Lõuna-Inglismaa, Cornwall ja London

29.07 – 05.08.2017

 

Kohad, mida külastame: WINDSOR – ETON – STONEHENGE – BATH – GLASTONBURY BRIGHTON – DARTMOOR – TINTAGELI LOSS – EDEN PROJEKT SIIDRITALU – ST IVES – LANDS END – MINACKI TEATER – PLYMOUTH – TORQUAI – DORCHESTER – LYME REGIS – PORTSMOUTH – BRIGHTON – LONDON

1.päev Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (terminali vasakpoolses osas) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.15-07.45, Frankfurt-London (Heathrow) kl. 10.00-10.40. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Alustame reisi jalutuskäiguga Windsori vanalinnas. Vaatame väljast kuninganna ühte ametlikku residentsi Windsori lossi, mis on talletanud 900 aastat Briti ajalugu. Kuninglikud pead on kõik elanud Windsoris alates William Vallutajast ning jätnud igaüks jälje hoone ehitusse ja stiili. Ka lossi ajalugu on tihedalt seotud tema elanikega, olles kord impeeriumi südameks, kord vanglaks põlatud valitsejatele, kord kindluseks vaenlaste vastu… Teispool müüre asuv Windsori vanalinn on arenenud koos lossiga läbi aastasadade. Ajaloohõngu loovad vanad munakivitänavad, mille ääres on säilinud vahvvärk-stiilis hooneid. Põikame sisse Eton kolledži õuele, see on Inglise kuulsaim kool, kus on hariduse omandanud 18 hilisemat peaministrit ja troonipärija prints William. Külastame Suurbritannia kõige kuulsamat vaatamisväärsust – Stonehenge. Müstiline paik, mille kohta leiab tänaseni mitmeid erinevaid tõlgendusi. Eelajaloolise monumendi vanimad osad pärinevad ajast umbes 3000. a. e.m.a., kohaga seotud legendid ja uskumused ulatuvad rahvaluules pea sama kaugele... Sõit Bristolisse. Öömaja kesklinna hotellis (2-sed toad).

 

2.päev Hommikusöök. Linnaekskursioon Bath’is, aristokraatlikus ja suursuguses kuurortlinnas, mille võlud olid tuntud juba roomlastele. Hilisemast perioodist pärinev kaunis George’de ajastu arhitektuur on ära märgitud UNESCO maailmapärandi nimistus. Külastame rooma termide muuseumi. 2000 aastat tagasi ehitasid roomlased siinsete looduslike kuumaveeallikate kohale termide ja templite kompleksi. Näeme arkaadidega ümbritsetud Suurt Termi, väiksemaid saunu ja võluvaid soppe antiiksete mosaiikide ja dekoratsioonidega. Edasi suundume kuningas Arturi ja Püha Graali legendide maagilisse maailma – Glastonbury’sse. Viimased 700 aastat on siin omavahel põimunud ajalugu ja müüdid, millest lõikasid tulu eelkõige siia kloostri asutanud mungad. Glastonbury’t on peetud nii õndsate saareks Avaloniks kui ka paigaks, kuhu pärast Jeesuse surma maeti Püha Graal. Suur klooster jäi varemetesse kloostrite lammutamise aktsiooni tulemusel 16.saj, sellegipoolest on säilinud mõned suurepärased mälestised, näiteks hiiglasliku normanni kloostrikiriku fragmendid, ebatavaline kaheksanurkse katusega Abtiköök ja Victoria-aegne talu, kus praegu tegutseb Somerseti maaelumuuseum. Öömaja Exeteris (2-sed toad).

 

3.päev Hommikusöök. Veedame päeva Cornwalli poolsaarel. Sõidame läbi Devoni maakonna ja legendiderohke Dartmoori Rahvuspargi. Juttude järgi luusivat siin ringi Baskerville’ide koer ja sombustel sügisõhtutel võib kohtuda Peata ratsanikuga… Suundume Tintagelisse. Kuningas Arthuri legend on väga paljudes kirjutistes paigutatud Cornwalli lääneosasse. Legendi kohaselt oli kuningas Arthuri eostamise kohaks Tintageli loss, mille maa-alustes kivisse raiutud koobastes tegutses võlur Merlin ning mis jutustab Tristani ja Isolde legendist. Lossi varemed asuvad võimsal kaljul, kust avanevad suurepärased vaated ümbruskonnale. St Austelli lähedal külastame Eedeni aedu, mis on kõige unikaalsem kaasaegne botaanikaaed maailmas, kus on esindatud 10 000 taimeliiki erinevatest maailma nurkadest. Majutus järgnevad 2 ööd Cornwalli poolsaarel hotellis (2-sed toad).

