Holland – Belgia

Holland – Belgia

12.08 – 18.08.2016

Kohad mida külastame: AMSTERDAM – ALKMAAR – ZAANSE-SCHANS – VOLENDAM – DELFT – MADURODAM – SCHEVENINGEN – DEN HAAG – BRÜGGE – BRÜSSEL – BERLIIN

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali keskel) kl. 05.15. Otselend Tallinn-Amsterdam kl. 06.45-08.10 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda. Palun kontrollige neid paar päeva enne lendu). Sõit Alkmaari. 17.saj pärit kesklinna hooned vanade fassaadidega, vana kindlus, mis muudetud aiaks. See ajalooline linnake on tuntud eelkõige tänu kuulsale iganädalasele juustuturule. Traditsiooniline turg on tuntud juba 17. saj algusest ning toimub Waagpleinil. Siia on kokku veetud hulgaliselt juustu Edamist ja Goudast. Kuulsad juustukandjad oma valgetes riietes ja õlgkaabudes veavad jooksujalu kaalukotta suuri juusturattaid. 17. saj. pärit kesklinna hooned vanade fassaadidega, vana kindlus, mis muudetud aiaks. Vaba aeg linnas. Külastame Zaanse-Schansi vabaõhumuuseumi – 17. sajandile iseloomulik tuulikute küla. Juustufarmis vaatame, kuidas valmistatakse ehtsat hollandi juustu, degusteerime ja ostame seda ka kaasa. Puukingatöökojas näeme kuidas valmivad kuulsad hollandi puukingad. “Kuldse ringi” linnakestest ja küladest armsaim on Volendam. See on Zuiderzee enimtuntud sadam ja kaluriküla, üks maalilisemaid paiku Hollandis. Miniatuursed rohelised majakesed, pisikesed kanalid ja avatavad sillad. Elanikud kannavad suvel traditsioonilisi kirevaid hollandi rahvariideid ja välismaalaste jaoks on just see kohake nagu Hollandi sümbol. Siin saab maitsta ka kuulsat hollandi heeringat ja suitsuangerjat. Majutus järgnevad 2 ööd Amsterdami ***hotellis IBIS (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Tutvus Hollandi pealinna Amsterdamiga – linnaga kanalitel. Pealinnaga ei seondu mitte ainult tulbid ja tuulikud, vaid see tähendab ka Rembrandti, van Goghi, kaisid, paate, kanaleid, kõrtse. Siin leiab palju kaunite fassaadidega rikaste kaupmeeste häärbereid, omapärase atmosfääri, kus on läbi põimunud maailmakuulsad kunstimuuseumid kontrastiderikaste kaubandustänavatega. Linnaekskursioon. Linna võlu ja sarm on tema kanalid, kutsutakse ju Amsterdami Põhjamaade Veneetsiaks. Laevasõit Amsterdami kanalitel ja õhtune “punaste laternate rajoon”.

