Mitmenäoline London koos Buckinghami paleega

06.08 – 08.08.2017

1.päev Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (terminali vasakpoolses osas)
kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45, Frankfurt-London (Heathrow) kl. 09.00-09.40. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Põhjalik linnaekskursioon Londonis. Westminster Abbey on Londoni kõige suurejoonelisema keskaegse arhitektuuriga pühakoda ja Briti monarhide viimne puhkepaik. Siin viiakse läbi kõik kroonimis- ja teised tähtsamad tseremooniad. Parlamendihoone on juba pooltuhat aastat olnud parlamendi kahe koja – Ülem ja Alamkoja asupaigaks. Inglismaa suurima numbrilauaga ajanäitaja Big Ben. Selle kella kumedaid lööke tuntakse kogu maailmas kui Suurbritannia sümbolit ning BBC kannab neid üle iga päev. Laevasõit Thamesil Westminsteri juurest Towerisse. Külastame üht kuulsaimat keskaegset kindlust ja vanglat Tower’it. See on olnud oma 900-aastase ajaloo jooksul kardetud paik, mille rõskete müüride vahele sattusid peamiselt monarhi solvanud inimesed. Tänapäeval on kindluse kuulsamad elanikud seitse ronka. Vaatame nii kroonijuveele kui ka relvakogu. Londoni üks sümboleid, Toweri sild on Victoria-aegse insenerikunsti lennukas näide. Silda kaunistavad nurgatornikestega sillasambad, mida ühendab käigutee. Ringsõit bussiga läbi London City: Kuninglik kohtumaja, Püha Pauli katedraal. Inglise Pank, Kuninglik börsihoone. Lloyds, Gherkin. Linna õhtuse tuiksoone Picadilly Circuse kiiskavad reklaamtuled on sildiks sellele meelelahutus­piirkonnale. Siin asub hulk kinosid, teatreid, ööklubisid, restorane ja pubisid. Majutus järgnevad 2 ööd Londonis ***hotellis (2-sed toad).

 

2.päev Hommikusöök. Seekord õnnestub meil esmakordselt külastada Buckinghami paleed, kuninganna peamist Londoni residentsi. Loss kuulub 18ndast sajandist kuningaperele, kus esialgu elas George III abikaasa, kes 15 lapsest tõi 14 ilmale Buckinghami palees. Hoone avati külastajatele aastal 1993, et koguda raha tulekahjus kannatada saanud Windsori lossi parandustöödeks. Külastajatele on loss avatud vaid siis, kui kuningapere ise lossis ei viibi ning palee lipuvardas lipp parasjagu ei lehvi. Näeme ka selle suve näitust kuninglikest kingitustest ning külastame kuningapalee avalikke ruume, kus monarh võtab vastu, autasustab ja võõrustab oma külalisi. Selliseid ruume on lossis 19, mille hulgas on troonisaal, muusikatuba, kus toimuvad kuninglikud ristimised, valge salong, pidulik söögituba, balliruum ning galeriid. Seejärel viib giidituur meid palee aeda, kus näeme imeilusaid püsilillepeenraid, roosiaeda ja palee aias asuvat suvemajakest. Lisaks Napoleoni poolt imetletud võimast marmorist Waterloo vaasi ning tenniseväljakut, millel 1930ndatel mängisid kuningas George VI ja maailma esireket Fred Perry. Peale palee külastust jalutame kuninglikus St. Jamesi pargis. Selles pealinna kõige uhkemate ja lopsakamate lillepeenratega pargis jätkub tegevust nii suvel kui talvel. Suviti naudivad kontoriametnikud ja riigiteenistujad lõunatunnil päikest, talvel jalutavad nad riigiasju arutades tiigikaldal. Jõuame Trafalgari väljakule, see koht märgib valitsusasutuste piirkonna üleminekut meelelahutuskeskuseks. Siinse sümbolina kõrgub 50-meetrine sammas meenutades Briti kuulsaimat mereväejuhti ja rahvuskangelast admiral Lord Nelsonit. Väljakut piiravad muuhulgas Rahvusgalerii ja riigi esindushooned. Vaba aeg linnas.

 

3.päev Hommikusöök. Vaba aeg muuseumide külastuseks või kaubanduseks. Soovijad saavad minna Madame Tussauds’ vahakujude muuseumisse (soovitame piletid ette tellida, kohapeal pikk järjekord). Oxford street pakub laia valikut poode, siit leiab igaüks oma lemmiku. Briti Muuseum (tasuta) on maailma vanim muuseum aastast 1753, mille rikkalikele kogudele pani aluse Sir Hans Sloane. Muuseumi tohutud aarded katavad 2 miljonit aastat maailma ja tsivilisatsiooni ajaloost. Rahvusgalerii (tasuta) kunstikogule pandi alus 1824 aastal. Sellest ajast alates hakkas see jõudsalt kasvama rikaste annetajate toel. Oma rohkem kui 2200 maaliga on see Londoni juhtivaks kunstimuuseumiks. Jääb aega kaubandusega tutvumiseks, kahekordse vaatebussiga sõitmiseks või millekski muuks meelepäraseks. Transfeer lennujaama. Lend London (Heathrow)-Frankfurt kl. 16.30-19.05; Frankfurt-Tallinn kl. 20.50-00.05 (NB! kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega vahetult enne sõitu). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.


HIND: 589
 € korduvreisija soodushind/619 € tavahind


HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-London-Tallinn
 • lennujaamamaksud 169 € (võivad muutuda)
 • öömaja hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad)
 • mugavustega buss
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest)
 • Buckinghami palee külastus (piletite tellimine reisi broneerimisel)
  o 41 € täisk

  o 39 € üliõpilane/üle 60a
  o 25 € alla 17a
 • Madame Tussauds’ vahakujude muuseumi pilet sissepääsuga eelisjärjekorras
  o 43 € täisk
  o 37 € laps 4-15a


KAASA: 
kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, elektriliste aparaatide kasutamiseks adapter (kolm haru, saab osta ka kohapealt).

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55 x 40 x 23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542.


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  täiskasvanu   pensionär 60+ ja õpilane  laps alla 16a
Tower £19.80 £15.30 £9
Thames’il laevasõit £9.90 £6.95 £4.95
Westminster Abbey £20 £17 £9
Kahekordse bussiga hop-on hop-off tuur £30 £30 £15

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Hansareiside reisitingimustega!

Reisikorraldaja: Tensi-Reisid AS