Rumeenia ringreis (päev Musta mere ääres)

 

Kestvus:  07.09 – 16.09.2017
Hind alates: 398 EUR
Transport:
Reisikava:
1. päev 
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame umbes kell 22.00. Majutus hotellis ** (2-kohalised toad).
2. päev Slovakkia – Ungari
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki jätkame sõitu Ungari suunas. Teel puhke-ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Naudime kauneid loodusvaateid ja teele jäävaid väikseid romantilisi külasid. Ületame maalilised Tatrad ning õhtuks jõuame ööbima Ungari Miskolcisse. Majutus hotellis **-***(2-kohalised toad).
3.päev Cluj-Napoca – Bazna
Hommikusöök hotellis. Jätkame sõitu Rumeeniase. Teeme  põgusa peatuse maalilise Transilvaania pealinnas Cluj-Napocas. Vanalinna vaatamisväärsuseks on väljakul asuv Püha Miikaeli katedraal, väljak on ümbritsetud 18.sajandist pärit suursuguste hoonetega. Teeme tutvust lähemalt ka Bazna kuurortlinnaga, kus asuvad kuumaveeallikad ja kindluskirik. Majutus kuurortlinnas Baznas  hotellis **-*** (2-kohalised toad).
4. päev Medias – Alba Lulia – Sibiu -Bukarest
Hommikusöök hotellis Väljasõit keskaegsesse Mediase vanalinna, mille sümboliks on hästi säilinud linnamüür. Külastame Alba Lulia vanalinna, mis on üks vanimaid linnu Rumeenias, mille ajalugu ulatub kaugele antiikajast. Linnas asub Citadel, mis on  üks massiivne 18 saj. linnus ning on suuremaid kindlusi Euroopas. Edasi sõidame Sibiusse. Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Rooma asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Hästi säilinud vanalinn paneb Teid kutsuma toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele. Majutus Bukarestis hotellis **-*** (2-kohalised toad).
5. päev Varna-Bukarest
Hommikusöök hotellis. Puhkus Musta mere ääres Varnas. Õhtuks jõuame tagasi Rumeenia pealinna Bukaresti. Vaba aeg ja võimalus omal käel ringi vaatamiseks.  Öhtul võimalus osa võtta rahvuslikust õhtusöögist (lisatasu eest). Majutus samas hotellis **-*** (2-kohalised toad).
6. päev Bukarest – Sinaia  – Brasov
Hommikusöök hotellis.Tutvumine Rumeenia pealinna Bukarestiga. Linnaekskursioon idamaa väravaks nimetatud  Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park,  parlamendipalee, ca 3 km pikkune kaubandustänav. Seejärel külastame Prahova orus asuvat Sinaiat, mis on üks kuulsamaid ja vanemaid mägi turismipiirkondi Rumeenias, tuntud kui Karpaatide Pearl. Linn on nime saanud 17 saj. ehitatud kloostri järgi, mille ehitas Rumeenia aadlik Mount Sinai. Õhtuks jõuame tuntud  keskaegsete losside, kauni looduse ja heade suusakuurortide linna Brasovisse. Tutvumine Brasovi vanalinnaga, peatänav, linna uhkuseks ja sümboliks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagara –  Must Kirik, peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Majutus Brasovis hotellis **-*** (2-kohalised toad).
7. päev Bran – Sighisoara
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Brani linnakesse, kus asub  gooti, romaani ja renessansi stiilis legendaarne Brani loss, tõeline muinasjutuline Dracula loss kaunite mägimaastike taustal (lisatasu eest), mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula. Seejärel sõidame läbi Rumeenia rikkaima piirkonna ning külastame vampiiride ülema krahv Dracula sünnilinna Sighisoara´t, mille keskaegsete ja baroksete ehitiste vahel ning kitsastel tänavatel jalutades tundub, et oled sattunud ajas tuhat aastat tagasi. Tuntuimad vaatamisväärsused on endine raekoda teravatipulise torniga ja mägikirik. Majutus  Baznas hotellis **-*** (2-kohalised  toad).
8. päev Rumeenia – Ungari – Slovakkia
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki jätkame sõitu Slovakkia suunas. Teel puhke- ja süügipausid ning ostukeskuse külastus. Naudime kauneid loodusvaateid ja teele jäävaid väikseid romantilisi külasid  ning õhtuks jõuame ööbima Slovakkiasse. Majutus  hotellis **-*** (2-sed toad).
9. päev
Hommikusöök. Sõidame üle maaliliste Tatra mägede ja jõuame  Poola. Teel puhke-ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Majutus hotellis** (2-sed toad).
10. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Hilisõhtul saabumine Eestisse.


Vaatamisväärsuste ja sissepääsupiletid:

  • Dracula  loss  ca  7 eurot
  • rahvuslik õhtusöök alates  15 eurot

Pakett sisaldab:

  • sõit  mugavusetga bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
  • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
  • majutus **-*** + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
  • eestikeelne giid  / reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

  • muuseumi- ja  muude  tasuliste objektide pääsmed
  • tervisekindlustus  al.  15 eurot (sõltuvalt vanusest)
  • reisija soovil reisitõrkekindlustus  al. 20 eurot (sõltuvalt vanusest)

Soodushind:
al. 398 eurot. Tavahind 430 eurot.
(kehtib broneerijatele kuni 01.04.2017, korduvsõitjatele ja nende kaaslastele, lastega peredele,  pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed 6 –  15 a.  360 EUR.
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).

Palume  tutvuda Hansareiside reisitingimustega. 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Reisikorraldaja on Eurotravel.
Head reisi!

Rumeenia ringreis - broneerimine