Huvitav Poola ringreis

Kohanimed:

Varssav – Czestochowa – Krakow – Wieliczka soolakaevandus – Zakopane – Auschwitz – Torun – Sopot – Gdansk – Malbork – Masuuria järvedeala

Kestvus:  07.07 – 14.07.2018
Hind alates: 330 EUR
Transport:
Reisikava:
1. päev 
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Teel räägime Läti ja Leedu põnevast ja huvitavast kultuurist. Sõit läbi Läti. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri. Jätkame sõitu läbi Leedu. Öömajale jõuame Varssavi lähistele umbes kell 21.00. Majutus hotellis ** (2-sed toad).
2. päev
Hommikusöök hotellis. Varssavi külastus (linnaekskursioon, vanalinn, kuningaloss, Sigmundi monument, jpm). Varssavis sulavad kokku ajalugu, omapärane nõukogude pärand ja kaasaegse turumajanduse õied. Imeline Varssavi vanalinn on keskaegse arhitektuuri musternäidis. Vanalinnast ei puudu ka vilgas ööelu trendika muusika, arvukate festivalide ja kultuurisündmustega, mis toovad kohale hulganisti linna taassünnivõimest hämmastunud turiste. Järgmiseks sihtkohaks on Warta jõe kallastel laiuv Czestochowa, mis on tähtsuselt ja külastatavuselt teine palverännakute sihtkoht Euroopas. Teeme peatuse Jasna Gora kloostris (rajatud 14.saj), imetleme Jumalaema kabelis asuvat Musta Madonna ikooni, samuti on võimalus jalutada ja tutvuda kloostri ümbrusega ning osta suveniire. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis*** (2-sed toad).
3. päev
Hommikusöök hotellis. Zakopane väljasõit, Kasprowy mäe kaunid vaated. Zakopane piirkond on laialt tuntud oma puutumatu looduse ja majesteetliku maastikku poolest. Linn pakub väga ainulaadset arhitektuuri, ajalugu, muuseumeid, kunstigaleriisi, toitlustust igale maitsele ja turgu täis suveniire ning kohalikke tooteid. Kaunite Tatra mägede jalamil asuv imeline Zakopane on tuntud ühe parima talvespordikeskusena Poolas. Maaliline Zakopane on iga-aastaselt suusahüppe MK etapi toimumiskohaks. Saa osa kauni loodusega alpilikust Poola talve- ja turismipealinnast. Soovijail võimalus sõita rippvagunetiga ligi tuhande meetri kõrgusele mäe tippu ning seejärel sooritada jalgsimatk kaunis mägises looduses (piirkonnas asub ligi 250 km matkaradu). Samuti võimalik pidada piknikku ja veeta aega looduslikult kaunis kohas. Ostukeskuse külastus. Majutus samas hotellis *** (2-sed toad).
4. päev
Hommikusöök hotellis. Wieliczka soolakaevandus ja Krakowi külastus (linnaekskursioon, turuplats, vanalinn, St.Mary basiilika jne). Külastame üle 700 a. tegutsenud Wieliczka soolakaevandust, mis on Euroopa vanim ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kaevandus asub 64–135 m sügavusel maa all ning koosneb 3 km pikkusest tunnelite labürindist, kus leidub kauneid kabeleid ja maa-aluseid järvi. Muuseumis on võimalus jälgida näitust ja toimub ekskursioon (ca 2 tundi). Kraków on Poola üks suuremaid, vanemaid ning suursugusemaid linnu – endine Poola kuningriigi pealinn. Krakow on üks paremini säilinud gooti ja renessansi stiilis linnu terves Euroopas. Legendi järgi rajas asula müütiline valitseja Krak draakoni koopa kohale. Võimalusel külastame Auschwitzi koonduslaagrid. Majutus hotellis*** (2-sed toad).
5. päev
Hommikusöök hotellis. Enne lõunat alustame jalutuskäiku ning tutvumist Mikolaj Koperniku sünnilinnaga – Toruni vanalinnaga. Torun (saksa Thorn) on keskaegne ja gooti stiilis kaunis linn Põhja-Poolas, mis rajati Saksa ordu poolt 13.saj. Ostukeskuse külastus. Majutus hotellis *** (2-sed toad).
6. päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki teeme väljasõidu Gdanski lähedal asuvasse lõõgastus ja vabaaja veetmise kuurortlinna Sopotisse. Vaba aeg ja võimalus ujuda. Peale lõunat külastame keskaegset huvitava ajalooga Gdansk’i, mis on tuntud nii majandus-, teadus- kui kultuurikeskus. Gdanskis asub Poola suurim sadam. Tõeline arhitektuuripärand on Neitsi Maarja tänav oma kaunite majadega ja seal asuva gooti stiilis sama nimelise kirikuga, mis olevat maailma suurim iidne kivitellistest kirik. Peamiseks vaatamisväärsuseks on vanalinn, mida peetakse Läänemere kaunimaks. Majutus  hotellis*** (2-sed toad).
7.päev
Hommikusöök hotellis. Külastame Malborkis asuvat lossi. 1406.aastast üks maailma suurim tellistest UNESCO kaitse all olev keskaegne linnus. Ostukeskuse külastus. Jätkame sõitu Poolas läbi kauni Masuuria järvede piirkonna. Majutus  hotellis*** (2-sed toad).
8. päev
Hommikusöök hotellis. Teel puhke- ja söögipausid. Baltimaad. Õhtul saabumine Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

  • Wieliczka soolakaevandus ca 105 PLN (sisaldab kohaliku giidi teenust)
  • rippvagonett edasi – tagasi ca 30 PLN
  • Malborki loss/muuseum  ca 60 PLN (sisaldab kohaliku giidi teenust)

Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab:

  • sõit  mugavustega bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
  • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
  • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
  • eestikeelne giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

  • muuseumi- ja muude tasuliste objektide pääsmed
  • tervisekindlustus al. 13 € (sõltuvalt vanusest)
  • reisija soovil reisitõrkekindlustus al. 15 € (sõltuvalt vanusest)
Soodushind:
al. 330 € (tavahind al. 360 €), kehtib broneerijatele kuni 15.03.2018, korduvsõitjatele, pensionäridele, grupile al. 6 inimest.
Lapsed (6-15.a.) 290 €.
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart  (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.

Reisikorraldaja on Eurotravel.
Palume  tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.

Head reisi!