3. päev

Hommikusöök. Sõit Delfti, linna, mis on üle maailma tuntud tänu sinivalgele keraamikale. Oma puudega ääristatud kanalite, kuulsate ehitiste ja muuseumidega on Delft üks Madalmaade võluvamaid linnu. Armas vanalinn Uue Kirikuga, kuhu on maetud Hollandi kuningliku perekonna liikmed. Soovi korral saab seda külastatada ja tõusta ka torni, et imetleda vaadet linnale. Külastame portselanitehast ja näeme, kuidas maalitakse portselani. Suveniiripoed kuulsa sinivalge portselaniga, samavärviliste mustrites küünaldega ning puukingadega. SõitMadurodami “Mini Hollandisse”– kus uskumatult lühikese ajaga saab suurepärase ülevaate kogu Hollandist. Päkapikuriigi mõõtu miniatuurses Hollandis tunneb end hiiglasena nii laps kui täiskasvanu. See on tulpide- ja puukingariigi üks põnevamaid perekeskseid vaba aja paiku. Mini-Hollandis on tõeline elu – tuuleveskid pöörlevad, tillukesed laevad kulgevad kanalites, lennukid liiguvad stardirajal, rongid sõidavad jaamast jaama. KaunidScheveningeni liivarannad Põhjamere ääres, kuhu sõidame ilusa ilma korral. Jalutame mööda kilomeetreid laiuvat liivast rannikut, naudime kohvikutes või terrassidel kohalikku kuurortelu ja värskendavaid tuulepuhanguid merelt. Võimalus supelda. Kuninglik Den Haag, Hollandi valitsuse ja parlamendi linn, mis asutati 13.saj. Siin elab Madalmaade kuninganna. See on pargirohelusse sulanduv aristokraatide ja rikaste linn. Sõit öömajja Antwrpeni lähedale ***hotelli (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõit Belgiasse. Euroopa maalilisemaid väikelinnu Brügge – teine Veneetsia, linn, mis oleks nagu välja astunud keskajast. Linnakese ajalooline keskosa kanti 2000.a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Läheme läbi Beginhofi. Siinsetes majades elasid 14.saj. alates begiini õed, rooma katoliku kiriku usuõed Madalmaades. Keskaegne Püha Johannese hospidal on üks vanimaid siiani säilinud sedalaadi asutusi Euroopas. Keskaegne Burgi väljak oli ja on linna administratiivkeskuseks, siin on linna tähtsamad ehitised ja ta moodustab koos oma ilusate hoonetega Euroopa ühe ühtlasema ja harmoonilisema arhitektuuriansambli. Raekoda ehitati 14.saj. lõpus leegitseva gootika stiilis ajal, mil Brügge oli võimsamaid ja rikkamaid läänemaailma linnu. Seega esimene monumentaalne gooti-stiilis raekoda Madalmaades. Püha Vere basiilika. Juba keskajast on Mark olnud linna südameks, sest elu Brügges on alati toimunud turuväljaku ümber. Keskaegne kellatorn ja kinnine turg moodustavad mõjuvõimsa tellistest hoonetegrupi, parim näide 13. saj. jõukast tekstiilitööstuslinnast. Paadisõit kanalitel.Brüsseli linnaekskursioon – mitmed kuulsad arhitektuuriväärtused: St. Michael’i Katedraal, Kuningapalee, Kohtupalee, Parlamendihoone. Euroopa üks kauneimaid keskväljakuid – Grand Place, mida peab kindlasti nägema õhtuses tuledesäras. Suurejooneline barokne väljak – eri ajastute ja mitmete põlvkondade meistriteos, ümbritsetud pisikeste tänavate labürindist lugematute restoranide, poekeste ja pubidega. See on jalakäijate ja gurmaanide paradiis, kus kõige muu kõrval pakutakse uskumatus valikus tuhandel viisil töödeldud mereande koos 600 erineva õllemargiga. Öömaja Brüsseli IBIS budget hotellis (2-sed toad) (tubades on üks lai voodi ühise tekiga ja nende kohal nari).

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Saksamaa. Lõunasöögipaus. Õhtune Berliin. Rohkem kui ükski teine Euroopa pealinn sümboliseerib Berliin ulatuslikke muutusi, mis on viimasel sajandil Euroopas aset leidnud. Põgus tutvus linnaga: Unter den Linden, Riigipäevahoone, Brandenburgi värav, Berliini müüri jäänused… Öömaja IBIS budget hotellis (2-sed toad) (tubades on üks lai voodi ühise tekiga ja nende kohal nari).

6. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Saksamaa, Poola. Öömaja Poolas, Lomza **hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Baltimaad. Hilisõhtuks koju marsruudil Ikla-Pärnu-Tallinn-Tartu.

HIND:
599 € korduvreisija soodushind

629 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele varajastele tellijatele kuni 11.02.2016 


HINNA SEES:

  • lennupilet Tallinn-Amsterdam,
  • lennujaamamaksud 48 € (20.08.2015 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss (WC, soojad joogid, DVD mängija),
  • suurte kogemustega giid- grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 142 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided ja rannarätik (ilusa ilma korral võimalik Scheveningeni rannas supelda).
Lendudel teenindab Adria Airways. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2015.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Amsterdami kanalisõit 10 €
Paatelamu 5 €, grupihind 3 €
Van Goghi muuseum 17 €, kuni 18a tasuta
Madalmaade Kunstimuuseum 17.50 €, kuni 18a tasuta
Kaasaegse Kunsti muuseum 20 €, kuni 29a 10 €, kuni 18a tasuta
Madam Tussauds vahakujude muuseum 22.50 €, 5-15a laps 18.50 €
Madurodam 13.50 €
Delfti Uus Kirik+torn 7 €, 12-25a laps 6 €, 6-11a laps 3 €
Brügge´i kanalisõit 6.40 €, 4-11a laps 3.40 €

Poolas lõunasöök u. 25 PLN, WC – 2 PLN
Leedus lõunasöök al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!