Loodusreis Lõuna-Poola – Slovakkia

Reisi alguskuupäev : 10.07.2020

Reisi lõppkuupäev : 16.07.2020

HIND: al 350 eurot

 

 

 

1. päev

Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Teel räägime Läti ja Leedu põnevast ja huvitavast ajaloost. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame umbes kell 21.00. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök hotellis. Wieliczka soolakaevandus ja Krakowi külastus. Külastame üle 700 a. tegutsenud Wieliczka soolakaevandust, mis on Euroopa vanim ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kaevandus asub 64–135 m sügavusel maa all ning koosneb 3 km pikkusest tunnelite labürindist, kus leidub kauneid kabeleid ja maa-aluseid järvi. Muuseumis on võimalus jälgida näitust ja toimub ekskursioon (umbes 2 tundi). Õhtul Krakowi vanalinna külastus (linnaekskursioon, turuplats, vanalinn, St.Mary basiilika jne). Krakow on Poola üks suuremaid, vanemaid ning suursugusemaid linnu – endine Poola kuningriigi pealinn. Krakow on üks paremini säilinud gooti ja renessansi stiilis linnu terves Euroopas. Legendi järgi rajas asula müütiline valitseja Krak draakoni koopa kohale. Õhtune jalutuskäik ning võimalus ka omal käel tutvuda Krakovi vanalinnaga. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis*** (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök hotellis.Saabumine Slovakkia – mägede, losside ja koobaste maale. Slovakkia keskpiirkond on maa tõeline süda. Külastame 13.saj. pärit ja kotkapesa kombel vägeva ca 150 m kõrgusel karmil kaljurünkal asuvat Oravsky kindlust. Lõunasöögi võimalus. Peale lõunal veedame aega Kesk-Slovakkia põhjaosas asuvas Tatrates, mis on Slovakkia kõige kõrgemad ja muljetavaldavamad mäed. Naudime päeva ühes populaarseimas talispordikeskuses Kõrg-Tatrates – Strbske Pleso’s. Võimalus sõita köisraudteega ca 2000 m kõrgusele ning nautida kauneid loodusvaateid ning mõnusalt aega veeta looduses. Majutus Slovakkias Popradis kesklinna hotellis*** (2-sed toad).

4.päev

Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki väljasõit Slovakkia Rahvusparki nn. Slovakkia Paradiisi, kus külastame UNESCO maailmapärandi nimistus olevat Demänovska jääkoobast. Demänovska orus asuvad Euroopa kaunimad karstikoopad (stalaktiidid ja stalagmiidid, maa-alune jõgi). Koopa kogupikkuseks on ca 2400 m, millest külastajatele on avatud ca 650 m pikkune rada. Peale lõunal soovijatel võimalus vaba aega veeta Slovakkia ühes suurimas veepargis Aquacity. Õhtul võimalus külastada ostukeskust või veeta mõnusalt aega istudes mõnes hubases kesklinna kohvikus. Majutus samas hotellis*** (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök hotellis.Teel teeme peatuse ja naudime Cicmany mägikülas asuvaid omapäraseid mitme saja aasta vanuseid puumaju, mille majade seinu on kaunistatud lubjaga maalitud valgete mustritega. Seejärel külastame kõrgel linna kohal romantiliste tornikestega 12.sajandist pärit Bojnice muinasjutulossi, mis on üks suurimaid Slovakkia turismimagneteid. Peale lõunat saabumine Banska Bystricasse, mis on üks Slovakkia vanemaid linnu ja tulvil suurepäraseid ajaloolisi vaatamisväärsusi. Teeme väikese jalutuskäigu ja ekskursiooni Banska Bystrica vanalinnas piki Dolna jalakäijate tänavat, kus asub tohutul hulgal ajaloolisi vaatamisväärsusi (peaväljak,väravatorn ja linnamüür, vana reakoda ning kellatorn) ja palju muud huvitavad. Lõunasöögi võimalus. Vaba aeg ja võimalus jalutada Dolna nimelisel jalakäijate ja kaubandustänaval ning ka ühel vanimal tänaval või veeta mõnusalt aega istudes mõnes hubases kesklinna kohvikus. Majutus samas hotellis*** (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök hotellis. Zakopane väljasõit. Zakopane piirkond on laialt tuntud oma puutumatu looduse ja majesteetliku maastikku poolest. Linn pakub väga ainulaadset arhitektuuri, ajalugu, muuseumeid, kunstigaleriisi, toitlustust igale maitsele ja turgu täis suveniire. Kaunite Tatra mägede jalamil asuv imeline Zakopane on tuntud ühe parima talvespordikeskusena Poolas. Saa osa kauni loodusega alpilikust Poola talve- ja turismipealinnast. Soovijail võimalus sõita rippvagonetiga ligi tuhande meetri kõrgusele mäe tippu ning seejärel sooritada jalgsimatk kaunis mägises looduses või veeta aega looduslikult kaunis kohas. Majutus Poolas hotellis*** (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök hotellis. Warssavi külastus (linnaekskursioon, vanalinn, kuningaloss, Sigmundi monument, jpm), Warssavis sulavad kokku ajalugu, omapärane nõukogude pärand ja kaasaegse turumajanduse õied. Imeline Warssavi vanalinn on keskaegse arhitektuuri musternäidis. Vanalinnast ei puudu ka vilgas ööelu trendika muusika, arvukate festivalide ja kultuurisündmustega, mis toovad kohale hulganisti linna taassünnivõimest hämmastunud turiste. Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Õhtul saabumine Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja Sissepääsu Piletid:

 • Wieliczka soolakaevandus ca 95/115 PLN (kohaliku giidi teenus)
 • rippvagonett edasi – tagasi ca 25 PLN
 • Orava kindlus ca  9/6 eur
 • Bojanice loss ca 10/7 eur  (kohaliku giidi teenus)
 • köisraudtee ca 15/12 eur (edasi-tagasi)
 • Demänovska karstikoopad ca 9 eur, kuni 15 a. 5 eur  (45 min)
 • veepark ca 20  eur

Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast

Pakett sisaldab : 

 • sõit mugavustega bussis (audio/video, wc, kuuma vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

 • muuseumi- ja muude tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus al. 12 € (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil reisitõrkekindlustus al. 15 € (sõltuvalt vanusest)

 

Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda
reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Head reisi!