Sankt-Peterburg

4 – 6.01.2019

 

 

 

 

 

 

REGISTREERIMINE KUNI 20.11.2018

VIISA VIIMANE VORMISTAMINE KUNI 26.11.2018 ( Hansareisibüroos)

 

1.päev

Väljasõit varahommikul. Sõit Traskoje Selosse – Katariina palee, Peeter I kingitus oma naisele, mille ehitamist alustati 3.sajandit tagasi. Tõeliselt grandioosse ilme sai see Jelizaveta Petrovna valitsemisajal. 18. sajandi keskel kuulsa Itaalia arhitekti Rastrelli käe all. See on üks maailmakunsti meistriteoseid. Siin asub ka täielikult restaureeritud Merevaigutuba. Vaatamist väärivad ka Cameroni galerii, joonia sammastega kolonnaad, Rastrelli Grott ja muidugi palee juurde kuuluvad pargid. Majutus hotellis.

 

2.päev

Hommikusöök. Teeme ülevaatliku bussiekskursiooni: oma endises hiilguses seisev Iisaku katedraal, mida ehitati 40 aastat ja mis oli Peterburi peakirikuks 1858-2922. Senati väljakul seisab Vaskratsanik – suurepärane kuju Peeter I, kelle hobune tallab surnuks reetmist sümboliseeriva mao. Linna tuiksoon – Nevski prospekt, alati rahvarohke, alati kiirustav. Võimas Kaasani kirik, mis meenutab Püha Peetri kirikut Vatikanis. Nõukogude ajal asus pühakojas ateismi ja religiooni muuseum. Praeguseks on kirik tagastatud usklikele ning on Peterburi peakirikuks. Vene rahvusromantilises stiilis Lunastaja kirik Spas na krovi, mis on ehitatud kohale, kus vene tsaar Aleksander II sai 1881a. surmavalt haavata. Eriliseks vaatamisväärsuseks on selle kiriku mosaiiktehnikas kaunistused. Soovi korral saame tellida ette lõuna Peterburgis. Külastame üht maailma suurimat kunstimuuseumi – Ermitaaž, mis on tulvil kunstiaardeid. Talvepalee kunstikogule pani omal ajal aluse Katariina Suur, kes rajas lossi õukonnamuuseumi juba 1764. aastal. Ermitaaž, mis hõlmab ka Talvepalee jalustrabavaid esindusruume, säilitab üle 3 miljoni eksponaadi. Parima ülevaate muuseumist ja selle aaretest saab ekskursioonil giidiga. Majutus samas hotellis

 

3.päev

Hommikusöök. Seejärel linna süda – Peeter-Pauli kindlus, mille rajamise algust loetakse linna asutamispäevaks. Õuel asuv katedraal on haruldaselt elegantne barokkstiilis meistriteos oma 122 m kõrguse tornikiivriga. Sädelevad lühtrid, roosad ja rohelised korintose sambad, kõrged võlvlaed – see on suurepäraseks fooniks Romanovite dünastia monarhide hauamonumentidele. Parima ülevaate saab külastus koos giidiga. Enne koduteele asumist on võimalus süüa lõunat ja külastada kaubanduskeskust. Koju jõuame hilisõhtul.

Paketi hind 248 EUR/reisija kohta

Paketihinnas sisaldub:
– Sõit mugavustega turismibussiga
– 2 ööd majutust 2-kohalistes tubades koos hommikusöögiga (ühekohaline tuba lisatasu eest).
– Giid-reisisaatja teenus
Lisatasu eest:
– muuseumipiletid ja muud tasulised sissepääsud
* Peterhofi park 500 RUB/täiskasvanu; 250 RUB/õpilane
* Katariina palee Tsarskoje Selos. Pargi pilet alates 150 RUB
* Peetri ja Pauli kindluse kirik 450 RUB/täiskasvanu; 250 RUB/õpilane

Soovi korral vanglaruumid 200 RUB/täiskasvanu; 120 RUB/õpilane
* Mosaiigimuuseum Spas na krovi kirikus 250 RUB/täiskasvanu;

50 RUB/7-18a õpilane
* Aleksander Nevski Suurkloosti nekropolid alates 100 RUB

– lõuna- ja õhtusöögid
– Venemaa viisa koos kindlustusega

Reisikorraldaja:

NB! Reisikorraldajal on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha. Reisikorraldajal on õigus teha muudatusi külastuste järjekorras. Seoses võimalike muudatustega Peterburist tellitavate külastuste osas on reisikorraldajal õigus teha muudatusi reisi päevakavas.