Loodusreis Itaalia alpid ja järved

Kohanimed:

Innsbruck – Lago Maggiore – Lucarno – Como järv – Lucarno – Milano – Aosta – Verona – Garda järv – Trento – Dolomiidid – Belluno – Viin

Kestvus:  25.06 – 03.07.2016
Hind alates: 435 EUR
Transport:

Reisikava:

1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame  umbes kell 22.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad)..
 
2. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub reis Poolas  ja  Tšehhimaal. Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Õhtul võimalus omal  käel tutvuda České Budějovice vanalinnaga, mille arhidektuur pärineb 19 saj. gooti, renessansi ja barokki ajastust. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).
3. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub sõit Austrias mööda kõrgmäestikuteid ning naudime kauneid loodusvaateid. Teel puhke- ja söögipausid ning peatus Mondsee järve ääres. Peale lõunat jõuame mägedest ümbritsetud Tiroli pealinna – Innsbrucki, mille vanalinn on kuulus keskaegsete ajalooliste hoonete poolest. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Majutus  Itaalias, hotell **-*** (2-sed. toad).
4. päev
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Lago Maggiorele, mis on Itaalia kolmest suurest alpijärvest kõige läänepoolsem ja jääb suuruselt alla vaid Garda järvele. Järv on piklik ning ulatub Šveitsi Alpidesse ning järve kaldad muudab kauniks tema taimestik  seal kasvavate sidrunipuudega, palmidega, oleandritega, kameeliatega, asaleadega ning raudürtidega. Järv on tuntud ka oma saarte rohkuse tõttu. Soovijatel laevasõit Lago Maggiorel (Suurel Järvel). Veedame mõnusalt aega Alpide jalamil asuvas võrratus Locarno väikelinnas, kus linna kuulsaim vaatamisväärsus on palverändurite pühamu Madonna del Sasso, mis asub kaljudel linna kohal. Teeme põgusa peatuse liustike vahel asuva  Lugano järve ääres, mis kuulub osaliselt nii Itaaliale kui ka Šveitsile. Järv on saanud oma nime kaldal asuva Lugano linnalt. Naudime kauneid loodusvaateid Como järve ääres, mis asub Põhja-Itaalias Alpide lõunajalamil. Itaalias tuntakse järve ka Lario nime all. Hargikujulise järve uhkuseks on maalilised mäed ning jõukas Como ja Lecco. Õhtul romantilise väikelinna Como külastus, mida kaunistavad idüllilised külad ja uhked villad. Läbi aegade on olnud see linn Euroopa aristrokraatide lemmikkohaks. Majutus  samas hotellis**-***  (2 -sed toad).
5. päev
Hommikusöök hotellis.  Teeme tutvust Alpides asuva ühe kuulsaima suusapiirkonna Val d’ Aostaga, mida nimetatakse Euroopa katuseks oma majesteeliku Monte Bianco, Gran Paradiso, Monta Rosa, Matterhorni ja paljude teiste kõrgemate mägedega. Külastame ka piirkonnas asuvat romantilist väikeküla Aostat, kus on võimalus nautida nii keskaegseid kui ka rooma aegseid ehitisi. Maakond on tuntud ka kui kuulus veinipiirkond. Väljasõit Monte Biancole, mis on tuntud  ka Mont Blanc’i nime all,  mille kõrgeim tipp asub 4810 m merepinnast ning on kõrgeim mägi Euroopas. Mägi pakub hingematvat vaadet Alpidele. Teeme peatuse ka veel ühes maailma tuntumas suusakuurordis Courmayermis.  Soovijaid ootab funikulööriga sõit Mont Blanc’i jalamile (La Palud – Punta Helbronner vaateplats 3462m) – Cable Car Glacier seob köisteede kaudu Itaalia Courmayeur’i ja Prantsuse Chamonix’i, mis kunagi oli ainuke ülessõit Mont Blanc’i massiivile. Õhtul ekskursioon Itaalia jõukamas linnas Milanos. Saapariigi au ja uhkust peetakse Itaalia majanduse masinaruumiks, maailma disaini jõujaamaks ja Pariisi pea-rivaaliks moepoodiumil. Milano on mitte ainult moeloojate paradiis, vaid tuntud ka unikaalsete vaatamisväärsuste poolest (La Scala ooperimaja, gooti stiilis toomkirik). Lisaks väärivad vaatamist kõigi poodide ja kaubamajade väljapanekud – kui kaunilt ja vaimukalt suudavad nad mitte ainult tippdisaini, vaid ka igapäevakaupu esitleda! Milanos asub ka maailma üks tuntumaid kunstiteoseid – Leonardo da Vinci fresko «Püha õhtusöömaaeg». Majutus samas hotellis** -*** (2-sed toad).
6. päev
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Verona vanalinnaga. Verona on üks Itaalia vanimaid keskaegseid linnu, mis on tuntud Shakespeare teose „Romeo ja Julia“ tegevuspaigana. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Jätkub sõit mööda Garda järve maalilist kallast – Itaalia suurim järv, looduslikult kaunis kohas, ümbritsetud mägede ja kaunite kuurortlinnadega, teel põgus peatus (puhkus ja vaba aeg) järve ääres. Veedame aega  uhkes Trento keskaegses vanalinnas, mida oma kitsaste tänavate, ümbruses asuvate kaunite aedade, villade ja veiniistandustega peetakse Põhja-Itaalia üheks kaunimaks linnaks. Dolomiidide külastamine (võimsad ja massiivsed maapinnast kerkivad hambulised mäeahelikud, mis kuuluvad ka UNESCO maailmapärandi nimekirja). Tutvumine Ida-Dolomiitide regiooni kõige iidsema ja tähtsama linna Bellunoga, mis on on rajatud kaljunõlvale Naudime taas kauneid loodusvaateid.   Majutus  hotellis*** (2- sed. toad).
7. päev
Hommikusöök hotellis. Viini külastus, bussiekskursioon (13.-14. saj. St. Stephani katedraal – Viini sümbol, parlamendihoone, ooperimaja, raekoda). Vaba aeg. Majutus Tšehhimaal  hotellis *** (2-sed. toad).
8. päev
Hommikusöök hotellis. Ostukeskuse külastamine. Sõit Tšehhimaal ja Poolas. Majutus hotellis ** (2-sed toad).
9. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Õhtul saabume Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

  • sõit rippvagonetiga ca  40 eurot
  • laevasõit Lago Maggiorel ca  30  eurot

Pakett sisaldab:

  • mug. buss (wc, audio-video,  kuum vesi)
  • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
  • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
  • giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

  • tervisekindlustus al.13 eurot (sõltuvalt vanusest)
  • reisitõrkekindlustus  al. 15 eurot (sõltuvalt vanusest)
  • muuseumi-  ja  muude tasuliste objektide pääsmed

Soodushind:

al. 435 eurot / tavahind 460 eurot (kehtib varajastele broneerijatele kuni 15.03.2016,  korduvsõitjatele, pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed    6 – 15 a.   420 eurot
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi.
Palume tutvuda reisikorraldaja Hansareiside reisitingimustega.Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (hotell, laevapiletid, kütusehind) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Reisikorraldaja on Eurotravel.
Head reisi!