Kuldne Praha ja Tšehhimaa võlud

Romantilisel kindluste ja muinasjutulosside ning imekauni loodusega Tšehhimaal on pakkuda nii mõndagi. Kaunis loodus, väikesed armsad linnakesed ja Kuldne Praha oma saja torniga, mis Karl IV ajal olid kõik kullatud. Linna kohal kõrgub Praha kindlusloss ja Vituse katedraal, kitsaste tänavatega Mala Strana kvartal. 600-aasta vanune Karli sild kõigi Böömimaa pühakutega, kellest võimsaim on St. Nepomuk. Aseta käsi tema sambale, soovi midagi ning usu, see soov täitub.

29.06 – 03.07.2016

1. päev

Väljasõit Tartust kell 06.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 09.00 Rahvusraamatukogu eest parklast ja Pärnust Raeküla kooli peatusest kell 11.00. Sõit läbi Baltimaade ja Poola. Lõunasöögipeatus Leedus. Öömaja Poolas pärast Varssavit ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Poola ja Tšehhi. Teel kuulete juttu nende maade ajaloost, kommetest, inimestest. Lõunasöögi peatus. Jõuame Prahasse, linna, kus kõik suurepärased kirikud, tornid, ameti- ja elumajad on sõbralikult üksteise kõrval, ees ja taga – siin on nii gootikat, renessanssi, barokki, rokokood, juugendit… Iga uus valitseja laskis juurde ehitada ning vanade ehitiste juures midagi ringi teha, et moega ikka kaasas käia. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon. Praha imposantne sümbol Hradčany kindlus – Tšehhi ajaloo panteon. Sellel on olnud oluline osa linna ja kogu riigi ajaloos, sest kindluse südames olnud kuningalossist juhtisid Böömi vürstid ja kuningad oma riiki. Juba üle 600 aasta kõrguvad kindlusmüüride kohal kuulsa Svaty Viti katedraali tornid. Siin krooniti kunagi Tšehhi kuningaid ning selle kõrgete ristvõlvide all on viimse puhkepaiga leidnud Böömimaa pühakud, nende hulgas ka Tšehhimaa kaitsepühak St. Wenceslas, vürstid, kuningad ja keisrid. Kabelile annavad sära kuld, vääriskivid ja maalingud. Kuldne tänav. Sillad üle Vltava ja Karli sild – ääristatud 30 pühakuskulptuuriga – Püha Nepomuk aitab sind soovide täideminekul. Raekoda ja 15. saj. pärit astronoomiline kell, mis täistunnil oma kellamänguga turiste lõbustab. Õhtune veemuusika kontsert – fantastiline vee, värvide ja muusika koosmäng. Öömaja samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök. Sõit Hluboka nad Vltavousse. Külastame muinasjutulist lossi, mida paljud peavad Böömimaa kauneimaks aristokraatlikuks eluasemeks. Vaclav I 13.sajandil ehitatud gooti lossi on korduvalt ümber ehitatud. Praegune 11 torni ja enam kui 120 mööblit ja maale tulvil ruumiga loss on ehitatud windsori neogooti stiilis. Lossi ümbritseb inglise stiilis park. Sõit Česky Krumlovisse. Hämmastavalt kaunis ja hästi säilinud väike kindluslinnake on üks Tšehhimaa enimkülastatud linnu. Siin on säilinud keskaegset ilmet rohkem kui teistes ümbruskonna linnades, tänu millele kanti see ka 1992. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnaekskursioon. Ajalooline südalinn asub käänulise Vltava jõe kivistel kallastel. Vanalinnas on hoolikalt taastatud, ornamentidega kaunistatud portaalide ja frontoonide ning rikkalikult ehitud fassaadidega majad. Namesti Svornosti (Turuväljaku) silmapaistvam hoone on 15. saj. raekoda. Katkusammas aga püstitati väljaku keskele tänutäheks mustast surmast pääsemisele.Vaba aeg linnas. Kõrgel kaljul paikneb imeline Krumlovi kindlus. Laialdase kompleksi vanim osa on 16. saj.ehitatud Dolni Hrad oma kõrge ja värvikalt kujundatud silinderja torniga. Kindlust, kus on enam kui 300 ruumi, peetakse Euroopa tõeliseks pärliks. Veendugem selles ise meie külaskäigu ajal. Õhtul tagasisõit Prahasse. Öömaja samas hotellis.

5. päev

Hommikusöök. Sõit Karlovy Varysse – looduslikult imekaunisse väikelinna, väljavalitute puhkekohta. Tervistavate mineraalveeallikatega kuurortlinn meelitab tervest maailmast ligi külalisi, kes tahavad kümmelda linna terviseveeallikais ja rüübata siinset mineraalvett. Külastame Jan Becheri muuseumi, kus valmib maailmas kuulsust võitnud ürdiliköör Becherovka. Külaskäigu ajal võimalus ka jooki maitsta. Vaba aeg lõunasöögiks või soovijatele ujumiseks. Transfeer lennujaama. Lend Praha-Helsingi kl.19.30-22.35; Helsingi-Tallinn kl. 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:

524 € tavahind

HINNA SEES:

  • lennupilet Praha-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 90 € (26.08.2015 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss (WC, soojad joogid, DVD mängija),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 47 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart, ujumisriided ja rätik.

Lennul teenindab Finnair. Pardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja mustikamahla. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest.  Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 56x45x25 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542.

* Mugavat transporti Tallinna lennujaama ja Tartu vahel pakub AirportShuttle. Vaata lähemalt http://www.tartaline.ee/


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2015.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Praha väike ringkäik (vana kuningapalee, Püha Jüri Basiilika) 250 CZK / pens. 150 CZK
Laulvad purskkaevud 10 €
Hluboka loss 260 CZK/ pens. 210 CZK
Česky Krumlovi kindlus 260 CZK/ pens. 210 CZK
Jan Becheri muuseum 120 CZK
Ujumine Karlovy Varys 130 CZK (1,5 tundi)
Lõunasöök Karlovy Varys al. 200 CZK
Poolas lõunasöök u. 25 PLN; WC – 1 PLN
Leedus lõunasöök al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!