Loodusreis Itaalia alpid – Austria Tirol

Reisi alguskuupäev : 13.08.2019

Reisi lõppkuupäev :  22.08.2019

HIND : al 460 eurot

 

 

 

 

 

1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Sõit läbi Läti. Räägime Läti ja Leedu huvitavast ja põnevast ajaloost. Lõunapeatus 19 km peale Leedu piiri.
Jätkame sõit läbi Leedu.  Öömajale jõuame umbes kell 22.00. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

2. päev
Hommikusöök hotellis. Jätkub reis Poolas ja Tšehhimaal. Teel räägime põnevast Poola jaTšehhimaa kultuurist.Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Majutus Saksamaal hotellis*** (2-sed toad).

3. päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki jätkub sõit Austrias mööda kõrgmäestikuteid ning naudime kauneid loodusvaateid ning peagi jõuame mägedest ümbritsetud Tiroli pealinna – Innsbrucki, mille vanalinn on kuulus keskaegsete ajalooliste hoonete poolest. Lühitutvus linnaga ja vaba aeg. Sõit üle Euroopa silla ja seejärel jätkub reis Põhja-Itaalias ning õhtu veedame uhkes Trento keskaegses vanalinnas, mida oma kitsaste tänavate, ümbruses asuvate kaunite aedade, villade ja veiniistandustega peetakse Põhja-Itaalia üheks kaunimaks linnaks. Majutus arvatavasti Garda järve lähistel, hotell ***(2-sed toad).

4. päev
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Veneetsiasse – keskaegne linn, kus kaunid hooned on enamasti gooti või renessansi stiilis, neist tuntuimad on püha Markuse kirik ja Doodžide palee. See on ainus linn maailmas, kus paralleelselt tänavatega paiknevad kanalid ja neis on võimalik liikuda omapäraste paatidega – gondlitega. Tutvumine Veneetsiaga/ linnaekskursioon – San Marcose väljak, Doodzide palee, jpm huvitavad. Laevasõit Veneetsiasse, (Burano ja klaasipuhujate saarele – Murano). Näha saab maailmakuulsa Murano klaasi valmistamist, Burano pitsikudujate sajandipikkuste traditsioonidega tööd ning värvikirgaste majakestega kalurikülakesi laguunis. Ostukeskuse külastus. Majutus samas hotellis*** (2-sed toad).

5. päev
Hommikusöök hotellis.Väljasõit Como väikelinna ja järve äärde. Teeme põgusa peatuse ja naudime kauneid loodusvaateid Como järve ääres, mis asub Põhja-Itaalias Alpide lõunajalamil. Hargikujulise järve uhkuseks on maalilised mäed ning jõukas Como ja Lecco. Romantilise väikelinna Como külastus, mida kaunistavad idüllilised külad ja uhked villad. Läbi aegade on olnud see linn Euroopa aristokraatide lemmikkohaks. Peale lõunat ekskursioon Itaalia jõukamas linnas Milanos. Saapariigi au ja uhkust peetakse Itaalia majanduse masinaruumiks, maailma disaini jõujaamaks ja Pariisi pea-rivaaliks moepoodiumil. Milano on mitte ainult moeloojate paradiis, vaid tuntud ka unikaalsete vaatamisväärsuste poolest (La Scala ooperimaja, gooti stiilis toomkirik jne). Lisaks väärivad vaatamist kõigi poodide ja kaubamajade väljapanekud – kui kaunilt ja vaimukalt suudavad nad mitte ainult tippdisaini, vaid ka igapäevakaupu esitleda! Milanos asub ka maailma üks tuntumaid kunstiteoseid – Leonardo da Vinci fresko «Püha õhtusöömaaeg». Majutus samas hotellis*** (2-sed toad).

6. päev
Hommikusöök hotellis. Väljasõit maailma vanimasse vabariiki San Marinosse (Vabaduse maa). San Marino hakkab paistma juba eemalt. Kolm kindlust Monte Titano mäe harjal iseloomustavad kogu ümbritsevat maastikku. Pisiriigi külastajaid ootavad vapustavad keskaegsed tänavad, mäetipult avanevad vaated Riminile ning peale kõige muu maksuvaba kaubanduse hüved. San Marinos asuva mäe tipust (750m) avaneb hingemattev vaade kogu ümbrusele. Vaba aeg. Väljasõit Aadria mere äärde (ujumisvõimalused ja vaba aeg poodlemiseks). Majutus samas hotellis*** (2-sed toad).

7. päev
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Verona vanalinnaga ja vaba aeg. Verona on üks Itaalia vanimaid keskaegseid linnu, mis on tuntud Shakespeare’i teose „Romeo ja Julia“ tegevuspaigana. Verona vaimustavas vanalinnas näeme kuulsat Arenat, mis Rooma impeeriumi ajal oli suuruselt kolmas. Amfiteater, kus tänapäeval viiakse läbi suurejoonelisi vabaõhuetendusi, ooperifestivale ning muidugi Shakespeare’i poolt surematuks kirjutatud noorte armastajate Romeo ja Juliaga seotud paiku. Casa di Giulietta rõdu all öeldud armusoovid pidavat alati täide minema! Jätkub sõit mööda Garda järve maalilist kallast ning teel põgus peatus (puhkus ja vaba aeg) järve ääres. Garda järv Lago di Garda on Itaalia suurim järv Alpide lõunajalamil, looduslikult kaunis kohas, ümbritsetud mägede ja kaunite kuurortlinnadega. Järves asub Sirmione poolsaar, mida lõunakaldaga ühendab kitsas maakael. Sirmionelt leiame Scaligeri kastelli jäänused. Antiikajal asusid Sirmiones (tollal Sirmio nime all) ülikute villad. Praeguse küla põhjaosas asuvad niinimetatud Catulluse grotid on rooma saunade ehk termide jäänused. Tänapäeval asuvad Sirmiones kuulsate kirjanikest asukate nimesid kandvad Vergiliuse ja Catulluse spaad. Raviotstarbel kasutatakse ka poolsaare tipus asuvaid väävliallikaid. Ostukeskuse külastus. Majutus samas hotellis*** (2- sed toad).

8. päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki toimub Dolomiitide külastamine – võimsad ja massiivsed maapinnast kerkivad hambulised mäeahelikud, mis kuuluvad ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Tutvumine Ida-Dolomiitide regiooni kõige iidsema ja tähtsama linna Bellunoga, mis on on rajatud kaljunõlvale. Naudime taas kauneid loodusvaateid. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

9. päev
Hommikusöök hotellis. Teel puhke- ja söögipausid ning ostukeskuse külastus. Õhtune jalutuskäik Varssavis. Varssavis sulavad kokku ajalugu, omapärane nõukogude pärand ja kaasaegse turumajanduse õied. Imeline Varssavi vanalinn on keskaegse arhitektuuri musternäidis. Majutus hotellis *** (2-sed toad).

10.päev
Hommikusöök hotellis. Baltimaad. Õhtul saabume Eestisse.

 

Vaatamisväärsuste ja Sissepääsu Piletid:

  • laevasõit Veneetsia ca 25 eur
  • laevasõit Murano ja Burano saarele ca 25 eur

Piletihinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast.

Pakett sisaldab : 

  • mug. buss (wc, audio-video, kuum vesi)
  • majutus *** + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
  • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
  • giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

  • tervisekindlustus al. 15 eur (sõltuvalt vanusest)
  • reisitõrkekindlustus al. 15 eur (sõltuvalt vanusest)
  • muuseumi- ja muude tasuliste objektide pääsmed

 

Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda
reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.
Head reisi!