HOLLAND – lillefestival

g1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1.päev.
7:45 Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast. Sõidame läbi Eesti, Läti, Leedu, Poola. Ööbimine Poolas hotellis.

2.päev.
Hommikul lahkume hotellist ning sõidame läbi Poola ja Saksamaa. Majutume hotellis. Vaba aeg. Ööbimine Saksamaal.

3.päev.
Hommikusöök. Ekskursioon Magdeburgis, Saksi-Anhalt liidumaa pealinnas: Otton Suure mälestusmärk, Mavriki ja Jekaterina kirik 13. saj, Püha Maarja kirik 12. saj, Raekoda. Sõidame läbi Saksamaa ja jõuame Amsterdami. Ekskursioon Amsterdamis, mille käigus näeme praktiliselt kõiki linna arhitektuurilisi ja ajaloolisi pärleid. Jalutuskäik läbib kanalite võrgustiku maaliliselt kaunites kvartalites Amsteli jõe kaldapealsetel, mida ääristavad 16. saj. unikaalsed ehitised ning keskväljaku Dam, mida kaunistab Kuningapalee. Vaba aeg.

4.päev.

Hommikusöök. 5-tunnine ekskursioon Delfti ja Haagi. Turuplats ja Raekoda. Kuningadünastia loojate, Oranje hertsogite paleed. Kõik see võlub Delftis paljusid turiste. Sajandeid tagasi, esimestena Euroopas, hakkasid Delfti meistrid tegelema portselanimaalimisega. Haag – Hollandi teine pealinn. Siin asub kuningapere residents, töötavad parlament ja valitsus. Silmapaistvad arhitektuurikontrastid annavad linnale erilise iseloomu. Haagi kesklinnas asub Binnenhofi loss, milles praegu töötab valitsus. Sissepääs lossi on vaba. Lisaks sellele näeme suursugust Rahvaste paleed, Kuningapaleed. Ekskursioon jätkub mini-Hollandis, Madurodamis, mis meenutab Gulliveri reisi lilliputtide maale.

5.päev.
Hommikusöök. Ekskursioon Volendami ja Zaanse Schans linnades. Volendam – maaliline kalurite linn, mis võtab hinge kinni ka paljunäinud turistidel. Kala oli ja on jäänud tänaseni hollandlaste põhitoiduks. Kõige parem kala on muidugi kuulus hollandi heeringas. Volendamist sõidame teise vanasse linnakesse Zaanse Schans – asutatud 12. saj, näeb välja nagu muuseum lahtise taeva all. Siin näeme kuidas elasid hollandlased sajandeid tagasi, kuidas võideti merelt maad ja kaitsti teda üleujutuste eest, ehitati veskid, keedeti juustu ja tehti puukingi. Ööbimine Saksamaal.

6.päev.
Hommikusöök. Ekskursioon Dresdenis, külastame Dresdeni Kunstigaleriid. Sõidame läbi Saksamaa ja Poola. Ööbimine Varssavis.

7. päev.
Alustame tagasisõitu koju. Sõidame läbi Poola, Leedu, Läti. Hilisõhtuks jõuame Tartusse.

Reisi maksumus sisaldab:

  • Sõit mugavustega reisibussis (tee, kohvi, tualett, video)
  • Ööbimine Poolas (kahene majutus, ilma hommikusöögita)
  • Ööbimine Saksamaal (kahene majutus, hommikusöök)
  • Ööbimine Hollandis (kahene majutus, hommikusöök)
  • Ekskursiooniprogramm eesti keeles

Lisatasu eest:

  •  Madurodam muuseumi külastamine
  •  Sõit Amsterdami kanalitel
  •  Dresdeni Kunstigalerii külastamine
  •  Tervisekindlustus, reisikindlustus
reCAPTCHA is required.