Costa Rica

 

Vulkaanid ja rahvuspargid – loodus-ja matakareis

 

10.11.-22.11.2017

 

Majutused:

Santa Ana       www.hotecanalgrande.com

Montevrede    http://calalodge.com/

LA Fortuna     www.arenaloasis.com

Sarapiqui         www.suenoazulresort.com

Tortuguero      www.mawamba.com

 

Programm:

 

 1. päev

Otselend Tallinn kl. 7:40 Amsterdamis kl. 9:40

Lend KLM Amsterdam väljalend 15:25  saabumine 20:05

Sao Joses tervitab meid kohalik giid, transfeer hotelli San Joses. Hämardudes saab teha teepeal tutvust ööaktiivsete loomaliikidega. Tee peal annab giid ülevaate, sellest mis ees ootab. Kes soovib, jõuab teha veel enne magamist jalutuskäigu kohapealses külakeses.

 1. Päev

Kuulsat „Ameerika unistuste teed“ sõidame Costa Rica südamesse. Udumetsa reservaadis Monteverdes ja Santa Elenas matkates kohtate haruldasi kohalike liike nii lindude kui ka imetajate seast. Prillahvide, ninakarude ja laiskloomade kõrval võite kohata vihmametsas ka kolibrisid, tuukane ja Maiade kultuuri kuninglindu Quetzat. Lummavad vaated maastikul ja vihmametsas matkates jäävad teid saatma alatiseks.

 1. päev

Nüüd rändate kohaliku giidiga udumetsa džungli loodukaitsealal. Õpite tundma looduses erinevaid sõnajala-, samblike- ja liaaniliike. Pärastlõunal on vaba aeg päikese ja ujumise jaoks. Kui soovite, sõitke loodusloo muuseumisse või tehke liblikamajas tutvust troopiliste liblikatega. Teel on võimalik teha paar peatust, et pildistada kauneid orhideesid.

 1. päev

Täna teete oma elu  julgusproovi rippsildade süsteemil mägede katustel. 200 meetrit pikad ja isegi 42 meetri kõrgused sillad on tugevalt kinnitatud liaanidega ürgse vihmametsa taimestikuga. See sild on peaaegu kõikumatu. Aga millised vaated! Kellel adrenaliini üle jääb, saab julguse proovile panna liaanidega – Canopy sõidul. Köis ümber piha ja läks lahti – ühe puu juurest teisele.

 1. Päev

Hommikul vara stardime La Fortunale. 4-tunnine sõit pikki Arena järve – Costa Rica suurima siseveekogu kallast. Need vaated on Coste Rica maastikke kõrghetked. See on veelindude paradiis aga ka hea võimalus ahve uurida ja pildistada. Taamal näete aga juba esimesi vaateid vulkaanimaastikule. Arena vulkaanistik on üks maailma suuremaid aktiivsete vulkaanide piirkondi. Laavat sageli küll ei näe, aga ehk on Teil seekord  õnne. Esitage oma giidile väljakutse, las ta näitab teile öisel matkal kaunimaid vaateid vulkaanidele.

 1. päev

Ennelõunal läheme paadisõidule Rio Friole. Kõigepealt autoga Los Chilesele, Nicaragua piiri ääres. Sealt paadiga edasi Cano Negro looduskaitsealale, mis pakub ideaalseid võimalusi loomavaatuseks. Meid ootavad üle 300 linnuliigi. Aga veel – kaimanid, krokodillid, iguaanid, laiskloomad, mageveekilpkonnad ja lugematul hulgal ahve. Tõeline paradiis! Pärastlõunal väsimusest saate lahti sukledudes õhtuhakul soojadesse termaalbasseinidesse. Lesige seal ja ärge unustage nautida vaadet Arena vulkaanile.

 1. Päev

Täna hommikut alustate matkaga La Fortuna jugadele, mis asuvad ca 5 kilomeetrit lõunapool samanimelisest linnast – Vulkanes Cerro Chatos. Joad laskuvad 70 meetri kõrguselt looduslikust veesilmast ja pakuvad mitte ainult silmailu vaid ka karastust. Pärast värskendavat suplust matkame edasi väiksesse külasse Horquetas in Sarapiqui. Seal asub Hacienda Sueno Azul Lodge väikesel kaljunukil keset troopilist loodust. Pärastlõunal matkate omapäi ümbruskonna looduses.

 1. Päev

Täna on plaanis pikem loodusalane matk eralooduskaitsealal, mille suurus on 5 ha. Kohalik inglisekeelne giid räägib Teile kohalikust looduskaitsest ja liigirikkusest.

 1. Päev

Enne päikesetõusu alustate sõitu Guapilesi suunas (30 km), kus saate nautida tüüpilist Costa Rica hommikusööki ja siis läheb lahti. Cano Blanco/San Rafael de Tortuguenost stardime paadiga džunglis asuvasse Lodge (1,5 tundi sõitu). Peale lõunasööki sõit Tortuguerosse, kus on võimalus külastada Kariibiku looduskaitsekeskust ja tutvuda merekilpkonnade kaitsele pühendunud projektiga. Hiigelsuured kilpkonnad ootavad teid rannas, ärge unustage fotoaparaati. Kilpkonna munevad augustist oktoobrini. Kui tulete 50-75 päeva hiljem näete kuidas väikesed kilpkonnad munadest kooruvad ja merre vudivad.

 1. Päev

Parim aeg looma/linnuvaatluseks on enne hommikusööki. Varavalges läheb lahti- džunglituur paadiga ca 6 tundi põnevaid kohtumisi. Võtke kohvi termosega kaasa, et neid mitte maha magada hommikusööki pakume paadis. Teine tuur päeva teises pooles, juhul kui miskit veel nägemata jäi. Õhtul pakume vee väikese matka kohalikes külades läbi aedade ja metsade.

 1. Päev

Täna lahkute selles imelisest džunglimaailmast Tortuguerost ja sõidate bussiga keskusesse hotelli. Lõunasöök Guapilesi lähedal külas ja sealt edasi viib kohalik giid Teid läbi orgude Sanata Anasse. Õhtul saate end lõpuks välja puhata.

 1. Päev

Stardime hommikul Poas matkama vulkaanile, mille läbimõõt on 1,3 kilomeetrit. See on suurima suudmega vulkaanikraater maailmas. Kui ilmaga on vedanud, saate imetleda pastellvärvilist või türkiisisinist vukaanimaastiku. Juhul kui vukaan on aktiivne valige teine suund, giidil on teie jaoks alternatiivprogramm varuks.

Õhtu aga peama juba hüvasti jätma. Kl. 22.05. stardib meie lend San Josest, et olla kl. 15:10 + 1 päev Amsterdamis.

 1. Päev tagasilend Amsterdamist üle Riia Tallinnasse.

Lend Amsterdam kl. 18:55 Tallinnas kl. 23.55.

 

Toredat reisi!