 

4.päev Hommikusöök. Suundume avastama Cornwalli rannikut ja kauneid kuurortlinnu. Sõidame läbi Penzance piirkonnast, millest Rosamund Pilcher on kirjutanud “Merikarbi otsijates” ja oma teistes teostes. Imetleme vaadet Püha Miikaeli mäel, mis oli juba keskaja algusest peale kloostri ja palverännakute kohaks. Külastame maailma kõige kaunima asukohaga vabaõhuteatrit – Minacki teatrit. Käime ära Cornwalli poolsaare ja kogu Inglismaa kõige läänepoolsemas tipus Land`s Endis. Siinseid kaljusid ründab Atlandi ookean kogu oma jõuga.. Mereäärsetest linnadest peetakse St Ives’i kõige idüllilisemaks. Linna ümbritsev meri, erakordne valgus, sadam ja liivarannad, kitsad tänavad ning varjatud nurgatagused on teinud St Ives’ist kunstnike ja kirjanike lemmikpaiga juba 19. saj algusest. Siin asub ka Inglise tuntuima galerii Tatei filiaal. Jalutuskäik linnas. Õhtu lõpuks teeme peatuse kohalikus siidritalus, et maitsta ja kaasa osta Cornwalli parimaid õunajooke.

 

5.päev Hommikusöök. Sõit mööda Cornwalli rannikut idapoole. Jalutuskäik Plymouthis. Vanalinna tähtsaim maamärk on Hoe sadam, kust said alguse James Cooki ja Sir Francis Drake’i maadeavastusretked. Tänapäeval leiab siit õdusa promenaadi ja pargi koos monumentidega tähtsatele meremeestele. Soovijad saavad sõita vaaterattaga ja nautida panoraamvaateid. Teeme peatuse Torquai linnas, mis alates 19.saj on olnud Briti aristokraatite eelistatud puhkusepaigaks. Torquai kuulsaim elanik on olnud Agatha Christie, kelle järgi on nimetatud linna kaldapealne. Jalutuskäik promenaadil, kust leiame kuulsamatest kriminaalromaanidest tuttavaid paiku, nagu Princess Garden („ABC mõrvad“) ja kloostriaed, kus kasvavad mürgised taimed leidsid kasutust paljudes Ag. Christie teostes. Sõidame läbi Dorchesteri, Thomas Hardy romaanidest tuntud ka kui Wessexi maakond, kus läbi kirjaniku kujutluse ärkasid ellu D’Urbervilleide Tess ja Casterbridge’i linnapea. Jõuame Fossiilide rannikule. 150 km pikkune rannajoon pärineb dinosauruste ajast, tänapäeval pakub ta lisaks kivistunud teokarpidele suurepäraseid vaateid väikelinnadele, lahtedele, kaljudele ja merele. Jalutame Fossiilide ranniku keskuses, kaunis väikelinnas Lyme Regis, kus on veel säilinud endisaegset rahulikku kaluriküla hõngu. John Fowles’i romaanis seisis siin rannas ja silmitses merd „Prantsuse leitnandi tüdruk“. Soovijad saavad nautida rannikuelu väikestes kohvikutes ja käia ujumas. Öömaja Southamptonis hotellis (2-sed toad).

 

6.päev Hommikusöök. Oleme jõudnud Inglismaa lõunarannikule. Portsmouth on kuningliku laevastiku kodulinn. Külastame Lord Nelsoni lipulaeva, Trafalgari lahingu sümbolit HMS Victory. Avastame Nelsoni jälgedes seda 18. saj laevaehituse pärli. Siiani täies lahinguvalmiduses Victory annab ülevaate sajanditetagusest elust, mis väljaspoole paistis kangelasliku ja glamuursena, kuid tegelikult… Victory kõrval avati kauaoodatud Tudori aega kajastav muuseum, mille keskmes on 16.saj hukkunud ja kaasajal merest tõstetud Tudorite sõjalaev Mary Rose. See on ainus nii vana laev terves maailmas, mis täies hiilguses tänapäeva külastajatele nähtav on. Brighton on vaieldamatult Inglismaa omapäraseim mereäärne kuurortlinn, siinse erilise atmosfääri moodustab veidral kombel tervikuks sulanduv vastandite paabel – eba-britilikud pompöössed ehitised, kuldsed liivarannad, konservatiivne viktoriaanlik arhitektuur ja kaasaegsed kunstigaleriid. Külastame Lõuna-Inglismaa kõige tuntumat vaatamisväärsust, indo-gooti stiilis ehitatud suurejoonelist ja eksootilist Royal Pavilioni. Printsregent George IV poolt tellitud lustilossis on tänaseni säilinud regendi-ajastu pillav stiil oma detailirohkete nikerduste, haruldase mööbli ja uhkeldavate nipsasjakestega. Õhtul sõit Londonisse. Majutus järgnevad 2 ööd ***hotellis (2-sed toad).

