Preisimaa (Poola)

Kohanimed:

Varssav – Wroclaw – Poznan – Torun – Sopot – Gdansk – Malbork – Masuuria järvede ala

Kestvus:  08.08 – 13.08.2016
Hind alates: 229 EUR
Transport:
Reisikava:
1. päev  
Väljasõit kokkulepitud kohast.. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame Varssavi  lähistele umbes kell 21.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök hotellis.
Varssavi külastus (linnaekskursioon, vanalinn, kuningaloss/Royal Castle, Sigmundi monument, jpm.)
Varssavis sulavad kokku ajalugu, omapärane nõukogude pärand ja kaasaegse turumajanduse õied. Imeline Varssavi vanalinn on keskaegse arhitektuuri musternäidis. Vanalinnast ei puudu ka vilgas ööelu trendika muusika, arvukate festivalide ja kultuurisündmustega, mis toovad kohale hulganisti linna taassünnivõimest hämmastunud turiste.
Ostukeskuse külastus. Järgmiseks sihtkohaks on õhtune Wroclawi vanalinn. Linn on Alam-Sileesia ajalooline pealinn, üks vanimaid ja ilusamaid linnu Poolas, asub Odra jõe ääres. See on erakordne linn 12 saarega ja 112 sillaga. Linn on 2016 a.Euroopa  kultuuripealinn. Majutus hotellis*** (2-sed. toad).
3. päev
Hommikusöök hotellis.
Jalutuskäik ning tutvumine Poznani vanalinnaga, mis on olnud erinevate poola valitsejate elupaigaks. Linna keskel kõrgub 10. sajandist pärinev iidsete poola valitsejate haudadega katedraal ning vanalinna keskplatsi ääres on uhke renessansi stiilis raekoda, endine Jesuiitide kirik, mida peetakse kõige ilusamaks barokkehitiseks kogu Poolas. Väljasõit  Mikolaj Koperniku sünnilinna -Toruni vanalinna. Torun (saksa Thorn) on keskaegne ja gooti stiilis kaunis  linn P-Poolas, mis rajati.Saksa ordu poolt 13 saj. Ostukeskuse külastus. Majutus  hotellis*** (2-sed. toad).

4. päev

Hommikusöök hotellis.
Teeme väljasõidu Gdanski lähedal asuvasse lõõgastus ja vabaaja veetmise kuurortlinna  Sopotisse. Külastame keskaegset huvitava ajalooga Gdansk´i, mis on tuntud nii majandus-, teadus- kui kultuurikeskus..Gdanskis asub Poola suurim sadam. Tõeline arhitektuuripärand on Neitsi Maarja tänav oma kaunite majadega ja seal asuva gooti stiilis sama nimelise kirikuga, mis olevat maailma suurim iidne kivitellistest kirik. Peamiseks vaatamisväärsuseks on vanalinn, mida peetakse Läänemere kaunimaks..Majutus  hotellis *** (2 -sed toad).5. päev
Hommikusöök hotellis. Külastame Malborkis asuvat lossi.1406 aastast üks maailma suurim tellistest UNESCO kaitse all olev keskaegne linnus. Jätkame sõitu Poola kirde osas läbi kauni Masuuria järvedeala, kus paikneb üle 2000 järve.. Teel puhke-ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Majutus  hotellis*** (2-sed. toad).6. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Õhtul saabumine Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

  • Malborki loss/muuseum  ca 40 PLN (kohaliku giidi teenus)

Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab:

  • sõit  mug. bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
  • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
  • majutus (hotell ***, 2-sed toad) + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
  • eestikeelne giid  / reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

  •  muuseumi- ja  muude  tasuliste objektide pääsmed
  •  tervisekindlustus  al.  10 eurot (sõltuvalt vanusest)
  •  reisija soovil reisitõrkekindlustus  al.15 eurot (sõltuvalt vanusest)
Soodushind:
al. 229 eurot / Tavahind 250 eurot (kehtib varajastele broneerijatele kuni 15.03.2016, pensionäridele ja gruppidele al.6 reisijast).
Lapsed    6 –  15 a.  200 eurot.
Soovitav EV pass või ID-kaart  (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume tutvuda Hansareiside reisitingimustega.Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Reisikorraldaja on Eurotravel.
Head reisi!