Reisikalender 2019 (muu maailm)

Puhkusemerel Mallorcal

Hind 650euri inimene 

08.09-14.09

Mallorca on üks neljast Hispaania Baleaaride saarestiku kuurortsaarest, mis on tõenäoliselt paljude eurooplaste jaoks omamoodi päikesereiside klassika. Siin on olemas kõik eeldused kuninglikuks puhkuseks – vahemereline kliima, hunnitu loodus ning piiramatu valik restorane ja kohvikuid.
Vaatamata populaarsusele turistide seas, leidub siin ka täiesti privaatseid ja turismiärist puutumatuid paiku, kus kontakt saare hingega on vahetum ja vabam.

Väikese saare kohta on Mallorca loodus hämmastavalt mitmekesine. Saare ligi poole tuhande km pikkusel rannikul võib kohata nii raskesti ligipääsetavaid türkiissinise veega liivaseid lahesoppe kui ka pikki, laugjaid valge liivaga randu. Vaatamata suurele turistidehulgale on ikka võimalik leida privaatsust pakkuvaid puutumatuid paiku, kus rahus tõelist Mallorcat nautida. Imelist loodupilti täiendavad männimetsadega kaetud mäenõlvad, mille kõrgus on kohati rohkem kui 1400 m üle merepinna ning oliivi- ja apelsinisalud tasasel keskmaal.

Pealinn Palma de Mallorcas on palju põnevaid arhitektuurimälestisi, millest tuntuim on lahekaldal asuv imposantne Palma katedraal ( La Seu, katalaani k.). Majesteetlik gooti kirik rajati 14.-16.sajandil ning on muutunud linna sümboliks. Lisaks köitvale arhitektuurile pakub Palma de Mallorca piisavalt ajaveetmisvõimalusi, mille hulka kuuluvad muuseumid, kunstigaleriid, kaubanduskeskused, baarid ja ööklubid.

Naudime Mallorcat nii maalt kui merelt. Päeval seilame kaunites paikades ja peale lõunat peatume mõnes kaunis sadamas

Mallorca: lennud Palma de Mallorca

Tegemist on ajalooliselt huvitava paigaga – saar on inimeste poolt asustatud juba umbes 9000 aastat!

Matka- ja loodusreis Sri Lankale

15.11.2019-29.11.2019

Reisi hind 1 480 €

*hind kehtib ühele reisijale majutusega kahekohalises toas

Sri Lanka – tõlkes õnnemaa! Sri Lankal ootavad ees pikad liivarannad, helesinine soe ookean, päike ja eksootiline lopsakas loodus, kuid lisaks sellele ka rikas kultuur, huvitav ajalugu, võrratud aasia maitseelamused, sõbralikud ja naeratavad kohalikud. Ega ilmaasjata ei nimetanud maadeuurija Marco Polo seda maailma parimaks saareks. Loodus on siin tõesti muljetavaldav, siin leidub nii rahulikke lahesoppe kui surfarite meelisrandasid, ürgset loodust, mägesid, jõgesid ja koskesid, teeistandustega kaetud mäenõlvasid, savanne, kus elavad elevandid ja leopardid. Kultuuri- ja ajaloohuvilistele leidub põnevaid kultuurimälestisi kaugetest aegadest – džunglisse peidetud varemed ja koobastemplid, Sigiriya kaljukindlus, ajaloolised Anuradhapura & Polonnaruwa… See on sihtkoht, mis sobib hästi aktiivse puhkuse eelistajatele, siis saab matkata mägedes ja vihmametsades, värskendada end mägiojades ning snorgeldada koos merikilpkonnadega. Kliima on aastaringselt soe, ka õhtud on soojad (va mägedes) ja kui sajab, siis ka vihm on soe ning väike sabin on pigem oodatud, kui kardetud. See teeb õhu meeldivalt värskeks.

Keskmine õhutemperatuur jääb vahemikku +25°C kuni +30°C, vesi on keskmiselt +26°C.