Rumeenia ringreis (päev Musta mere ääres)

 Kohanimed:
Kosice – Satu Mare – Salina Turda – Alba Iulia – Sibiu – Bukarest – Mamaia – Sinaia – Bran – Brasov – Sighisoara
Kestvus:  12.09 – 21.09.2018
Hind alates: 430 EUR
Transport:
Reisikava:
1. päev 
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame umbes kell 22.00. Majutus hotellis ** (2-kohalised toad).
2. päev 
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki jätkame sõitu Ungari suunas. Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Peale lõunat veedame mõnusalt aega Kosice vanalinnas, lõunasöögi võimalus. Ületame maalilised Tatrad ja naudime kauneid loodusvaateid ja teele jäävaid väikseid romantilisi külasid. Õhtuks jõuame ööbima Rumeeniasse, mille lahutamatuks osaks on mägilossid. Õhtul vaba aeg ja võimalus omal käel ringi vaatamiseks Satu Mare vanalinnas, mis on üks Rumeenia keskaegsetest linnadest. Majutus hotellis *** (2-sed toad).
3.päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki külastame Salina Turda soolakaevandust (u.2 tundi), kus 1853-1870.aastal ehitatud kaevanduskäigud on ka turistidele avatud koos maa-aluste järvedega, kus saab paadisõitu teha. Salina Turda soolakaevandus on lisaks huvitavatele atraktsioonidele ka pealegi tervislik. Käikude seintele on tekkinud huvitavad soolamoodustised ja mustrid, mida valgustavad laest alla rippuvad valgustid. Külastame Alba Iulia vanalinna, mis on üks vanimaid linnu Rumeenias, mille ajalugu ulatub kaugele antiikajast. Teeme jalutuskäigu (u 1,5 tundi) linnas asuvas Citadellis, mis on üks massiivne 18 saj. linnus ning on suuremaid kindlusi Euroopas. Õhtul vaba aeg Alba Iulias. Majutus hotellis *** (2-sed toad).
4. päev
Hommikusöök hotellis. Edasi sõidame Sibiusse. Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Rooma asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Hästi säilinud vanalinn paneb Teid kutsuma toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele. Õhtuks jõuame pealinna Bukaresti. Tutvumine Rumeenia pealinna Bukarestiga. Linnaekskursioon idamaa väravaks nimetatud Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park,  parlamendipalee. Soovijatel rahvusrestoran koos eeskavaga. Majutus hotellis *** (2-kohalised toad).
5. päev 
Hommikusöök hotellis. Varahommikul väljasõit Musta mere piirkonda Mamaia Constanta kuurortlinna  ja Murfatlari külastusega. Veinikeldri külastus Murfatlaris (veinide degusteerimine / 7 sorti veine, suupisted ja võimalik kohalikke tooteid kaasa osta). Majutus samas hotellis *** (2-kohalised toad).
6. päev
Hommikusöök hotellis.Peale hommikusööki teeme väljasõidu vabaõhumuuseumi Bukarestis. Seejärel külastame Prahova orus asuvat Sinaiat, mis on üks kuulsamaid ja vanemaid mägi turismipiirkondi Rumeenias, tuntud kui “Karpaatide Pearl”. Soovijatele Sinaia kloostri külastus (lisatasu eest 5 lei). Seejärel  Pelesi lossi külastus. Seda lossi kutsutakse Euroopa kaunimaks lossiks. Romantiline loss sai valmis 20.sajandi alguses ja on üks põhilistest atraktsioonidest Rumeenias. Õhtuks jõuame tuntud  keskaegsete losside, kauni looduse ja heade suusakuurortide linna Brasovisse. Brasovi imearmas vanalinn ja vilgas ööelu on kiiresti kuulsust kogunud ja nii võib seda pidada koos Musta mere äärsete Kuldsete randadega üheks Rumeenia parimaks puhkekohaks, mille tuntumad vaatamisväärsused on  Must Kirik, Brasovi tsitadell, 800-aastane Püha Bartolomeo kirik, Jekaterina värav ja Kangrute torn, mis on üks seitsmest keskaegse linna vahitornidest ning  peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Läbi Brasovi vanalinna kulgeb baaride ja restoranidega täidetud jalakäijate tänav, kus on reas eriilmelised mõistliku hinnatasemega tänavakohvikud. Soovijatel võimalus osa võtta rahvusmuusika õhtust Karpaatides /Brasovis (vein +rikkalik õhtusöök). Majutus hotellis *** (2-kohalised toad).
7. päev
Hommikusöök hotellis. Rumeeniaga seostub kindlasti krahv Dracula ehk Vlad Tepes – kuulus vampiir.Tõeline krahv Dracula sündis aastal 1431 Sigishoara linnas. Mitte kaugel Brasovist asub Brani linnake, kus on Bram Stokeri poolt kuulsaks kirjutatud Dracula loss.Väljasõit Brani linnakesse, kus asub gooti, romaani ja renessansi stiilis legendaarne Brani loss, tõeline muinasjutuline Dracula loss kaunite mägimaastike taustal. Tänaseks päevaks on hoone väga heas seisus ning annab suurepärase ülevaate sajandite tagusest elu-olust. See väga kaunis kindlus ei tohiks kultuurihimulist inimest kuidagi külmaks jätta. Muuseumina kasutusse võetud loss on turistide poolt väga suurt tähelepanu saanud just nimelt Dracula legendi pärast. Kuna aga Rumeenia suurimaid kaubamärke on vampiir, siis ka selle lossi ette on ehitatud turg, kus müüakse kõikvõimalikke kohalikke tooteid. Seejärel sõidame läbi Rumeenia rikkaima piirkonna ning külastame vampiiride ülema krahv Dracula sünnilinna Sighisoara´t, mille keskaegsete ja baroksete ehitiste vahel ning kitsastel tänavatel jalutades tundub, et oled sattunud ajas tuhat aastat tagasi. Dracula sünnipaigana tuntud Sighisoara on kaunemaid ja paremini säilinud keskaegseid kindluslinnu kogu Euroopas. Sighisoara peamiseks  vaatamisväärsuseks on hästi säilinud keskaegne linnasüda, mille keskmes asub võimsa kellatorniga tsitadell. Seal omakorda paikneb maja, kus väidetavalt sündis Dracula. Just seesama Dracula ongi linna peamiseks turismiatraktsiooniks. Sighisoara on muljetavaldav keskaegne linn mille säilinud linnasüda tundub vägagi ehtne. Kitsastel munakivitänavatel tekib tunne, nagu oleks rännanud ajas 300-400 aastat tagasi. praegugi võib leida linnas käies vanas stiilis restorane ja baare. Majutus  hotellis *** (2-kohalised  toad).
8. päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki jätkame sõitu Ungari suunas. Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Peale lõunat külastame Bükki mägede vahel asuvaid Miskolc-Tapolca koopabasseine, mis on Euroopas ainulaadsed ja Ungari erakordsemad kuumaveebasseinid. Sõidame üle maaliliste Tatra mägede ja naudime kauneid loodusvaateid ja teele jäävaid väikseid romantilisi külasid ning jõuame ööbima Slovakkia. Majutus  hotellis *** (2-sed toad).
9. päev
Hommikusöök. Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Majutus hotellis*** (2-sed toad).
10. päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Hilisõhtul saabumine Eestisse.


