Õhtune jalutuskäik Montmartre’il. Mäel kõrguv helevalge Sacré Coeur’i kirik, mille esistele treppidele kogunevad õhtuti noored. Kaunis vaade linnale. Piirkonna kõrgemas kohas asub Tertre’i väljak, kus sahisevad ööselgi tänavakunstnike söepliiatsid jäädvustamas poseerivaid turiste. Montmartre ja kunstnikud on juba 200 aastat lahutamatud. 19.saj lõpus oli siin kunstnike, kirjanike, luuletajate ja nende jüngrite meka. See paik on säilitanud oma võlu ja kunagine külaõhustik on tänagi äratuntav. Soovijad saavad minna Moulin Rouge’i. Etendus kl. 23.00 (piletid tuleb väga vara ette tellida). Tagasi hotelli saab sealt taksoga. Öömaja samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Paigutame pagasi bussi. Bussiekskursioon. Bastille väljak. Ooperikvartalis ja Suurtel bulvaritel elab edasi suur osa 19. saj. hiilgusest. Endisaegset õhustikku on säilinud passaažides, kohvikutes, elegantsetes poodides. Ooperiväljak on Pariisi liikluse sõlmpunkt. Garnier’ ooperimaja kaunis välimus – sambad, friisid, skulptuurid. Soovijatel võimalus külastada hoonet seestpoolt. Parfüümimuuseumi kauplusest on võimalik osta prantsuse parfüümitehase Fragonard’i tooteid. La Fayette’i kaubamaja katuselt vaade Pariisile. Vendomeväljak. Suur harmooniline Concorde’i väljak oma Luxori obeliski, purskkaevude ning kaheksat Prantsuse linna sümboliseerivate kujudega. Kahe kaarja tiivaga Chaillot’ palee esiselt terrassilt avaneb kaunim vaade teiselpoole Seine’i kõrguvale Eiffeli tornile. Vaba aeg südalinnas. Buss lennujaama sõidab välja Louvre’i õuest klaaspüramiidi ja Carrouseli triumfikaare vaheliselt tänavalt kl. 14.30. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 18.00-19.15; Frankfurt-Pariis kl. 20.55-00.15 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

KORDUVREISIJA SOODUSHIND:
589 € täiskasvanu
499 € laps lisavoodil 3-ses toas (tubade arv piiratud)

TAVAHIND:
619 € täiskasvanu
524 € laps lisavoodil 3-ses toas (tubade arv piiratud)

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele varajastele tellijatele kuni 11.02.2016

 

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 132 € (11.08.2015 seisuga, võivad muutuda),
 • mugavustega buss,
 • öömaja ***hotellis koos hommikusöögiga rootsi lauas,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht,
 • ekskursioonid Pariisis,
 • transfeer Disneylandi ja tagasi,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
 • pääse Eiffeli torni ülemisele platvormile 17 € piletid tuleb tellida ja maksta reisi broneerides,
 • väljasõit Fontainebleau’sse 49 € (lossi ja kabeli pilet hinna sees),
 • Moulin Rouge’i pilet 115 €,
 • Disneylandi päevapilet 74 € täisk, 67 € laps 3-11a, alla 3a tasuta või 2 päeva pilet 139 € täisk, 126 € laps 3-11a,
 • ühene majutus 90 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542.

 

* Mugavat transporti Tallinna lennujaamast Tartusse pakub AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2015.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Laevasõit Seine`l 10 €
Louvre 15 €/ alla 26a tasuta
Garnier ooperimaja külastus 11 €/ 12-25a. 7 €
Rodini muuseum 7 €/ alla 26a 5 €
d’Orsay muuseum 11 €/ alla 26a tasuta
Invaliidide Toomkirik 9.50 €/ alla 26 a tasuta
Lõunasöök Barbizonis 20-25 €
Pariisis lõunasöök al. 10 €
metroopilet 1.80 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!