Läti -Leedumaa

Tutvustus:
Läti ja Leedu vaatamata suhtelisele väiksusele on  vägagi mitmekülgne turismimaa, mis pakub meeldejäävaid elamusi.
Kestvus:  26.06 – 30.06.2017
Hind alates: 195 EUR
Transport:
Reisikava:
1. päev
Väljasõit kokkulepitud kohast. Hommikukohviks teeme peatuse enne Läti piiri. Teel räägime Läti ja  Leedu põnevast ja huvitavast kultuurist. Väljasõit Turaida keskaegsesesse lossi, mille ehitamist alustas 1214. aastal Riia piiskop Albert. Seal asub vana liivlaste kindlus, lisaks Läti vanim puukirik, ehitatud aastast 1750 ning vahva kiviskulptuuride park, kus iga kivi on seotud mõne läti rahvalaulu ehk dainaga. Kuuleme legendi Turaida Roosist, jalutame pargis, tutvume uue väljapanekuga liivlastest ja ronime üles vahitorni ning uurime, mida põnevat veel Turaida muuseum-kaitseala  endas peidab (nimi Turaida tähendab Jumala aias). Turaida lossi tornist on nähtav avar Koiva ürgorg ja selle ümbrus. Käime auväärses 13 sajandist pärit Vidzeme südames asuvas Cesise linnas, mis on üks vanimaid ja kauneimaid  linnu Lätis. Külastame Valmiera külje all asuvatValimieramuiža õllepruulikoda, mis asub vanas mõisas. Degusteerime õlut, mida õllesõbrad kiidavad ja maitseme huvitavaid kohalikke õllesuupisteid..Saame teada, kuidas valmib üks ,,elus”ja pastöriseerimata õlu.  Ostukeskuse külastus. Õhtul saabumine Vilniusse, vaba aeg ning võimalus  omal käel tutvuda vanalinnaga  Majutame kesklinna piirkonna  hotellis*** (2-sed toad). Näiteks hotell Corner või sarnane hotell. www:cornerhotel.lt
2. päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki väljasõit keskaegsesse lossi Trakais. Leedu üheks kõige tuntumaks vaatamisväärsuseks on kaguosas paiknevale Galve saarele ehitatud linnus-Trakais. 14.sajandist pärit linnuses toimub tänapäeval palju rahvuslikke üritusi.  Külastame Leedu kaguosas  13.sajandist Leedu suurvürstide pealinna väikest ja unist Kernave küla, mis on kantud alates 2004 a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Peale lõunat tutvumine Leedu pealinna Vilniusega, mis on tänapäeval aktiivne ja moodne Euroopa pealinn. Linna üheks sümboliks ja vaatamisväärsuseks on Gediminase torn, mis on Vilniuse linnuse ainus säilinud torn ning vaateplatvormilt avaneb kaunis vaade linnale, Ausra värav, Kolme Risti mägi,Vilniuse katedraal,16.sajandil ehitatud Bernardiinide kirik ning 16 ja 17. sajandil ehitatud Püha Stefanuse kirik jpm. Seejärel vaba aeg, võimalus jalutada  Gediminase nimelisel kaubanustänaval ja Vilniuse ühel vanimail tänaval – Pilies gatve’l või veeta  mõnusalt aega istudes  mõnes hubases kesklinna kohvikus Majutame  samas hotellis***. (2-sed toad).
3. päev
Hommikusöök hotellis. Tutvumine  kunagise pealinna Kaunasega, mis on suuruselt teine linn Leedus ja paikneb maa suurimate jõgede Nemunase ja Nerise ühinemiskohas. Linna tähtsamad vaatamisväärsused on 14 sajandist pärit Kaunase linnus, raekoda (kohalike seas kutsutakse ,, Valgeks Luigeks,,),15. sajandil ehitatud  imekaunis barokk stiilis Peeter-Pauli kirik, mis on ainuke basiilika Leedus, värvilised majad ja skulptuur Kedainia vanalinna väljakul.Võimalus külastada Kaunase lähistel Lagooni poolsaarel 16. sajandist pärit imekaunist gooti ja barokk stiilis itaalia arhidektide poolt  valmistatud kirikut (Neitsi Maarja  Katsumuse kirik) ja Pazaislise  kloostrid.  Õhtuks saabumine sadamalinna Klaipedasse, Leedu suuruselt kolmas linn, kus asub tähtis kaubasadam ja Leedu ainuke reisisadam. Sajandeid oli see tähtis Preisimaa sadamalinn tuntud Memeli nime all. Käime vaatamas ajaloolise sadamalinna sümbolit Taravose Aniket ja tutvume tähtsamate vaatamisväärsustega vanalinnas. Klaipeda risti-rästi kitsaste tänavatega vanalinn pakub palju avastamisrõõmu. Munakivisillutustega teede äärsetes vahvärkmajades asuvad suveniiripoed, galeriid ja kohvikud. Õhtul vaba aeg Klaipeda vanalinnas ringi jalutamiseks ja poodlemiseks. Majutame  hotellis*** (2-sed toad).
4. päev
Hommikusöök hotellis. Peale hommikusööki  külastame endist Kuramaa pealinna Kuldigat, mis asub Venta jõe ääres ning on üks võluvamaid provintsilinnu. Linn on säilitanud oma ajaloolise ilme – kitsad tänavad, huvitavad  hooned ja linna sümboliks olev üle jõe viiv vana telliskivisild. Venta jõel asub Euroopa kõige laiem kosk (249m). Edasi suundume  Sabile linnakesse, mis on leidnud koha Guinessi rekordite raamatus kui Euroopa kõige põhjapoolsem piirkond, mis tegeleb viinamarjakasvatusega. Vaatame Veinimäge (Vina kalns) ja degusteerime võimalusel kohalikke veine. Teeme väljasõidu Talsi väikelinna, mis on kahe järve ja üheksa künka ümber asetsev kena linnake.  Õhtul külastame kaasaegset sadamalinna – Ventspilsi, kus asub kaunilt renoveeritud ajalooliste hoonetega vanalinn, arvukalt kauneid parke, purskkaeve ning Lõunamuuli promenaad.  Huvitavamateks vaatamisväärstusteks on  13. sajandist pärinev Venta jõe kaldal asuv Liivi Ordulinnus (orduloss on üks vanimatest tänaseni säilinud kindlustest), mereäärne vabaõhumuuseum, kus on võimalik ka sõita kitsarööpmelisel raudteel, ankrute rada ja promenaad. Võimalus nautida rannamõnusid. Õhtul  võib veeta  mõnusalt aega istudes  mõnes hubases kesklinna kohvikus, põnev  jalutuskäik vanalinnas või promenaadil Majutame  hotellis*** (2-sed toad).
5. päev
Hommikusöök hotellis. Külastame Liivi keskust Mazirbes, kus asub Liivlaste rahvamaja-muuseum, mis eksponeerib vanu fotosid köievalmistamisest ja muudest liivlaste igapäevatöödest. Sõidame muistsete liivlaste aladele piki  kaunist Läänemere rannikut läbi kalurikülade, kus domineerivad liivaluited ja männimetsad ning  võtame suuna Kolka neemele. Naudime kaunist vaadet merele Kolkaragsis (Kolka sarvel). Seal kohtuvad Läänemeri ja Liivi laht. Teeme jalutuskäigu neeme tippu (ujumisvõimalus). Teel teeme põgusa peatuseJurmalas, mis läti keeles tähendab mereäärne, on veetlev randade, metsade ja väikelinnade jada liivi lahe ääres ja võimalusel lõunastame seal. Seejärel sõidame Riiga. Seda linna on hellitavalt kutsutud ka Baltimaade Pariisiks. Teeme jalutuskäigu kaunis vanalinnas.  Vaatame 13.saj . pärit  Ordu linnust,  „Kolme venda“-linna kõige vanemaid maju,  linnamüüri ja rootsi väravat, püssirohutorni  ja „Kassi maja“,  Suurgildi ja Mustpeade vennaskonna maja.  Uudistame Jakobi kirikut , Toomkirikut ja Peetri kirikut, mille tornist 72 m kõrguselt  on imeline vaade linnale (võimalik lisatasu eest)  Teel kodupoole teeme  ostukeskuse külastuse ning söögipausi ja seejärel asume teele  Eesti suunas. Õhtul saabume Eestisse.