Vaatamisväärsuste ja sissepääsupiletid:

 • Brani loss – ca 7 eur/30 lei
 • rahvusmuusika õhtu Karpaatides  27  eur (vein +rikkalik õhtusöök)
 • väljasõit Musta mere äärde  – 15-20 eur
 • Murfatlari veinikeldri külastus -25 eur
 • Salina Turda soolakaevandus – ca 8 eur /30 lei (u.2 tundi)
 • Pelesi loss  – ca 15 eur (kohaliku giidi teenus)
 • rahvusrestoran Bukarestis koos eeskavaga – u.35 eur
 • vabaõhumuuseum – u. 2,5 eur /10 lei
 • koopabasseinide külastus Miskolcis – 2500 HUF /u.8 eur

Pakett sisaldab:

 • sõit mug. bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus **  *** + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

 • muuseumi- ja muude tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus al. 15 eur (sõltuvalt vanusest)
 • reisija soovil reisitõrkekindlustus al. 20 eur(sõltuvalt vanusest)
Soodushind:
al. 430 eur. Tavahind 455 eur.
(kehtib broneerijatele kuni 01.05.2018, korduvsõitjatele ja nende kaaslastele, lastega peredele,  pensionäridele ja grupile al. 6 inimest).
Lapsed (6 -15 a.) 405 eur.

Registreerijatele bussikohtade broneerimine.

Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Reisikorraldaja on Eurotravel.
Palume  tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.
Head reisi!