Alpide ringreis (Baieri, Šveitsi, Prantsuse, Itaalia ja Austria Alpid)

Reisi alguskuupäev : 25.06.2019

Reisi lõppukuupäev : 03.07.2019

HIND : al 490 eurot

 

 

 

 

1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Teel räägime Läti ja Leedu huvitavast ajaloost. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame umbes kell 21.00. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

2. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkame reisi Saksamaa suunas. Teel räägime põnevast Poola ja Saksamaa kultuurist. Lõunaks saabumine ühte Euroopa kaunimasse linna, Saksi kuningate pealinna, Saksamaa Firenzesse – Dresdenisse.  Veedame mõnusalt aega  ja teeme jalutuskäigu uhkete barokkehitistega Dresdeni vanalinnas, tänu millele on saanud linn hüüdnime „Elbe-äärne Firenze“.Lõunasöögi võimalus,  soovijatele kaubanduskeskuse külastus. Majutus L-Saksamaal hotellis ***  (2-sed. toad).

3. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub reis mööda kõrgmäestikuteid Baierimaal. Külastame kõrgel kaljul kuristiku kohal Ludwig II Baierimaa muinasjutulist Neuschwansteini lossi, mis on üks tuntuimaid vaatamisväärsusi Baierimaal ning võimalus sõita lossi 2-hobuse kaarikuga. Vaatamisväärsus on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning kandideeris ka seitsme uue maailmaime hulka. Edasi suundume Šveitsi ning jätkame teekonda mööda kauneid mägimaastike Genfi järve suunas. Teel külastame Schaffhausenis asuvat Rheinfalli, Euroopa suurimat koske (150m laiune, kus voolab ligi 700 m3 vett sekundis), kus langevad Rhein’i jõe veed kosena alla tekitades aukartust äratava vikerkaarevärvilise vaatemängu. Õhtul veedame aega Wierwaldstätteri järve kaldal asuvas mägedest ümbritsetud imearmsas Kesk-Šveitsi suurimas kultuurilinnas Luzernis, mis on aastasadu olnud Euroopa rikaste ja ilusate ning kroonitud peade üks eelistatumaid puhkusepaiku (14.saj. ehitatud katusega kaetud Kappellbrücke – üks maailma vanimaid puusildu, mis on ka Luzerni sümboliks). Järve läänekaldal asuvat keskaegset vanalinna on lihtne jalgsi avastada. Vanalinna ajalooliste majade fasaade ehivad freskod või kraape-krohvi tehnikas kaunistused. Luzerni ajaloolises linnaosas asub arvukalt poode, restorane, kohvikuid. Võimalus jalutada jalakäijate ja kaubandustänaval või veeta mõnusalt aega istudes mõnes hubases vanalinna kohvikus. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

4. päev
Hommikusöök.Külastame Šveitsi pealinna Berni, mis asub maalilise Aare jõe ääres ning on oma keskaegsete kaunite ehitistega Šveitsi üks ilusamaid ajaloolisi linnu, mis on säilitanud provintsliku õhustiku. Berni vanalinn oma munakivisillutisega tänavatega, mida ääristavad punaste katustega majad ja maalilised kaarkäigud ning värvikirevate maalingutega kaunistatud purskaevud, on kõige paremini säilinud ajalooline linnake kogu Šveitsis. Bern on kantud UNESCO maailmapärandite nimistusse kui üks rahulikumaid ning rohelisemaid pealinnu maailmas (kuulsa Berni kellatorni kellamäng, raekoda, katedraal, parlamendihoone jne). Seejärel jalutuskäik ja põgus peatus Friebourgis. Munakivisillutisega tänavate ja laitmatult säilinud gooti stiilis majade ning arvukate purskaevudega Friebourg on Šveitsi üks kütkestavamaid linnu. Jalutuskäik Gruyere`i mägikülas, mis on säilitanud peaaegu muinasjutulise keskaegse atmosfääri ning kus läbi aegade on valmistatud kuulsat Gruyere`i juustu.Võimalus juua kohvi omapärases tulnukakohvikus.Õhtul teeme põgusa peatuse maalilise ja kauni Genfi järve ääres asuvas kuurortlinnas Montreux’is, mida kutsutakse Šveitsi Riviera pärliks. Majutus Genfi lähedal hotellis *** (2-sed toad).