Vaatamisväärsuste ja sissepääsu piletid:

 • Gediminase torn  1.50 eurot (sõit funikulööriga  1.00 eurot)
 • Trakai loss  ca  5 eurot
 • Pazaislise klooster  ca 4 eurot
 • Turaida loss/muuseum Reserve  al 5.00  eurot  (lisaks  kohaliku giidi teenus).
 • õllepruulikoda –  ca 8 eurot (ca 1,5 tundi)

Pakett sisaldab:

 • sõit  mugavas bussis (audio/video, wc, kuum vesi)
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt reisikavale
 • majutus + hommikusöök reisiprogrammis märgitud hotellides
 • eestikeelne giid  / reisijuhi teenus

Lisatasu eest:

 • muuseumi- ja  muude  tasuliste objektide pääsmed
 • tervisekindlustus  ca 8 eurot
Soodushind:al. 195 eurot (tavahind 215 eurot), kehtib broneerijatele kuni 01.03.2017, korduvsõitjatele, pensionäridele, grupile al. 6 inimest) .
Lapsed  6 – 15 a. 170 EUR
Registreerijatele bussikohtade broneerimine.
Soovitav EV pass või ID-kaart  (kehtivus vähemalt 3 kuud peale reisi).
Palume  tutvuda reisikorraldaja Eurotravel reisitingimustega.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis ja hinnas.
NB! Reisiprogramm ja hind (juhul, kui hotellide ja kütusehinnad muutuvad) võib muutuda reisikorraldajast mitteolenevatel põhjustel.

Reisikorraldaja on Eurotravel.

Head reisi!

Läti-Leedumaa - broneerimine