 

7.päev Hommikusöök. Põhjalik linnaekskursioon Londonis. Ringsõit bussiga läbi London City: Kuninglik kohtumaja, Püha Pauli katedraal. Inglise Pank, Kuninglik börsihoone. Lloyds, Gherkin. Külastame üht kuulsaimat keskaegset kindlust ja vanglat Tower’it. See on olnud oma 900-aastase ajaloo jooksul kardetud paik, mille rõskete müüride vahele sattusid peamiselt monarhi solvanud inimesed. Tänapäeval on kindluse kuulsamad elanikud seitse ronka. Vaatame nii kroonijuveele kui ka relvakogu. Londoni üks sümboleid, Toweri sild on Victoria-aegse insenerikunsti lennukas näide. Silda kaunistavad nurgatornikestega sillasambad, mida ühendab käigutee. Laevasõit Thamesil Toweri juurest Westminsterisse. Westminster Abbey on Londoni kõige suurejoonelisema keskaegse arhitektuuriga pühakoda ja Briti monarhide viimne puhkepaik. Siin viiakse läbi kõik kroonimis- ja teised tähtsamad tseremooniad. Parlamendihoone on juba pooltuhat aastat olnud parlamendi kahe koja – Ülem- ja Alamkoja asupaigaks. Inglismaa suurima numbrilauaga ajanäitaja Big Ben. Selle kella kumedaid lööke tuntakse kogu maailmas kui Suurbritannia sümbolit ning BBC kannab neid üle iga päev. Jalutame kuninglikus St. Jamesi pargis. Selles pealinna kõige uhkemate ja lopsakamate lillepeenratega pargis jätkub tegevust nii suvel kui talvel. Suviti naudivad kontoriametnikud ja riigiteenistujad lõunatunnil päikest, talvel jalutavad nad riigiasju arutades tiigikaldal. Kuninganna residents ja Briti monarhia peakorter Buckinghami palee. Jõuame Trafalgari väljakule, see koht märgib valitsusasutuste piirkonna üleminekut meelelahutuskeskuseks. Siinse sümbolina kõrgub 50-meetrine sammas meenutades Briti kuulsaimat mereväejuhti ja rahvuskangelast admiral Lord Nelsonit. Väljakut piiravad muuhulgas Rahvusgalerii ja riigi esindushooned. Vaba aeg linnas.

 

8.päev Hommikusöök. Soovijad saavad minna Madame Tussauds’ vahakujude muuseumisse (soovitame piletid ette tellida, kohapeal pikk järjekord). Vaba aeg muuseumide külastuseks või kaubanduseks. Valik on teie. Oxford street pakub laia valikut poode, siit leiab oma lemmiku igaüks. Briti Muuseum (tasuta) on maailma vanim muuseum aastast 1753, mille rikkalikele kogudele pani aluse Sir Hans Siloane. Muuseumi tohutud aarded katavad 2 miljonit aastat maailma ja tsivilisatsiooni ajaloost. Rahvusgalerii (tasuta) kunstikogule pandi alus 1824 aastal. Sellest ajast alates hakkas see jõudsalt kasvama rikaste annetajate toel. Oma rohkem kui 2200 maaliga on see Londoni juhtivaks kunstimuuseumiks. Jääb aega kaubandusega tutvumiseks, kahekordse bussiga sõitmiseks või millekski muuks meelepäraseks. Transfeer lennujaama. Lend London (Heathrow)-Frankfurt kl. 16.30-19.05, Frankfurt-Tallinn kl. 20.55-00.10 (NB! kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega vahetult enne sõitu). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

 

HIND: 1029 € korduvreisija soodushind / 1080 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

  • lennupiletid Tallinn-London-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 145 (10.08.2016 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad hotellides koos hommiku­söökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss (WC, soojad joogid, DVD mängija),
  • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

-tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest)
Siidritalu külastus ja degusteerimine 6 € (2016. a seisuga)
HMS Victory ja Mary Rose kombipilet (2016. a seisuga)
29 € täisk
27 € pensionär 60+
22 € laps 5-15a
Stonehenge (2016. a seisuga)
19 € täisk
17 € pensionär 60+ ja õpilased
11 € alla 16a
Royal Paviljon koos audiogiidiga (2016.a seisuga)
17.50 € täisk
15 € pensionär 60+ ja õpilased
10 € alla 16a
Madame Tussauds’ vahakujude muuseumi pilet sissepääsuga eelisjärjekorras (2016.a seisuga)
43 € täisk
37 € laps 4-15a

Audiogiidid osades muuseumides tasuta, kuid palume teatada eelistatav keel (inglise, saksa või vene).

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, elektriliste aparaatide kasutamiseks adapter (kolm haru, saab osta ka kohapealt).

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimum mõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid http://www.ecaa.ee/index.php?id=199542


Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Mõned hinnad, tasumine kohapeal  (2016. a andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

täiskasvanu       pens 60+ ja õpil. laps alla 16a 
Bathi termide muuseum £10.50 £10.50 £7
Glastonbury klooster £5.90 £5.90 £5.90
Tintageli lossi varemed £6.30 £5.70 £3.80
Tintageli vana postkontor £3.80 £3.80 £1.90
Eden Project £14.40 £10.50 £6 (5-16a)
Minacki teater £3.50 £3.50 £3.50
Lyme Regis fossiilide muuseum £4 £3.50 tasuta
Tower £19.80 £15.30 £9
Thames’il laevasõit £9.90 £7 £5
Westminster Abbey £20 £17 £9
Kahekordse bussiga hop-on hop-off tuur £30 £30 £15

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Hansareiside reisitingimustega!

Reisikorraldaja: Tensi-Reisid AS