5. päev
Hommikusöök. Hommikul jätkame sõitu mööda kõrgmäestikuteid Prantsuse Alpidesse. Looduslikult kaunid paigad Alpides (kosed, valged mäeharjad, orud, kristallselged mägijärved, alpiaasad, mäenõlvadel asuvad mägikülad). Võimalus sõita rippvagonetiga 3842 m kõrgusele Euroopa kõrgeima mäetipu Mont Blanci (4810 m) lähedale ja nautida Prantsuse, Šveitsi ja Itaalia Alpide säravaid, lumiseid mäetippe. Lõunasöögi võimalus 3842 m kõrgusel mägirestoranis. Lisaks eelnevale veel võimalus sõita mägirongiga (5 km) 2100 m kõrgusele, kus saab näha hiiglaslikku jääliustikku, käia Jääkoopas ja imetleda mäekristallide galeriid. Meeldivat aega võib veeta talispordikeskuses Chamonix’s Mont Blanc`i jalamil või sooritada väike jalgsimatk kaunis mägises looduses. Jätkame sõitu mööda maalilise Annecy järve 14 km pikkust kallast. Lumise tipuga mägedest ümbritsetud Annecy linn samanimelise järve põhjatipus on üks ilusamaid alpilinnu. Prantsuse Veneetsiaks nimetatava Annecy linna külastus, kanaliterohke kaunis keskaegne vanalinn ning lilledega ehitud sillad. Lühitutvus linnaga ning õhtul vaba aeg Annecy vanalinnas ja võimalus veeta mõnusalt aega mõnes hubases tänavakohvikus. Majutus samas hotellis *** (2-sed toad).

6. päev
Hommikusöök. Jätkub sõit mööda u. 70 km pikkust Genfi järve kallast ning külastame Chilloni kindlust. Võluv keskaegne loss Genfi järve idakalda kaljuse kalda ääres on Šveitsi üks meeldejäävamaid vaatamisväärsusi, mis pärineb 19. sajandist. Väljasõit rikkaliku kultuuripärandiga meeldivasse Sioni linna, jalutuskäik ja tutvume vaiksete munakivitänavate ning ilusate majadega mägede vahel asuva Sioni keskaegse vanalinnaga. Edasi suundume mööda maalilise Thuni järve kallast, mis oma kaunite loodusvaadetega on tõeline puhkuseparadiis otse Šveitsi südames ning seejärel sõidame juba kaunite kõrgmaastike piirkonnas, mööda maalilise, umbes 15 km pikkuse Brienz’i järve kallast, kus kõrgete koskede vahel ja majesteetlike mägede taustal laiuvad metsad ja imekaunid puitmajad. Seejärel saabumine Liechtensteini – kaunis mägede vahel asuv 30 000 elanikuga vürstiriik, mis kuulub ka maailma nelja väikseima riigi hulka (pindala 160 km2). Pealinnas Vaduz’is on meeldiv provintsiline õhustik. Saabumine Austriasse, mis oli peaaegu terve eelmise aastatuhande vältel Habsburgide impeeriumi keskuseks. Majutus hotellis*** (2-sed toad).

7. päev
Hommikusöök. Külastame mägedest ümbritsetud Tiroli pealinna – Innsbrucki, mille vanalinn on kuulus keskaegsete ajalooliste hoonete poolest. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Ostukeskuse külastus Tšehhimaal. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

8. päev
Hommikusöök hotellis. Sõit Poolas, teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. ja naudime võimalusel kauneid loodusvaateid. Õhtul jalutuskäik Varssavi vanalinnas. Imeline Varssavi vanalinn on keskaegse arhitektuuri musternäidis. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).

9. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Õhtul saabumine Eestisse.

 

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid : 

 • Rheinfalli  kosk  20/15 CHF (+5 CHF piirkonna tasu)
 • Neuschwanstaini loss 13 € (kuni 18.a. tasuta)
 • Chilloni kindlus 13/7 CHF
 • Mont Blanc (3842 m) 60 € (kuni 15.a. 51 €)
 • rongituur mägedes 33 € (kuni 15.a. 28 €)

Pakett sisaldab : 

 • sõit mugavustega bussis (audio/video, wc, kuuma vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

 • muuseumi- ja muude tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus al. 13 € (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil reisitõrkekindlustus al. 15 € (sõltuvalt vanusest)

 

Reisikorraldaja Eurotravel
Palume tutvuma Eurotraveli pakettreisilepinguga!