Palanga – Kura säär

Tutvustus:
Kaunis puhkus Leedu kuulsates kuurortlinnades, mis juba sajandeid on ligi meelitanud nii tsaariajastu kuldseid päid kui ka keskklassi turiste üle Euroopa. Imeilusad ja puhtad väikelinnad piki läänerannikut kulgevate liivaste mererandadega ning vilgas ööelu, mis meenutab Vahemere kuurorte. Neringal preisi stiilis rannapromenaadid ja romantilised kalurimajakesed. Linnakestes jääb tunne nagu jalutaksid ühes lõputus ja aastaringselt päikese käes säravas roheluses. Lisaks kaunile loodusele kutsuvad teid müstiline puuskulptuuride park ja miljonitest ristidest koosnev Ristide mägi.

Kestvus:03.08 – 05.08.2018
Hind alates 209 EUR
Transport: Seotud kujutis

1.päev
Väljasõit Tallinnast kl. 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Pärnust kl. 08.00 hotell „Pärnu“ eest. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige). Sõit läbi Läti. Peale Läti-Leedu piiriületust suund Palangale. Külastame merevaigumuuseumi, mis asutati juba 1963. a. Viieteistkümnes ruumis asub üle 4500 väljapaneku. Muuseumis võib näha merevaiku kogu oma rikkuses ja värvivariatsioonides. Lisaks kõik mõeldavad esemed, mida merevaigust on võimalik teha, ehetest mängutraktorini. Muuseum asub vanas lossis kesk inglise stiilis liigirikast parki. Muuseum on kuulus ka tänu oma iga-aastastele kultuuriüritustele, juba üle 30 suve toimuvad väliterrassil kontserdid. Majutus mõlemad 2 ööd Palangas ****hotellis (2-sed toad), mis ümbritsetud Leedu kuurortlinnale kohaselt küllusliku rohelusega.

2.päev
Hommikusöök. Ületame praamiga Kura lahe. Külastame meremuuseumi. Soovijatele delfiinide show: meisterlikult hüppavad, kujundeid joonistavad ja noodist laulvad delfiinid ning merelõvid. Sõidame piki Kura säärt, mis aastast 2000 on kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Kitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on külasid „rünnanud“. Jalutame kõrgetel liivaluidetel, kust avaneb maaliline vaade merele ja lahele. Lõunapaus Nidas, kus saab imetleda ilusaid sadamavillasid, süüa külma borši ja tutvuda merevaigutöötlejate kunstiga. Külastame ka kuulsa saksa kirjaniku Thomas Mann´i suvekodu. Tagasiteel näeme praamilt kormoranide ja hallhaigrute kolooniaid. Peatus Judokrantes Nõidademäel, kus rahvuslikust traditsioonist kantud puuskulptuurid jutustavad mitmeid legende. Õhtuks tagasi Palangasse.

3.päev
Hommikusöök. Alustame koduteed. Peatus pühal Ristide mäel, kuhu on jätnud riste miljonid inimesed üle kogu maailma, sealhulgas ka paavst Johannes Paulus II. Võimalus soetada kaunilt nikerdatud Leedu käsitööd. Edasi sõit Bauska lähedale, kus asub Baltimaade suurim, kuulsa Rastrelli (Talvepalee autor) poolt projekteeritud Rundale barokkloss oma prantsuse stiilis pargiga. Tutvume nii lossi sisemuse ja selle kunstivaradega kui imelise aiaga. Pärast seda sõidame õhtust sööma Lido keskusesse, mis on tõeline toitude paradiis oma kolme korruse ja õlletehasega. Palkidest, tuuleveskiga, südantsoojendavalt trendivaba. Sõit koju marsruudil Pärnu-Tallinn. Koju jõuab hilisõhtuks.

HIND:
209 € korduvreisija soodushind
219 € tavahind

HINNA SEES:

  • majutus Palangas ****hotellis koos hommikusöögiga (2-sed toad),
  • edasi-tagasi praamipiletid Kura säärele, parkimised, teedemaksud ja kuurortmaks,
  • mugavustega buss,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 85 €.

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Täiskasvanu    Seenior    Õpilane
Merevaigumuuseum 2.40 € 2.40 € 1.20 €
Meremuuseum  täpsustamisel
Delfiinide etendus 10 € (9 € grupipilet) 5 € (4.50 grupipilet) 5 € (4.50 grupipilet)
Thomas Mann`i suvekodu 1.80 € 1.80 € 0.90 €
Rundale palee + aed 9 € 9 € 4.50 €

Söögikord Lido keskuses     al. 6-7 €

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.
NB! Kaasa võtta üliõpilaspilet, pensionitunnistus, õpilaspilet või ISIC – kaart grupipiletite ostmiseks!

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Reisikorraldaja Tensi Reisid
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!

Head reisi!